آپارتمان نوساز به سبک ایرانی در باغ مشهد اصفهان!

پروژه های برجسته: داشتن خانه ای منحصر به فرد و با سبک و سیاقی ایرانی در مجاورت رودخانه زاینده رود، رو به روی فضای سبز محله ی باغ مشهد برای هر کس می تواند یک آرزو باشد! اما اینکه چه کسی و چگونه این آرزو را به انجام برساند مهم تر از خود آرزوست! خانه ی باغ مشهد یکی از آن آرزوهایی است که با طراحی شروین حسینی با در نظر گرفتن تمام ظوابط و محدودیت ها از استدیو طراحی براکت به سرانجام رسیده است، با چیدانه همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار این خانه ی منحصر به فرد سری بزنیم .

blog post

نمای خارجی پروژه باغ مشهد

این پروژه در مجاورت رودخانه زاینده رود، روبروی فضای سبز محله باغ مشهد واقع شده است . نمای اصلی پروژه در سمت جنوب به فضای سبز، رودخانه و پارک مجاور آن اشراف دارد  که نور و دید واحدها اکثرا از این جهت تأمین می گردد، نمای شمالی پروژه که ورودی از آن اتفاق می افتد در انتهای یک بن بست واقع شده است.

blog post

نمای خارجی پروژه باغ مشهد

بدلیل ضوابط ارتفاعی حاکم بر اصفهان طبق طرح تفصیلی در سمت شمال پروژه جهت تأمین نور همسایه مجاور شمالی در طبقه دوم به بعدتحت زاویه 45 درجه عقب نشینی اجباری اتفاق می افتد که خود دستاویز ایجاد تراس های روی هم برای کاربری های سمت شمال پروژه می باشد.

blog post

فضای تراس و بالکن پروژه باغ مشهد

فضای ارتباطی طبقات و تراس های عمقی که مانند ایوان های قدیمی در میان پروژه محلی برای نشستن و دیدن رودخانه و فضای سبز جلوی ساختمان می باشد در آکس زمین واقع شده و زمین پروژه را به دو قطعه تقسیم می کند .

blog post

پروژه باغ مشهد

آرایش فضاها در هر طبقه در این دو جعبه و ارتباط آنها با ایوان میانی و فضاهای باز شمالی و به طور کلی ارتباط فضاهای بسته پروژه با فضاهای نیمه باز ایجاد شده و همچنین ارتباط بصری فضاها با هم و دیالوگ هایی که از پس آن بین این مجموعه فضاها ایجاد می شود شاکله اصلی این پروژه را تشکیل می دهد .

blog post

نمایی از پروژه باغ مشهد

به طور کلی هر طبقه این ساختمان از دو جعبه طولی و یک فضای میانی تشکیل شده است که ارتباط فیزیکی و بصری این جعبه ها توسط فضاهای میانی اتفاق می افتد . این جعبه بنا به عقب نشینی های اجباری در طبقات فوق از سمت شمال طول های متفاوتی پیدا کرده و هر یک برای دیگری نقش تراس را بازی می کند . جعبه اولیه در طبقه همکف به دلیل ایجاد ورودی برای خودرو و انسان به سمت حیاط پروژه جابجاشده و ارتباط سالن طبقه همکف و فضای سبز را دو چندان کرده است .

blog post

پروژه باغ مشهد

در هر طبقه اندازه و شکل و نقطه دید پنجره های سالن ها همسان با هم و اتاقخوابها با تعریف متفاوت در نما نظم و سادگی پروژه را دو چندان نموده اند .سوراخ های قالب های بتنی این دیوارها با لوله های پلکسی در نور پردازی روز و شب پروژه نقش بازی می کند و نهایتا کل پروژه با سه متریال بتن، چوب و آهن شکل داده شده است .

blog post

پروژه باغ مشهد

دیوارهای پیرامونی و نمای خارجی به همراه دیوارهای میانی اطراف پله که دو جعبه اصلی ساختمان را از هم متمایز می کند به عنوان المان سازه ای بکارگرفته شده و خود شبکه ای متشکل از دیوارهای بتنی 25 سانتی متری سازه که به صورت نمایان تا انتها باقی مانده و نقش سازه معماری و نمای داخلی و بیرون پروژه را باز می کنند .

blog post

پروژه باغ مشهد

در طراحی جزییات این پروژه سعی بر آن بود که نهایت سادگی و برهنگی امکان ارتباط بی پیرایه معماری با محیط اطراف خود را ایجاد نماید .با لحاظ کردن محدودیت های اجرایی و بودجه کارفرما می توان نمود این سادگی را در جزییات پله، اتصال قاب ها به بتن نما و نرده ها و بدنه های جدا کننده فضاها یا که در جزییات چوبی پروژه دید.

blog post

پروژه باغ مشهد

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با شرکت طراحی و اجرای این پروژه می توانید به پروفایل اهالی فن استدیو طراحی براکت در چیدانه مراجعه کنید.

مطالب بیشتر: خانه ی مسکونی باغ جنت، معماری درون گرا در اصفهان
خانه شماره ۴۷، کاخی در اصفهان تنها در ۱۲۰ متر زمین
خانه آبی ملایم، آپارتمان مدرن برای خانواده خاص!
سه دری امروزی در ویلای گذران تعطیلات آخر هفته ی پورکان!
خانه آپارتمان ۱۴۴ در شیراز ، هم زیستی انسان وطبیعت
ساختمان مسکونی کهریزک، طراحی کم هزینه اما چشم گیر
رقص آجر ها در ساختمان مسکونی آجر پوش تهران


نویسنده: استدیو طراحی براکت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
زیبایی نمای ساختمان، 10 نرده بالکن و حفاظ تراس مدرن

زیبایی نمای ساختمان، 10 نرده بالکن و حفاظ تراس مدرن

معماری مدرن در اصفهان، ساختمان مسکونی نیمرخ تماشایی است!

معماری مدرن در اصفهان، ساختمان مسکونی نیمرخ تماشایی است!

دکوراسیون آپارتمان کوچک، خانه دلباز  سوزان در ستارخان

دکوراسیون آپارتمان کوچک، خانه دلباز سوزان در ستارخان

کسب و کارها پیشنهادی
لوستر و مبلمان نئولوکس certificate
لوستر و مبلمان نئولوکس

لوستر و مبلمان نئولوکس

شرکت کلبه تخت certificate
شرکت کلبه تخت

شرکت کلبه تخت

مبل مدرنیکا هوم ویژن certificate
مبل مدرنیکا هوم ویژن

مبل مدرنیکا هوم ویژن

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent