خانه آبی ملایم، آپارتمان مدرن برای خانواده خاص!

پروژه های برجسته:طراحی و دکوراسیون خانه ای برای سلیقه ای خاص از عهده ی هر معماری برنمی آید،ایجاد فضایی طراحی شده با فرم و هندسه ای ساده ولی در عین حال سبک مدرن و فکر شده نیاز به یک معمار باتجربه و توانمند دارد، معمار برجسته ای همچون رضا نجفیان از دفتر معماری رنادیزاین که امروز در چیدانه به پروژه ی خانه ی آبی ملایم او سری می زنیم با ما همراه باشید. 

blog post

نورپردازی داخلی نشیمن

مشخصات عمومی پروژه ی خانه ی آبی ملایم

  • دفتر معماری: رنادیزاین
  • معمار: رضا نجفیان
  • موقعیت: تهران، ایران
  • سال طراحی: 1391
  • سال ساخت: 1391

blog post

آپارتمان بلو میلد

  • کاربری: مسکونی
  • کارفرما: آقای حمیدی
  • مساحت پروژه: 330 متر مربع
  • عکس: پرهام تقی اف

blog post

فضای آشپزخانه آپارتمان بلو میلد

پروژه ای با مساحت 330 مترمربع، واقع در طبقه نهم یک برج مسکونی در حال ساخت که به مرحله نازک کاری رسیده بود، به دفتر ما ارجاع داده شد. کارفرمایی فهیم و با سلیقه ای خاص، که فضایی طراحی شده با فرم و هندسه ی ساده ولی در عین حال سبک مدرن و فکر شده را تأکید می نمود.

blog post

فضای آشپزخانه آپارتمان بلو میلد

در ابتدا تغییر و اصلاحاتی در ساختار فضایی و پلان وضع موجود، با تخریب بعضی دیوارها و سقف و اضافه نمودن بخش هایی به پروژه جهت کارکرد و تعریف بهتر فضا انجام شد. ایده ی طراحی پروژه، پوسته ی دومی به عنوان عنصری ساده ولی تأثیرگذار، شکل دهنده و جاری در پروژه در نظر گرفته شد که در تمامی بخش ها و فضاها تبدیل به یک زبان منسجم و بیان زاینده در پروژه گردید.

blog post

آپارتمان بلو میلد

پوسته ای سفید رنگ و خالص، کشیده شده بر لایه ی زیرین به رنگ آبی ملایمی که شاخصه و ویژگی اصلی و به یادماندنی این پروژه شده است. رنگی که علاقه و زندگی کاربر به خوبی به آن گره خورده، چرا که تمایل و نیازی درونی از سوی خانواده نیز، دلیل دیگری بر انتخاب چنین رنگی بوده است. حضور و گستردگی چوب گردویی کف در تمامی فضا، سرمای احتمالی را به خنکای مطلوب و دلنشینی بدل می سازد که نوازشگر روح آدمی ست.

blog post

آپارتمان بلو میلد

ترکیب رنگ آبی ملایم و سطح سفید، با نورپردازی مابین سطوح، به نوعی لغزندگی پوسته ها روی هم را تداعی می کند؛ که تضاد و البته خوانایی آن از نگاه بیننده پنهان نمی ماند. این تضاد، بیانگر معماری دوپوسته ای است که در فضاسازی داخلی پیوستگی معناداری را در تمامی قسمت ها و فضاهای پروژه همزمان با انجام کارکردی هدفمند و خاص دنبال می کند. این پوسته ها و رفتارشان در فضا، با وجود سادگی فرم، به خوبی تفاوتشان را با کلیشه های بازاری رایج به نگاه ورزیده نشان می دهند.

blog post

آپارتمان بلو میلد

چیدمان ریزفضاها به شکلی باز و آزاد و در عین حال با تفکیک فضایی مطلوب و تعریف شده، به گونه ای که هر فضا دارای کاراکتر و شخصیتی ویژه و فاخر باشد انجام گرفته است. فضای غذاخوری و پذیرایی مهمان، نشیمن خصوصی، غذاخوری، اتاق والدین و ... همگی با این خصوصیت مهم طراحی شده اند. همچنین توجه به جزئی ترین قسمت ها و عناصر و جزئیات فضا، همچون دریچه های تأسیساتی، عناصر طراحی شده نورپردازی و روشنایی، سکوها، قفسه ها و ... به عنوان یک اصل مهم، همواره مد نظر بوده است.

blog post

اتاق خواب مدرن

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با شرکت طراحی و اجرای این پروژه می توانید به پروفایل اهالی فن رنا دیزاین در چیدانه مراجعه کنید.

مطالب بیشتر: خانه افشاریان ، شاه نشین کرمانشاه
طراحی دندان پزشکی خاص و مقرون به صرفه در زعفرانیه
استدیو دیار مدیار، طراحی داخلی مدرن با الهام از معماری ایرانی
آپارتمان حس سیزدهم در تهران، خانه ای فرا مدرن برای زندگی ایرانی
خانه بهار در نجف آباد اصفهان، معجزه منحنی ها در معماری
ایل خانه همنشینی مدرن خانواده ایرانی

نویسنده: گروه معماری رنادیزاین | تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مدهای پرطرفدار سال 94 در دکوراسیون خانه های ایرانی

مدهای پرطرفدار سال 94 در دکوراسیون خانه های ایرانی

آبی لاجوردی، دکوراسیون با این رنگ ایرانی همیشه رو بورسه!

آبی لاجوردی، دکوراسیون با این رنگ ایرانی همیشه رو بورسه!

پربازدیدترین دکوراسیون اتاق غذاخوری در چیدانه!

پربازدیدترین دکوراسیون اتاق غذاخوری در چیدانه!

کسب و کارها پیشنهادی
میز و صندلی گلدسیت certificate
میز و صندلی گلدسیت

میز و صندلی گلدسیت

لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی certificate
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

زران دکور certificate
زران دکور

زران دکور

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent