Chidaneh.com placeholder image

7 ایده چیدمان عروسک و اسباب بازی در اتاق کودک

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: یکی دو روز پیش در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه با سوال جالبی برخورد کردم، شخصی سوال کرده بود که چگونه می توانم به عروسک های موجود در اتاق کودک کوچوکم سرو سامان ببخشم، به نظرم آمد که این سوال می تواند موضوع خوب و جذابی برای تولید مطلب باشد، از طرفی ممکن است سوال خیلی های دیگر هم باشد، به همین خاطر شروع کردم به جمع آوری عکس ها و نوشتن پاسخ این سوال در قالب یک مطلب که حاصل و نتیجه آن را می توانید در ادامه بخوانید. چیدانه را تا انتهای متن همراهی کنید تا در آخر با تعدادی ایده به سراغ اتاق کودک تان بروید.

دستگیره کابینت

قفسه ها و ویترین هایی برای عروسک ها در اتاق کودک

خب اولین ایده که به ذهن می رسد قطعا یک قفسه یا ویترین کف تا سقف با طرحی کودک پسند است که گوشه از اتاق پر از طرح و رنگ کودک بشیند و دانه دانه عروسک ها را به آغوش بکشاند، عموما این قفسه ها رنگ های روشن و شاد دارند که کودک را جذب خود می کند، همچنین این قفسه ها و ویترین ها می توانند دارای کشوهایی باشند که به شما درطبقه بندی و نظم دهی اتاق کودک کمک می کنند.

شلف هایی بر سینه دیوار برای عروسک های زیبا

اگر اتاق کودک تان فضایی کوچک دارد و عملا جایی برای گذاشتن قفسه ها نیست، به شلف ها فکر کنید، شلف ها دیواری می توانند کاربرد های متفاوت داشته باشند، یکی از آن ها به عنوان کتابخانه استفاده می کند، شما هم می توانید ازآنها به عنوان جایی برای نگه داری عروسک ها بهره ببرید.

تخت ها میزبان عروسک های کودکان شما

اگر بعد از همه این کارها باز هم با حجم بالای عروسک های کودک تان مواجه شدید، دیگر لوازم دکوری به دکوراسیون داخلی اتاق اضافه نکنید و به جای آن از خود همان لوازم و مبلمان داخل اتاق استفاده کنید، مثلا می توانید عروسک ها را مرتب و منظم روی تخت کنار هم بنشانیدشان.

قفسه های بالای تخت نجاتتان می دهد

در بالای تخت خواب ها قفسه هایی با ظاهر زیبا نصب کنید تا بتوانید از آن ها هم برای سر و سامان دادن به عروسک های کوچولوی دوست داشتنی تان کمک بگیرید.

کنسول هایی زیر پنجره برای عروسک ها

در زیر پنجره های اتاق خواب کودک تان می توانید کنسول های دیواری و یا شلف هایی سرتاسری نصب کنید و روی آن ها را از عروسک ها پر کنید، اصلا این شلف ها می توانند دور تا دور اتاق را پر کنند، چه اشکالی دارد نواری از عروسک ای زیبا دورتا دور اتاق خواب کودک تان باشد؟

عروسک های نشسته بر روی صندلی های چوبی

اگر در اتاق کودک تان صندلی های چوبی دارید، روی این صندلی ها را هر دفعه با یک عروسک پر کنید، با این کار هم جا برای نگه داری عروسک ها دارید و هم اتاق خواب کودکتان فضایی پویا و فعال خواهد داشت. گذاشتن عروسک ها روی صندلی باعث می شود تا حس بودن کسی در اتاق برای آن ها القا شود، ضمن آن که عروسک ها برای کودکان معنای خاصی دارند، پس سعی کنید تا این عروسک ها در تعامل کامل با کودک تان باشند.

خانه عروسک ها برای دکوراسیون اتاق کودک

اگر سری به شرکت های طراحی اتاق خواب کودک بزنید، حتما در میان محصولاتشان قفسه هایی را پیدا می کنید که عنوان خانه عروسک ها را به خود گرفته اند، این قفسه های معمولا در بالای تخت قرار می گیرند و پر هستند از قفسه های مختلف در دار برای نگه داری و محافظت از عروسک ها.  

حالا شما به ما بگویید چگونه عروسک های کودک تان را طبقه بندی و نظم دهی می کنید؟ تصاویر و ایده های خلاقانه دکوراسیون منزل خود را با ما و مخاطبان دیگر به اشتراک بگذارید.

راجع به اتاق کودک بیشتر بدانیم: بهترین رنگ برای سن کودک شما چیست؟
۷ ایده برای نظم بخشیدن به دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون شازده کوچولو برای اتاق کودک دلبندتان!
معجزه طراحی داخلی در دکوراسیون اتاق کودک!
بهترین رنگ های دکوراسیون اتاق کودک
۷ ایده برای دکوراسیون اتاق نوجوان دانش آموز!

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
sndekorisa در تاریخ 10 اسفند 1395
اگر میخواهید اتاق فرزندتون رو اصولی و خلاقانه بچینید، قبل از هر کاری با کارشناسان دکوریسا، رایگان! مشورت کنید: 021-66577515 0919-0755457 www.dekorisa.com تیم پرحوصله و با سلیقه دکوریسا در ساعات اداری از شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی تمام شما عزیزان خواهد بود!

ثبت دیدگاه