Chidaneh.com placeholder image

تعمیرات کوچک برای تغییرات بزرگ در دکوراسیون منزل!

به قلم: تحریریه چیدانه

بازسازی: تغییر دکوراسیون برای خانم های خانه دار مثل یه تفریح هر روزه است، اون ها از انجام دادنش خسته نمی شوند و هیچ وقت هم این کار برای شان تکراری نخواهد شد. این تغییرات بعضی وقت ها صرفا جهت زیبایی است و گاهی وقت ها جنبه تعمیراتی هم پیدا خواهد کرد که در نهایت به زیبایی فضای داخلی خانه هم کمک می کند، این مطلب می خواهد تغییراتی از همین دست را به شما نشان دهد. البته ما در چیدانه اسم بازسازی های کوچک را برای آن ها انتخاب کرده ایم، در هر صورت پیشنهاد می کنیم تا انتها این مطلب چیدانه را همراهی کنید و با این ایده های مقرون به صرفه بازسازی آشنا شوید. 

عوض کردن دستگیره آشپزخانه

قالیشویی ادیب

عوض کردن دستگیره های کابینت های آشپزخانه 

از آن جایی که یک خانم خانه دار بیشتر وقتش را در آشپزخانه سپری می کند، هر تغییری در آن می تواند خوشایند باشد. عوض کردن دستگیره های درب کابینت ها یکی از مقرون به صرفه ترین این تغییرات است. دستگیره ها در آشپزخانه حکم کوسن را در نشیمن دارند. کوچک اما تاثیر گذار. 

پر کردن درز بین کاشی ها 

شاید از این پیشنهاد تعجب کنید، ول پوشاندن درز ها و تَرَک های روی دیوار و کف آن قدر در ظاهر فضای شما تاثیر گذاراست که نمی توان توصیف کرد. البته نا گفته هم نماند که ترمیم این درز ها و ترک ها در عمر مفید ساختمان هم تاثیر گذار است. آمچنان وقت و هزینه ای هم نمی برد. مطلب ترمیم درزهای کاشی در کمتر از نیم ساعت را بخوانید تا با ترفندهای این کار آشنا شوید. 

عوض کردن کاشی های بین کابینت های دیواری و زمینی آشپزخانه

زود قضاوت نکنید این ایده آن چنان که تیترش می گوید دردسر ساز و پر خرج نیست. لزومی ندارد که حتما کاشی های قبلی را حذف کنید تا بتوانید کاشی های جدید را جایگزین کنید، با خریدن چسب مخصوص کاشی می توانید آن ها را روی کاشی های قبلی بچسبانید، شاید حتی برجسته شدن این کاشی ها همان تغییری باشد که به دنبالش می گردید. 

استیکرهای دیواری 

دیوارهایی با رنگ سفید و یک دست بستر مناسبی برای جولان گاه انواع رنگ ها و کاغذ دیواری ها هستند، اما هم رنگ و هم کاغذ دیواری دردسر های خاص خود را دارند، درست است که این دردسر ها شدت و ضعف دارند اما خب باز هم نیازمند صرف وقت هستند. اگر بحث زمان برای تان مطرح است حتما به استیکرهای دیواری فکر کنید. حتی می توانید نمونه های زیبایی از استیکرها را در ویترین کالاهای چیدانه هم ببینید. 

کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی 

اگر میزان زمانی که برای ایجاد این تغییرات صرف می کنید برای تان مهم نیست، فکر کردن به کاغذ دیواری ها هم خوب است. مثلا یکی از دیوار های مهم اتاق نشیمن و یا حتی بیرون زدگی های روی دیوار ها می تواند بستر مناسبی برای کاغذ دیواری ها باشد. 

عوض کردن روکش صندلی ها 

بیایید به آسانی روکش صندلی ها را عوض کنیم. اگر در دکوراسیون داخلی خانه تان از انواع مختلف صندلی ها استفاده می کنید، چه برای میز غذاخوری چه برای اپن آشپزخانه، با عوض کردن روکش آن ها ظاهری نو و متفاوت به آن ها ببخشید. 

سنگ های آنتیک برای دیوار های نم دار 

برای دیوار های نم دار می توانید از سنگ های آنتیک استفاده کنید. معمولا بعد از تعمیر این دیوارها رنگ آن ها با بقیه قسمت ها فرق می کند سنگ های آنتیک یک گزینه پیشنهادی است. از کاغذ دیواری ها هم برای این موارد البته برای بعد از ترمیم و تعمیر دیوار هم استفاده می کنند. البته سنگ ها برای تزیین دکوراسیون داخلی هم به کار می روند.

شیر آلات سرویس بهداشتی

تعمیر و تعویض شیر آلات حمام و سرویس های بهداشتی 

تعمیر و تعویض شیرآلات بهداشتی هم جزو آن دسته از بازسازی هایی است که می توان برای آن ها برنامه بلند مدت داشت. مثلا می شود هر ماه یکی از شیرآلات را تعویض کرد. اگر هم که با یک تعمیر ساده مشکل شان بر طرف می شود که چه بهتر. 

مطالب پیشنهادی : 
به راحتی شوفاژهای خانه را هواگیری کنید!
خودتان بسازید: درب های کهنه را نو کنید!
رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان
ساده ترین روش های ست کردن پرده و مبلمان!
۱۰ کاربرد بی نظیر خز در دکوراسیون منزل
ویدئو: تعویض پمپ سیفون به سادگی

نویسنده : شمیم آقازاده| گردآوری در تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه