Chidaneh.com placeholder image

دیوار دکوراتیو با سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی حمام!

به قلم: تحریریه چیدانه

مواد و مصالح: سنگ آنتیک نوعی سنگ است که از بقایا و خرده های سنگ های طبیعی و چسباندن آنها به یکدیگر توسط ملات و چسب تهیه می شوند. این سنگ ها امروزه کاربرد زیادی در نمای خارجی و دیوار های دکوراتیو در فضاهای داخلی مختلف دارند. یکی از فضاهای داخلی برای نمایش این سنگ های زیبا و جذاب حمام است. ظاهر و حس طبیعی سنگ های آنتیک در حمام های امروزی بسیار خیره کننده است. این سنگ ها در شکل، اندازه، رنگ و انواع مختلفی موجود اند. گرچه خرید و نگهداری آنها تا حدودی هزینه بر است اما ظاهری که آنها به دکوراسیون داخلی منزل شما می دهند بسیار چشم گیر است. قبل از انتخاب این سنگ ها، نکاتی است که باید بدانید. با چیدانه همراه باشید تا شما را با این نکات بیشتر آشنا کنیم…

قالیشویی ادیب

منشأ سنگ آنتیک

این سنگ ها معمولا از سنگ های طبیعی مانند سنگ لوح یا سنگ چینی ساخته می شوند که اغلب به صورت قطعات مستطیلی نازک با ارتفاعات مختلف بریده می شوند. این دیوار های سنگی یک بافت نمایشی و نقطه ی کانونی جذاب در حمام شما ایجاد می کنند.

مطلب پیشنهادی: ۷ نوع سنگ با زیبایی ماندگار برای کف، دیوار و سطح کانتر حمام شما

مزایای سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

سنگ آنتیک یک بافت بسیار زیبا دارد که می تواند با انواع سبک های دکوراسیون ست شود. سنگ آنتیک در بیشتر حمام ها فقط در یک دیوار تک به کار می رود و به ندرت برای کل دیوارهای حمام استفاده می شود. بسیاری از طراحان داخلی روی این دیوار های سنگی را نورپردازی می کنند تا بافت سنگ و سایه های ایجاد شده توسط آن را برجسته سازند.

اگر قصد خرید سنگ دارید، پیشنهاد می کنم به بخش سنگ های ساختمانی و دکوراتیو اهالی فن چیدانه سری بزنید.

معایب سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی حمام

از آنجایی که این سنگ ها از سنگ های طبیعی ساخته می شوند، معمولا سنگین هستند و ممکن است در هنگام نصب به قطعاتی مثل روشویی، آینه و تجهیزات جانبی حمام شما آسیب بزنند. نصب لب به لب سنگ با آینه خطرناک است و اگر آینه آسیب ببیند، تعویض یا تعمیر آن آسان نیست. شما قبلا در چیدانه با نحوه انتخاب و انواع سنگ ها آشنا شده اید.

هم چنین باید به امنیت نیز توجه کرد، به ویژه در خانواده هایی که فرزند خردسال یا نوجوان دارند. برخورد با این سطوح سخت در حمام ممکن است آسیب رسان باشد.

نگهداری از سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

اگر به تمیزی حساس هستید، این سنگ ها شاید انتخاب خوبی برای شما نباشند. تمیز کردن برآمدگی ها و فرورفتگی ها، شکستگی ها و بافت های سنگ زمان بر است. بنابراین از این نظر هم بهتر است این سنگ ها را برای حمام اتاق مهمان یا فقط دیوار دکوراتیو بیرون از فضای دوش استفاده کنید.

اگر می خواهید تمیز کاری برایتان راحت تر شود، بهتر است دقت کنید که این سنگ ها در هنگام نصب به دقت درزگیری شوند و منافذ بین سنگ ها را با دوغاب پر کنید. البته شما می توانید یک سطح صاف با این سنگ ها طراحی کنید که دارای برآمدگی و فرورفتگی نباشد و در عین حال توهم بافت سنگ آنتیک را ایجاد کند تا تمیز کردن آن آسان باشد، مانند نمونه ای که در تصویر می بینید.

مطلب پیشنهادی: چگونه سرامیک و انواع سنگ را برق بیندازیم؟

مقاومت سنگ آنتیک در ساختمان

چون بیشتر قطعات سنگ آنتیک از بقایای سنگ موجود در سایت های صنعتی ساخته می شود، یک انتخاب مناسب برای دوستداران محیط زیست است. با این وجود به خاطر داشته باشید هر سنگی که از منابع محلی نباشد یا از سایت های غیر معتبر نشأت گرفته باشد، ارزش مقاومتی خود را از دست خواهد داد.

اگر شما هم از طرفداران سنگ هستید و تمایل دارید آن را به دکوراسیون داخلی منزل خود بیاورید، دست به کار شوید. بخش سنگ های ساختمانی و دکوراتیو با انواع سنگ ها از جمله سنگ های آنتیک آماده ی ارائه ی خدمات به شما هستند. پیشنهاد می کنم حتما به اهالی فن چیدانه سری بزنید.

مطالب بیشتر:
طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی برای معلولین و سالمندان
۱۰ نکته کلیدی در انتخاب کاشی حمام در دکوراسیون منزل
کف پوش‌های طبیعت دوست در حمام

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه