Chidaneh.com placeholder image

نشیمن تان را برای نوروز امسال به سبک ایرانی دکور کنید!

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: نشیمن خانه خود به خود جزو فضاهایی است که در طراحی دکوراسیون داخلی خیلی زیاد به آن توجه می شود، حالا فکرش را بکنید که این فضا قرار است در روزهای پر دید و بازدید نوروز بیش از هر موقع دیگری مورد توجه و مصرف قرار بگیرد، پس باید برای دکوراسیون داخلی آن برنامه ای خاص و ویژه بچینید، برنامه ای که مهمان های تان را در بدو ورود غافلگیر کند. خب پیشنهاد ما این است که بهتر است امسال یک نشیمن تمام قد ایرانی داشته باشید. اگر نمی دانید که دقیقا چه کاری انجام دهید، ما در این مطلب به شما کمک می کنیم و ایده هایی به شما می دهیم که به کمک آن ها می توانید نشیمن خانه تان کاملا چهره ای ایرانی ببخشید. در این روزهای آخر سال برای انجام تغییرات کوچک و بزرگ در دکوراسیون منزل و محل کارتان چشم از چیدانه برندارید و با مطالب عیدانه و چیدانه همراه باشید تا با هم این راه حل ها را ببینیم. 

مبلمان دی دریم
دکوراسیون داخلی منزل با مبلمان شیک
مبلمان دی دریم

اسکای اسکرپر

1. فرش های ایرانی برای نشیمن ایرانی 

وقتی صحبت از ایرانی بودن یک فضا می شود، اولین چیزی که به ذهن انسان می رسد، فرش های خوش رنگ و لعاب ایرانی است که همانند آثار هنری فاخر بر کف فضا پهن می شوند. شما به راحتی می توانید به فرش های ایرانی اعتماد کنید و دکوراسیون زیبای ایرانی با فرش های اصیل ایرانی تجربه کنید. 

هفت رنگ
ترکیب رنگ آبی و طوسی در دکوراسیون خانه آبی
هفت رنگ

2. کاغذ دیواری هایی با نقش مایه طرح های ایرانی 

فکر می کنم که همه شما با این جمله موافق باشید که کاغذ دیواری، تغییر دکوراسیون بی دردسر است. پس حتما می توانید برای تغییر دکوراسیون نشیمن تان از آن استفاده کنید. کاغذ دیواری هایی که طرح و نقش های ایرانی دارند به شما کمک می کند تا چهره نشیمن خانه تان ایرانی باشد. عکس بالا به خوبی می تواند شما را راهنمایی کند. 

آموزش دکوراسیون دوریکا
تابلوهای دکوراتیو آموزشگاه دوریکا
آموزش دکوراسیون دوریکا

3. تابلوهایی با طرح و نقش های ایرانی 

همچنین شما می توانید برای این که به نشیمن تان چهره ایرانی ببخشید، از تابلو ها و آثار هنری که رنگ های گرم مانند قرمز دارند استفاده کنید، رنگ های مثل قرمز می توانند یادآور گلیم ها و جاجیم های زیبا باشند، اما دلیلی ندارد که طرح این تابلو ها هم طرح ها ایرانی باشد، طرح آن ها می تواند کاملا انتزاعی باشد اما در مورد رنگ آن ها حتما دقت کنید. 

آسمانه
دکوراسیون متفاوت با تابلوهای نقاشی
آسمانه

4. پارچه های ایرانی برای نشیمن ایرانی 

یکی دیگر از وسایلی که می توانید از آن ها برای ایرانی تر کردن چهره نشیمن تان استفاده کنید، پارچه های رومبلی هستند، اگر قصد دارید تا پارچه های رومبلی تان را عوض کنید، می توانید در هنگام خرید پارچه هایی را انتخاب کنید که طرح و نقش های ایرانی دارند، یادتان باشد که پارچه با طرح ایرانی، اصالت در دکوراسیون داخلی را برای شا به ارمغان می آورند. 

مطلب پیشنهادی چیدانه: انواع پارچه رومبلی را قبل از خرید بشناسید!

رضا صوفی
عکاسی از معماری داخلی
رضا صوفی

5. استفاده از آجر در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن 

اگر مشغول بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی خانه تان هستید، می توانید یکی از دیوار های اتاق نشیمن تان را با آجر ها بپوشانید. آجرها جزو مواد و مصالح خاصی هستند که مهر ایرانی بودن بر آن ها خورده است، پس شما هم از آن ها غافل نشوید و در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان از آن استفاده کنید. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: آجرچینی در ساختمان های مدرن ایرانی!

عرفان شریف نژاد: عکاس
خانه ناهید
عرفان شریف نژاد: عکاس

6. مبلمان های چوبی برای نشیمن های ایرانی 

خود نمایی چوب در دکوراسیون داخلی می تواند شما را به خواسته تان برساند، به داشتن یک نشیمن ایرانی. می توانید از صندلی های راک استفاده کنید، یا از ویترین های چوبی بلند، حتی می توانید تخت های سنتی و قدیمی را هم تبدیل به یکی از مبلمان های خانه کنید، برای این کار هم می توانید به مطلب تخت های سنتی، مبلمانی متفاوت در دکوراسیون امروزی مراجعه کنید. 

عرفان شریف نژاد: عکاس
خانه ناهید
عرفان شریف نژاد: عکاس

7. گلیم ها و جاجیم ها را فراموش نکنید 

کاربرد گلیم و جاجیم در دکوراسیون خانه ایرانی بسیار زیاد است، آن ها می توانند تبدیل به پارچه های رومبلی شوند، یا می توانند تبدیل به پوف هایی در گوشه نشیمن شوند، حتی می توانند فرش هایی باشند بر کف اتاق. خلاصه این که هر جوری که می توانید از آن ها برای داشتن نشیمن ایرانی بهره بگیرید و از آن ها غافل نشوید. 

عرفان شریف نژاد: عکاس
خانه ناهید
عرفان شریف نژاد: عکاس

8. از دکوری های ایرانی کمک بگیرید 

اگر دلتان می خواهد نشیمن تان را مقرون به صرفه تر تبدیل به یک نشیمن ایرانی کنید، می توانید به سراغ دکوری های ایرانی بروید، این دکوری ها می توانند تنگ های بلوری نشسته بر لب شومینه باشند، یا شمعدان های لاله عباسی نشسته بر لب طاقچه ها، حتی آویز های کاموایی که یادآور دستبافت های عشایر هستند هم می تواند به شما کمک کند. حتی می توانید روی طاقچه ها و شلف ها را پر کنید از گیاهان رونده مثل پوتوس تا هم هوای خانه تان تصفیه شود و هم زیبای و طراوت مهمان دکوراسیون داخلی خانه. 

عرفان شریف نژاد: عکاس
عکاسی از منزل یوسف آباد
عرفان شریف نژاد: عکاس

گذاشتن میز خاطره در گوشه اتاق نشیمن 

می توانید یک میز چوبی کوچک را کنار اتاق نشیمن تان بگذارید و روی آن را پر کنید از قاب عکس هایی از روزهای به یادماندنی تان. این میز خاطره حسابی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تان را تحت تاثیر قرار می دهد و هم به آن چهره ایرانی می بخشد، حتی می توانید برای این میز رومیزی هایی از جنس ترمه های زیبا تهیه کنید تا دیگر خیالتان واقعا از بابنت آن راحت باشد. 

عرفان شریف نژاد: عکاس
عکاسی از محصولات گلدونک
عرفان شریف نژاد: عکاس

گلدان های زیاد در اتاق نشیمن 

تا می توانید در گوشه و کنار اتاق نشیمن تان از انواع و اقسام گل و گلدان و گیاهان آپارتمانی استفاده کنید، این گل و گیاهان هم زیبایی را به اتاق نشیمن تان می آورند و هم باعث تلطیف فضا می شوند، فکر هم نمی کنم که نیازی باشد از رابطه عمیق ایرانی ها با گل و گلدان برای تان بگویم.

پشتی در دکوراسیون داخلی خانه

پشتی به جای مبلمان ها 

این هم یک ایده هیجان انگیز دیگر، می توانید کل مبلمان های تان را جمع کنید و به جای آن ها از پشتی ها و تشکچه های سنتی برای نشستن استفاده کنید، به نظر من که این ایده یکی از هیجان انگیز ترین ایده ها است که حتما باید آن را به کار بگیرید. مطلب پشتی، مبلمان راحت خانه ایرانی هم می تواند به شما کمک کند. 

مطالب بیشتر: ۱۰+۱ جذابیت منحصر به فرد معماری ایرانی!
زندگی ایرانی در خانه ۵۰ ساله ناهید!
بازگشت روح ایرانی به آپارتمان های امروزی!
زیبایی هنر خوشنویسی در طراحی دکوراسیون ایرانی
کرسی، گرمابخش دکوراسیون خانه ایرانی!
طراحی سقف ایرانی، تاجی بر فراز معماری ایرانی!

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه