visibility 1156 today 1401/3/11

دکوراسیون خانه به سبک پینترست در تهران

دکوراسیون داخلی منزل در ده‌های گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دیزاین خانه در سال‌های مختلف با تغییر رویه و سبک روبرو بوده است. از سبک معاصر گرفته تا سبک مدرن هر مدل ویژگی خود را دارد. در دکوراسیون منزل سلیقه افراد نیز دخیل است. .پینترست همیشه منبع الهام دکوراسیون محیط‌های مختلف است. دیزاینرهای مختلف دکوراسیون‌های جذاب و زیبایی که انجام داده‌اند را در این شبکه اجتماعی قرار می‌دهند تا به ما ایده‌های مختلف بدهند. در این مقاله  از تور چیدانه به دکوراسیون خانه به سبک پینترست در تهران می پردازیم. با ما همراه شوید.

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم اسماعیل پور

دکوراسیون خانه
گلدان در دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه به سبک پینترست در تهران

در این مطلب تورچیدانه به سراغ خانه 120 متری  مهدونه  در تهران  رفته‌ایم  که با وسایلی ساده اما زیبا آن را دکور کرده و فضایی دلنشین ایجاد کرده است .وسایل انتخابی شما برای دکوراسیون منزل  با توجه به بودجه‌تان می‌تواند متفاوت باشد. یک پرده و فرش ست با هم یا چند تابلو و گلدان و شمعدان یا حتی یک ساعت و آینه می‌تواند فضای اتاق را کاملا تغییر داده و آن را مانند یک فضای حرفه‌ای که در عکس‌های سایت ها و پینترست می‌بینیم در بیاورد.

مطالب بیشتر:

دکوراسیون خانه به سبک پینترست

مشخصات کلی خانه 

تعداد افراد ساکن: 3
•  شغل صاحب خانه (زن، شوهر یا هر دو): زن:آرشیتکت
•  موقعیت (شهر و محله):تهران
•  متراژ فضا: 130
•  طبقه: 6
•  تعداد اتاق خواب: 2
•  تعداد سرویس بهداشتی: 2
•  سبک دکوراسیون: مدرن
•  رنگ های غالب: سفید،کرم، سرمه ای
•  طراح دکوراسیون: مهدونه ضیا
•  مدت زمان بازسازی و طراحی دکوراسیون منزل: 6 ماه

 ترکیب رنگ دکوراسیون از نگاه صاحب خانه

ترکیب رنگ دکوراسیون از نگاه صاحب خانه 

استفاده از رنگ کرم، طوسی و سرمه ای در دکوراسیون پینترستی این خانه به نظر می رسد که از نظر مهدونه یکی از بهترین گزینه ها برای رنگ در دکوراسیون منزل است زیرا کرم رنگی همه‌کاره‌ است و این قابلیت را دارد که با هر رنگی در دکوراسیون جفت شود. اما با این حال، در صورتی که به درستی در دکوراسیون شما بکار نرود، می‌تواند فضای یکنواختی را برای شما بسازد. برخی از رنگ‌ها حس و حال لطیف‌تر و ظریف‌تری را نسبت به رنگ‌های دیگر با رنگ کرم می‌سازند. البته گزینه‌های انتخابی شما، بیشتر به حس و حالی که می‌خواهید در فضای اتاق بسازید، بستگی دارد.

گوشه دنج دکوراسیون خانه به سبک پینترست

گوشه دنج دکوراسیون خانه به سبک پینترست

یکی از بخش های جذاب به گفته مهدونه گوشه دنج قرارگرفته در کنار پذیرایی و شومینه محسوب می شود. که با دیوار شاخص سرمه ای فضایی هر آنچه صمیمی تر و دلنشین تر ایجاد کرده است همچنین از طبقات چوبی برای کتابخانه در کنار آن استفاده شده و با وجود گلدان های طبیعی فضایی مناسب جهت مطالعه محسوب می شود. از نظر صاحب خانه اگر مکانی که به عنوان گوشه دنج در کوراسیون خانه انتخاب کرده اید، قرار است با یک مبلمان برای نشستن دیزاین شود، یک مبلمان شاخص و متفاوت با سایر مبل های پذیرایی و خانه، دکور زیبا و متناسبی خواهد بود. ایده های زیادی را می توانید از دکوراسیون خانه های پینترستی پیدا کنید که به اندازه خانه مهدونه شیک و جذاب هستند.

بهتر است طرح، رنگ و دیزاین مبلمان خانگی به نحوی انتخاب شود که تفاوت آن با سایر لوازم منزل مشهود باشد. شاید مبلمانی مشابه ست اصلی پذیرایی اما با طرح و رنگ شاخص و متفاوت گزینه مناسبی باشد. در اینجا گوشه دنج برای عضو کوچک خانواده نیز در نظر گرفته شده است تا در محیطی مخصوص خود اما در کنار پدر و مادر و در محیطی متفاوت از اتاق خود به بازی و سرگرمی بپردازد.

مطالب بیشتر:اتاق بازی کودک در خانه، این 19 تا فوق العاده هستن!

 

چگونه رنگی برای اکسنت وال در نظر گرفته اند؟

معمولا در مدل های خانه به سبک‌ پینترست دیوارهای اکسنت وال خیلی مورد توجه قرار می گیرند. در این خانه نیز مهدونه با الهام از خانه های پینترست ، بر روی اکسنت وال یا دیوار شاخص، رنگی کاملا متضاد با رنگ دیگر دیوار های اتاق انتخاب کرده است اما گاهی نیز این رنگ هماهنگ با طرح و رنگ دیگر دیوار های اتاق است. به عنوان مثال برای اتاقی که در رنگ دیوار های آن مانند این خانه کرم به کار رفته می توان برای رنگ شاخص از سرمه ای و آبی نفتی استفاده نمود تا با رنگ کرم دیوار های دیگر هماهنگ باشد و یا می توان رنگ آن را برای این که متضاد با رنگ کرم دیگر اتاق ها باشد، به رنگ طوسی پر رنگ در نظر گرفت. در واقع به رنگ های متضاد، رنگ های مکمل نیز می گویند و به کارگیری این رنگ ها همزمان با هم تاثیرگذار است، درست همچون چرخ های یک خودرو که به طور هم زمان کارایی دارند.

جایگاه مهم گیاهان در دکوراسیون   دیوارهای جداکننده در خانه‌ای با نقشه باز

گیاهان در دکوراسیون خانه مهدونه

وجود تکه ای کوچک از طبیعت مانند گیاهان آپارتمانی، با توجه به دکوراسیون مهدونه، می تواند حس حضور در طبیعت را تقویت کند و حس آرامش، سرزندگی و مثبتی به افرادی که در آن فضا حضور دارند ببخشند. گیاهان می توانند رنگ های زنده و جذابی را به دکوراسیون داخلی خانه تان اضافه کنند. همان طور که در تصاویر می بینید رنگ سبز جلوه ای زیبا در کنار رنگ های کرم و سرمه ای به خانه بخشیده است. رنگ های گیاهان آپارتمانی محدود نیست و برگ ها و گل های آن ها دارای رنگ های متنوع و زیبایی هستند. حتی برگ های سبز گیاهان آپارتمانی دارای طیف متنوعی می باشند. این تنوع زیبا و قابل توجه می تواند زیبایی و رنگ های بیشتری را به دکوراسیون داخلی شما اضافه کند. که در اتاق کودک نیز به این منظور از طرح گیاه زیبا استفاده شده است.

اینکه از چه گیاهانی استفاده کنید، آن ها را در چه گلدان هایی قرار دهید و چگون در دکوراسیون به کار ببرید را می توانید از جستجو و تماشای خانه های پینترستی ایده بگیرید.

مطالب بیشتر: راهنمای خرید گلدان مناسب گیاهان آپارتمانی زیبا

دیوارهای جداکننده در خانه‌ای با نقشه باز

دیوارهای جداکننده در خانه‌ای با نقشه باز

دیواره‌های جداکننده یکی از امکانات معاصری هستند که می‌توان از آن‌ها در اتاق‌های کوچک و بزرگ استفاده کرد. این دیواره‌ها می‌توانند باعث افزایش کارایی فضای نشیمن شوند، در خانه‌ای با نقشه باز فضایی خصوصی ایجاد کنند و خودشان هم به عنوان یکی از وسایل منزل کارایی داشته باشند. علاوه بر این، این دیواره‌ها معمولا بسیار زیبا و شیک هستند و با اضافه‌ شدن به یک اتاق، به زیبایی آن می‌افزایند. در اینجا به گفته صاحب خانه، چیزی متفاوت‌تر رخ داده است. برای جدا کردن فضاها از یک دیوار سبز یا چیدمانی از گیاهان استفاده شده است. که به با توجه به دکوراسیون مهدونه این مورد برای جدا سازی آشپزخانه و حال  مناسب است و باعث تازه شدن هوا و افزوده شدن رنگ به خانه می‌شود و موضوعی برای شروع گفتگو با مهمانان در اختیارتان می‌گذارد. دکوراسیون خانه های پیننترست برای استفاده از پارتیشن ها و جداکننده های خلاقانه بسیار الهام بخش هستند.

مطالب بیشتر: 30 مدل دیوار جداکننده آشپزخانه و پذیرایی

کابینت دو رنگ آشپزخانه به سبک پینترست
کابینت دو رنگ آشپزخانه به سبک پینترست

کابینت دو رنگ آشپزخانه به سبک پینترست

کابینت دو رنگ در خانه مهدونه یکی از ایده های جدید و جالب برای افزایش جذابیت دیزاین آشپزخانه مدرن به شمار می رود . همانطور که می دانید، کابینت های سفید یا رنگ روشن در اکثر طراحی کابینت آشپزخانه حکمفرمایی می کند، به همین خاطر بسیاری از آشپزخانه های فضایی سرد دارند، حال اگر بخواهیم اندگی گرما و انرژی به فضا بدهیم باید از رنگ های متنوع و بعضا متضاد استفاده کنیم.همان طور که در این دکوراسیون خانه به سبک پینترست از کابینت سفید و طوسی جهت جذابیت بیشتر استفاده شده است.

توجه به جزئیات دکوراسیون در نظر صاحب خانه 

جزئیات از ھمه چیز مھم تر است. مهمترین نکته ای که می توان از این جمله دریافت کرد این است که در کلی ترین بخش ها جزئیات دکوراسیون حضور دارند. در مدل های دکوراسیون خانه به سبک پینرتست نیز این موضوع بسیار چشمگیر است. چنانچه شما می خواھید فضای اﯾده آلی برای زندگی خود فراهم کنید می بایست به ظرافت ها توجه زیادی داشته باشید. جزئیات به ما کمک می کنند که قدرت مشاهده در ما تقویت شود. استفاده از مجسمه چوبی، گلدان های تزئینی، کوسن های رنگی و تابلو های متناسب با نوع دکوراسیون و رنگ مد نظر، نمایانگر میزان توجه صاحب خانه به جزئیات دکوراسیون می باشند.

معیارهای انتخاب رنگ اتاق خواب

با توجه به دکوراسیون صاحب خانه اگر می خواهید از رنگ طوسی به تنهایی استفاده کنید باید به شما بگوییم این رنگ به مرور در طی گذر زمان شما را دچار افسردگی می کند. به همین خاطر باید حتما این رنگ اتاق خواب با تم رنگی گرمی ترکیب شود. به عنوان مثال شما باید طوسی را با کرم ترکیب کنید. از مزیت های بارز دکوراسیون خواب کرم-طوسی می توانیم به ترکیب شدن ساده آن با هر آیتم رنگی اشاره داشته باشیم. از سوی دیگر در دنیای مدرن امروز رنگ کرم بسیار استفاده می شود زیرا طرفداران بسیاری را به دلیل شیک بودن و سادگی به سمت خود جذب کرده است.

مطالب بیشتر: دکوراسیون اتاق خواب: 10 ترند مدرن و شیک 2022 + عکس

دکوراسیون اتاق کودک

یکی از جذاب ترین بخش های منزل مهدونه دکوراسیون اتاق کودک است که تزیینات آن به علت استفاده از ترکیب رنگ های شاد و انرژی بخش بسیار جالب است. دختر بچه ها بخاطر روحیه لطیف و حساسشان رنگ ها و وسایلی را می پذیرند که آرامش را به آنها القا کند و با طبیعت و روحیه شان همخوانی داشته باشد. که در اینجا از رنگ صورتی و بنفش استفاده شده است. در دکوراسیون اتاق دخترانه استفاده از عروسک های متنوع در اندازه های متفاوت، ست کردن وسایل با رنگ های صورتی، سبز، خاکستری، بنفش و سفید و همچنین ست سرویس خواب و کنسول با رنگ وسایل و دیوارها و پرده ها هارمونی زیبا و جذابی ایجاد کرده است. مخصوصا طرح های گل و گیاه زیبای بر روی دیوار، که باعث خیره کردن چشم بیننده می شود و برای بچه ها سرگرم کننده است. در خانه های پینترستی می توانید مدل ها و ایده های مشابهی را برای تزیین دیوار پیدا کنید.

جمع بندی:

دکورراسیون و چیدمان منزل موضوعی تخصصی و کاملا سلیقه شخصی است. شما برای داشتن دکوراسیون منزل زیبا باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. داشتن تناسب و مناسبت با نوع محیط از جمله مواردی است که در دیزاین منزل باید به آن توجه داشته باشید. همچنین روش های بسیار گوناگونی برای دریافت ایده هایی بسیار ساده و جذاب وجود دارد که می توان از آن ها به سایت ها مجلات و شبکه های اجتماعی اشاره کرد. ما در این مقاله از تورچیدانه به نمونه جذابی از دکوراسیون خانه به سبک پینترست که با توجه به رعایت هارمونی رنگ ها و استایل مدرن دکوراسیون شده است پرداختیم.

شما هم می توانید برای شرکت در تورهای خانه گردی چیدانه، تصاویر منزل زیبای خود را به شماره تلگرام 09388547140 ارسال کنید

 

مهسا پوررضا
نویسنده: مهسا پوررضا

کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه بابل، فعالیت در زمینه طراحی و مدیریت محتوا، مقاله نویسی، پژوهش و عضو تحریریه مجله چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
ترندهای پاییزی دکوراسیون، از پینترست چه خبر؟

ترندهای پاییزی دکوراسیون، از پینترست چه خبر؟

دیزاین خانه های ایرانی، منزل کوچک اما دوست داشتنی دیبا و وحید!

دیزاین خانه های ایرانی، منزل کوچک اما دوست داشتنی دیبا و وحید!

دکوراسیون خانه به سبک پینترست در تهران

دکوراسیون خانه به سبک پینترست در تهران

کسب و کارها پیشنهادی
پارسیان چوب منجی certificate
پارسیان چوب منجی

پارسیان چوب منجی

میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس certificate
میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس

میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس

توس الکتریک باتیس certificate
توس الکتریک باتیس

توس الکتریک باتیس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent