دفتر کار نفس سبز، لمس زندگی در محیط کار!

پروژه های برجسته: در هیاهوی زندگی در کلان شهرهای شلوغ مثل تهران، که برای ادامه زندگی فقط باید به دنبال زندگی دوید، بیشترین زمان را کجا سپری میکنیم؟بله، در فضاهای اداری و محل کار .و در این زمان است که معمار وظیفه دارد فضایی مطلوب مطابق با کاربری اما خوش حس و حال را برای آن مجموعه بوجود آورد. دفتر کار نفس سبز به معماری حسام اصفهانی، کیوان کیان بخت و ارد تاجران از گروه معماری اکسپوز یکی از همین دفاتر کار خارق العاده است که امروز با چیدانه به گوشه و کنار آن سری می زنیم.

دفتر کار نفس سبز با نام تجاری جهان فولاد پیشرو به مساحت 110 متر مربع در تهران واقع شده است، هدف از طراحی پروژه به وجود آوردن فضایی خاص بوده است که در عین عملکرد بتواند فضایی آرامش بخش را برای کاربر به وجود آورد، آرامشی که نشان از زندگی دارد و لزوم موجودات زنده همچون گیاه و ماهی پاسخی برای این نیاز بوده است.

برای ایجاد احساس خوب حضور در طبیعت بکاربردن مصالح طبیعی نظیر سنگ، آجر، بامبو و در تضاد با جنس صیقلی، سرد و سخت فولاد و استیل بسیار کارساز بوده است و فضایی لذت بخش همچون طبیعت را برای کاربر خلق کرده است.

از رنگ سبز به عنوان رنگ اصلی و پایه در فضا استفاده شده است ، و این رنگ به سبب حضور گیاهان متعدد در فضا است که جلوه گری می کند، تولید و پخش اکسیژن برای داشتن هوایی مطبوع و تمیزتر نیز خاصیت حضور همین گیاهان سبز در فضا می باشند.

گروه معماری اکسپوز بر این باور است که برای داشتن یک طراحی و ساخت محیطی و خلاقانه آنچه اهمیت داشته است به کارگیری حواس پنج گانه کاربر در محیط است که در این مسیر نیز پیشگام و موفق بوده است.

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای چیدانه مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان چیدانه نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب بیشتر:طراحی آتلیه سبز ٩+ ، تلفیق کار و زندگی در مشهد !
ساختمان اداری آصف با نمای هندسی برای کنترل نور
رنگین کمانی از شیشه درساختمان اداری کاوه در دارآباد تهران
ساختمان اداری و تجاری ولیعهدی، نمای چندبعدی در کرج
طراحی نمای متحرک در مجتمع اداری خرسند تهران

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
 دفتر کار نفس سبز، لمس زندگی در محیط کار!

دفتر کار نفس سبز، لمس زندگی در محیط کار!

1394/10/27 ادامه مطلب
خودنمایی مکعب های شیشه ای در برج اداری فرمانیه تهران!

خودنمایی مکعب های شیشه ای در برج اداری فرمانیه تهران!

1394/11/25 ادامه مطلب
طراحی چشمگیر فضای سبز اداری در ساختمان 380 ظفر!

طراحی چشمگیر فضای سبز اداری در ساختمان 380 ظفر!

1394/12/25 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
گروه صنعتی الکومودو certificate
گروه صنعتی الکومودو

گروه صنعتی الکومودو

گالری آریازی certificate
گالری آریازی

گالری آریازی

کناف و معماری داخلی  آتیمان certificate
کناف و معماری داخلی  آتیمان

کناف و معماری داخلی آتیمان

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent