visibility 14567 today 1396/4/21

یک باغچه آویز برای دکوراسیون منزل تان بسازید!

خودتان بسازید: می دانم که بسیاری از شما عاشق گل و گیاه هستید و با وجودی که امروزه در بسیاری خانه ها از حیاط های باصفای قدیمی خبری نیست، اما شما همیشه جایی برای گل ها و گیاهان سبز در منزل تان پیدا می کنید. شیوه ی نگهداری گل ها در فضای داخلی یا بالکن و پاسیو می تواند با ذوق و سلیقه ی شما همراه شود و در نهایت منظره ای زیبا و باطراوت در دکوراسیون منزل تان به ارمغان آورد. امروز چیدانه می خواهد یک روش ساده برای نمایش گیاهان خانگی به شما آموزش دهد که طبیعت را مهمان خانه ی شما خواهد کرد و مطمئنم برای تان جالب خواهد بود. پس با ما همراه باشید و خودتان طراح باغچه ی کوچک و متفاوت منزل تان باشید...

مواد و ابزار لازم:

  • گیاهان کوچک
  • خاک کوددار، خاک کاکتوس، خاک رس
  • خزه خشک شده
  • قیچی
  • نخ صد در صد پنبه
  • ریسمان بسته بندی رنگی
  • دستکش
  • شیشه آب
  • کاسه

تا زمانی که ریشه ی گیاه مورد نظرتان نمایان شود، خاکش را بردارید. بسیار دقیق و ملایم این کار را انجام دهید تا ریشه ها آسیب نبینند.

خاک کوددار، خاک کاکتوس و خاک رس را درون یک کاسه با هم مخلوط کنید. سپس آرام آرام آب به این مخلوط اضافه کنید تا به حالت خمیر مانند در آید. شما باید بتوانید یک توپ کوچک از مخلوط درست کنید که متلاشی نشود.

تا جایی که امکان دارد توپ خاک را کوچک در نظر بگیرید، ولی دقت کنید به اندازه ای هم بزرگ باشد که ریشه های گیاه را کاملا در بر بگیرد.

یک دسته خزه ی خشک بردارید و آن را به دقت دور ریشه های گیاه بپیچید تا یک شکل فشرده ی تقریبا گرد به دست آید.

سپس نخ پنبه ای را دور خزه ی خشک بپیچید تا آن را نگه دارد.

یک سوراخ کوچک در توپ خاک ایجاد کنید و گیاه را به آرامی درون آن فرو کنید. سپس طوری سوراخ را ببندید که حالت کروی خاک برگردد.
حالا نوبت به قسمت جالب کار رسید. پهنه های کوچکی از خزه ی خشک را بردارید و محکم به توپ خاک فشار دهید، مراقب باشید هیچ شکافی باقی نماند.

اکنون ریسمان رنگی را دور توپ بپیچید و در دو انتهای ریسمان، نخ اضافی برای آویزان کردن گیاه باقی بگذارید. شما می توانید ریسمان تان را به هر رنگی متناسب با دکوراسیون یا رنگ دیوار تان انتخاب کنید. یک نقطه که نور غیرمستقیم می گیرد، انتخاب کرده، قلاب نصب کنید و باغچه ی حیرت انگیز خود را به نمایش بگذارید.

گیاهان مختلف برای زنده ماندن مقدار غذا، آب و نور متفاوت نیاز دارند، بنابراین یک قانون مشخص برای همه ی آن ها وجود ندارد. اما ما در اینجا چند راهنمایی کلی برای باغچه ی آویز درون منزل تان ارائه می دهیم:
آبیاری: وزن شاخص خوبی برای این است که بفهمید گیاهان آویزتان چه موقع به آب نیاز دارند. توپ را در دست تان نگه دارید، اگر سنگین است یعنی آب کافی دارد، اگر نه نیاز به آبیاری دارد. یک ظرف را به اندازه ای که توپ را بپوشاند از آب پر کنید. توپ را در آن بگذارید و اجازه دهید دو تا سه دقیقه خیس بخورد. سپس آن را خارج کرده و به آرامی بچلانید تا آب به مرکز توپ نیز نفوذ کند. این روش آب کافی برای چند روز گیاه تأمین می کند.
نور، دما و تهویه: گیاهی انتخاب کنید که با مقدار نوری که شما می توانید تأمین کنید، رشد کند. بیشتر گیاهان خانگی نیاز به هوای مرطوب و نور غیرمستقیم دارند. از تهویه ی مناسب موردنیاز برای رشد آن ها نیز غافل نشوید.

اکنون شما به ما بگویید چگونه فضای سبز را به منزل خود آورده اید؟ از شما دعوت به همکاری با تحریریه چیدانه می کنیم و می خواهیم که تصاویر دکوراسیون سبز خود را با ما به اشتراک بگذارید. ضمنا می تواتید سوالات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون مطرح کنید و از همراهان همیشگی چیدانه پاسخ دریافت کنید.

ایده های بیشتر برای اینکه خودتان بسازید:
خودتان بسازید: دکوری چوبی زیبا با شاخه درخت
پاییزی کردن دکوراسیون منزل با تزئین میوه کاج!
خودتان بسازید: رنگ آمیزی دیوار خانه با طرح گل دار
استیکر اتاق کودک تان را خودتان بسازید؛ آسان و کم هزینه
۱۵ ایده ارزان با پالت و جعبه چوبی میوه در دکوراسیون منزل

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع کاکتوس خانگی، این همراه همیشه سبز در منزل شما!

انواع کاکتوس خانگی، این همراه همیشه سبز در منزل شما!

انواع کاکتوس بدون تیغ، 6 گیاه که دوست خواهید داشت!

انواع کاکتوس بدون تیغ، 6 گیاه که دوست خواهید داشت!

7 باغچه آویز که دکوراسیون منزل تان را سبزتر می کنند!

7 باغچه آویز که دکوراسیون منزل تان را سبزتر می کنند!

کسب و کارها پیشنهادی
گامرون چوب certificate
گامرون چوب

گامرون چوب

مبلیران اصل certificate
مبلیران اصل

مبلیران اصل

مبلینا certificate
مبلینا

مبلینا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent