Chidaneh.com placeholder image

ایده های ارزان برای تغییر ظاهر خانه

به قلم: تحریریه چیدانه

برای اینکه همه جای خانه رنگ و بوی بهار احساس شود باید از جادوی رنگ ها استفاده کنید؛ رنگ های شاد و ملایم. رنگ هایی الهام گرفته از طبیعت و گل و درخت همان حس ذاتی خود را به خانه نیز منتقل می کنند. با معجزه رنگ، شادی و طراوت را می توانید به خانه بیاورید. 

 

سرویس خواب بالسا

ایده های ارزان دکوراسیون

1.    سنجاقک و پروانه

سرویس قاشق و چنگالی را برای پذیرایی از مهمانان انتخاب کنید که طرح های  جالبی داشته باشند. به طور مثال، طرح سنجاقک یا پروانه ایده بسیار جالبی است. 

 

ایده های ارزان دکوراسیون

2.    نور روشن
طرح گل و گیاه در خانه حس طبیعت را به بیننده القا می کند. به طور مثال، می توانید از آباژورهایی استفاده کنید که کاسه آنها رنگ روشن دارد و روی آن طرحی از گل های مختلف با رنگ های سبز و آبی ملایم دارد. برای این آباژور را می توانید لامپ های آبی بسیار کمرنگ انتخاب کنید تا زیبایی بیشتری را به نمایش بگذارند. 
 

ایده های ارزان دکوراسیون

3.    شکوفه های بهاری
برای پادری یا قالی خانه می توانید از طرح های گل‌دار استفاده کنید. گل ها و برگ هایی که روی این نوع قالی ها به طور برجسته کار شده اند، علاوه بر زیبایی به نرم تر راه رفتن شما در خانه نیز کمک می کنند. 
 

ایده های ارزان دکوراسیون

4.    نوارهای رنگی
برای پرده حمام می توانید از طرح های راه‌راه استفاده کنید که ترکیبی از رنگ های شاد هستند و تنوع و شادابی خاصی به فضای حمام می بخشند. 
 

ایده های ارزان دکوراسیون

5.     بهره گرفتن از رنگ سبز
رنگ سبز سدری یا زیتونی برای استفاده در وسایل دکوری گزینه بسیار خوبی است. می توانید از این رنگ برای آباژور روی میز یا شمع های تزئینی استفاده کنید. 
 

ایده های ارزان دکوراسیون

6.    صندلی رنگی
برای صندلی های بیرون از خانه خوب است از رنگ هایی استفاده کنید که رنگ به چشم‌بیا و پررنگی داشته باشد. به طور مثال، زردی که عمق دارد یکی از بهترین گزینه ها است. 
 

ایده های ارزان دکوراسیون

7.    شخصی سازی حوله ها
می توانید حوله های دستی هر کدام از اعضای خانواده را برای آنها شخصی سازی کنید. چگونه؟ نام او را با رنگی شاد و الهام گرفته از طبیعت، همچون سبز روی حوله تکه دوزی کنید. 
 

ایده های ارزان دکوراسیون

8.    تجمع بالشتک ها
برای ایجاد تنوع در تخت و اتاق خواب خود، می توانید انواع بالشت و بالشتک ها را روی آن جمع کنید. کوسن های مربعی کوچک، بالش مربعی، گرد و … نوع بالشت ها به سلیقه شما بستگی دارد. اما هرچه تعدادشان بیشتر باشد، بهتر است.
 

ایده های ارزان دکوراسیون

9.    طعم بهار
برای اینکه طعم و بوی بهار را به داخل خانه بیاورید و از زندگی دوباره درختان لذت ببرید، درختچه های کوچکی از درخت لیمو یا هر میوه دلخواه دیگری را در گلدانی کوچک روی کانتر آشپزخانه قرار دهید.   
 

ایده های ارزان دکوراسیون

10.    رنگین کمانی از طرح
می توانید میز ساده و چوبی غذاخوری در آشپزخانه یا فضای بالکن را با رنگ های شاد و متنوع رنگ آمیزی کنید و از هیجان این رنگین کمان لذت ببرید. 

 

منبع : برترین ها
 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
arash در تاریخ 20 فروردین 1393
به نظر من خیلی نکات بهتر از این و بیشتر وجود داره

ثبت دیدگاه