Chidaneh.com placeholder image

10 وسیله آشپزخانه که هر خانه ای نیاز دارد!

به قلم: تحریریه چیدانه

تجهیزات آشپزخانه: آیا از طرفداران پر و پا قرص آشپزی های حرفه ای هستید؟ یا خودتان دستی در آشپزی حرفه ای دارید؟ یا اینکه آشپزی مبتدی هستید که دوست دارید مهمانان تان را تحت تأثیر قرار دهید؟ بنابراین شما شایستگی این را دارید که یک آشپز خبره شوید و لوازم و امکانات ماهرانه در اختیار داشته باشید. چیدانه تعدادی از این اکسسوری ها و البته مواردی که خلاقیت شما را بر می انگیزاند جمع آوری کرده تا در قلب دکوراسیون منزل تان یعنی آشپزخانه فراهم کنید و یک آشپزی حرفه ای و البته آسان داشته باشید. با ما همراه باشید…

دستگیره کابینت

1. باغچه سبزی ها

وقتی مشغول آشپزی برای دوستان و فامیل تان هستید، دیگر وقتی برای رفتن به بیرون از خانه و چیدن برگ های سبزی از باغچه ندارید. اما این راه حل کمک بسیاری به شما می کند. ضمنا چون در این نمونه، باغچه در بالای سینک آشپزخانه تعبیه شده، آبیاری آن ها را هیچ گاه فراموش نخواهید کرد.

2. کشوی بخش بندی شده برای وسایل آشپزخانه

این نمونه یکی از ۱۰ لوازم جانبی و تجهیزات برای نظم در کابینت آشپزخانه است. چنین کشوی دو طبقه ی بخش بندی شده ای به شما این اطمینان را می دهد که هرچه را نیاز دارید دقیقا پیدا کنید. در هنگام جلز ولز کردن غذا روی گاز، هیچ چیز بدتر از زیر و رو کردن کشویی پر از وسایل درهم برای پیدا کردن وسیله مورد نیاز نیست. 

3. شلف برای دستگاه مخلوط کن

برخی از وسایل آشپزی مانند این نوع میکسر ها (مخلوط کن ها) بسیار سنگین و حجیم هستند. با یک شلف جک دار سفارشی که به راحتی بالا و پایین می رود، شما حتی در هنگام استفاده از میکسر مجبور نیستید آن را جا به جا کنید.

4. قفسه ادویه جات

شلف ها برای نگهداری ادویه جات به این صورت بهترین گزینه هستند. شما با برچسب زدن شیشه ها به راحتی می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.
ما قبلا ۱۰ ایده خلاقانه در کابینت آشپزخانه برای جا ادویه ای را به شما پیشنهاد داده ایم.

شما هم چنین می توانید یک کشوی مخصوص برای مجموعه ی ادویه جات خود داشته باشید. این نمونه با قرار گرفتن زیر اجاق گاز کار را برای آشپز بسیار راحت می کند.

5. کابینت نگهداری کارد و چاقو

همه ی ما دوست داریم فضای روی کانتر خلوت باشد. همان طور که قبلا یک جای دنج برای چسباندن چاقو در آشپزخانه را به شما معرفی کردیم، نوارهای مغناطیسی که به دیوار وصل می شوند، برای نگهداری کارد ها مناسب اند اما بهتر است که این ابزار های خطرناک از دید دور باشند. چطور است یک کابینت کشویی مانند این نمونه را امتحان کنید؟ قرار دادن این کابینت در نزدیکی محل آماده سازی غذا، بهترین دسترسی را به شما می دهد.

6. کابینت چرخان

شاید بهترین گزینه برای استفاده از کابینت های گوشه، نصب شلف های چرخان باشد. با این نمونه کابینت شما به راحتی می توانید به وسایل پشت نیز دسترسی پیدا کنید. از این ایده های نو برای نظم دهی به وسایل آشپزخانه غافل نشوید!

این روش غیر از گوشه ها در بخش های دیگر کابینت نیز قابل اجرا کردن است. شما می توانید برای کالاهای بزرگی مثل قابلمه ها و ماهیتابه ها این روش هوشمندانه را به کار ببرید تا مجبور نباشید آن ها را روی هم سوار کنید.

7. انباری در آشپزخانه

اگر فضای آشپزخانه تان اجازه می دهد، این ایده بسیار حرفه ای و کمک کننده است. به خصوص اگر دوست دارید مواد غذایی را نظم بخشی و دسته بندی کنید.

8. کابینت لوازم برقی کوچک

آیا می دانید بهترین مکان برای وسایل برقی کوچک در آشپزخانه شما کجاست؟ این نمونه فضایی است که شما می توانید وسایل برقی کوچک خود را در آن پنهان کنید. ضمن اینکه لازم نیست برای استفاده، آن ها را جا به جا کنید. 

9. شیر آب تجاری در آشپزخانه

چنین شیر آبی از جمله تجهیزاتی است که دکوراسیون آشپزخانه ی حرفه ای شما را تکمیل می کند. با این ابزار، به راحتی می توان بدون دردسر ظروف بلند را از آب پر کرد.
اگر می خواهید با انواع شیرآلات آشپزخانه آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید: کدام شیرآلات برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

10. یخچال فریزر رویایی

یک آشپز حرفه ای معمولا محصولات غذایی تازه ی زیادی در دسترس دارد. بنابراین به فضای بزرگی برای آن ها نیاز است که یک یخچال فریزر با اندازه ی مناسب این فضا را برای شما تأمین می کند. فقط در هنگام طراحی داخلی آشپزخانه باید حواس تان به این موضوع باشد.

شما هم دوست دارید طراحی دکوراسیون آشپزخانه تان مثل حرفه ای ها باشد؟ پیشنهاد می کنم برای این کار از اهالی فن چیدانه مخصوصا در بخش کابینت، کمک بگیرید.

مطالب بیشتر:
چگونه مهم ترین تجهیزات آشپزخانه تان را انتخاب کنید
اکسسوری و یراق آلات کابینت آشپزخانه، کوچک اما مهم
تفکیک آسان زباله های خانگی با اکسسوری های داخل کابینت
بهترین مکان مایکروویو در دکوراسیون آشپزخانه

همه چیز در مورد انواع شیرآلات آشپزخانه!

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه