Chidaneh.com placeholder image

نقش تماشایی فرش دستبافت ایرانی بر چهره دکوراسیون منزل

به قلم: تحریریه چیدانه

فرش و قالیچه: فرش های و قالیچه های سنتی با آن طرح های ناب، رنگ های سرزنده و گره های ظریفی که در پس هر کدام عشقی نهفته است، این روز ها تبدیل شده اند به یکی از زیباترین و مسحور کننده ترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ما. نمی توان به راحتی از کنارشان گذشت و آن ها را در خانه ندید. این فرش ها انواع و اقسام زیادی دارند؛ هر کدامشان پر از رنگ و طرح و ظرافت و زیبایی. تا انتهای این مطلب با چیدانه همراه باشید تا با برخی از این فرش های سنتی آشنا شویم. 

قالیکده
فرش قشقایی قالیکده کد 40644
قالیکده

دستگیره کابینت

فرش قشقایی برای دکوراسیون داخلی خانه 

فرش های قشقایی زیباترین فرش هایی هستند که می شود در دکوراسیون داخلی خانه از آن ها استفاده کرد. رنگ های استفاده شده در آن ها معمولا رنگ های پرانرژی مانند قرمز و نارنجی است و طرح های خیره کننده آن چشم نواز است. به گفته کارشناسان گروه قالیکده جنس بیشتر این فرش ها از پشم است. اما ممکن است در برخی از موارد از تار و پود پنبه نیز استفاده شود. 

قالیکده
قالیچه تبریز کد 20874 قالیکده
قالیکده

فرش تبریز برای دکوراسیون داخلی خانه 

تبریز یکی از مهم ترین مراکز بافت قالی در ایران است و فرش های این منطقه دارای خلاقیت ها وابداعات زیادی در بافت خود هستند. به طور مثال در این فرش ها برای پر کردن فضای های خالی از رنگ به جای طرح استفاده می شود که باعث می شود سایه روشن های دوست داشتنی ای در ظاهر فرش به وجود بیاید. کارشناسان گروه قالیکده معتقد اند از جلوه‌های جدید در رنگ فرش معاصر تبریز به کار گیری عمق و بعد یا پرسپکتیو در این طرح دو بعدی است که شناسه‌ای خاص به فرش تبریز داده است. 

قالیکده
فرش ذرع و نیم بروجن قالیکده 40823
قالیکده

فرش بروجن برای دکوراسیون داخلی خانه 

خطوط شکسته و هندسی، اشکال ساده شده و رنگ های لاکی و سورمه ای و آبی از جمله ویژگی های بارز این نوع فرش ها هستند. تار و پود این فرش ها از پشم است. در فرش های بروجن از گل و بوته بختیاری استفاده نمی شود و نقوش آن اغلب تحت تأثیر نقش های قشقائی و به شکل لوزی های مکرر است.

قالیکده
فرش ذرع و چهارک قم قالیکده کد40938
قالیکده

فرش قم برای دکوراسیون داخلی خانه 

اگر قصد دارید تا فرش های ابریشم برای دکوراسیون داخلی خانه های تان تهیه کنید، باید به سراغ فرش های قم بروید. به گفته کارشناسان گروه قالیکده قالی های تمام ابریشم قم به دلیل قیمت بالا و ظرافت بیش از حدشان معمولا در سایزهای بزرگ بافته نمی شود و این فرش ها بیشتر جنبه تزیینی دارند. 

قالیکده
فرش ذرع و نیم بختیاری قالیکده 30752
قالیکده

فرش بختیاری برای دکوراسیون داخلی خانه 

همه ما به خوبی می دانیم که فرش بختیاری نماد هنر و تمدن ایرانی در بازارهای جهانی است. نوع و نحوه انتخاب رنگ در فرش های بختیاری یکی از مهمترین ویژگی های شناخته شده در این فرش ها می‌باشد. نوع رنگ لاکی مورد استفاده و همچنین سبز خاص فرش های بختیاری از مهمترین ویژگی رنگ های فرش این استان می‌باشد که با سایر موارد مشابه در دیگر فرش های ایران تفاوت دارد. رنگهای مورد استفاده در این قالی‌ها بیشتر در زمینه‌های قرمز، آبی روشن، آبی سیر، سبز، نارنجی و زرد می‌باشد.

برای دیدن نمونه های بیشتر از فرش های سنتی ایرانی می توانید به پروفایل اهالی فن گروه قالیکده در وبسایت چیدانه مراجعه کنید و کار های بیشتری از این گروه را ببینید. 

مطالب بیشتر: تابلو فرش هایی که در دکوراسیون منزل یکه تازی می کنند!
انتخاب فرش ، دکوراسیون منزل خوش رنگ و لعاب
کدام فرش ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟
برای خرید فرش ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنید؟
۷ نکته طلایی برای ست کردن فرش ایرانی با دکوراسیون منزل
۷ کاربرد گلیم و جاجیم در دکوراسیون خانه ایرانی

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه