۸ میز غذاخوری کوچک در خانه ای با دکوراسیون مدرن

غذاخوری: یکی بشقاب به دست جلوی تلویزیون و آن دیگری روی تخت اتاق لم داده و همین‌طور که با تلفن همراهش سر و کله می‌زند غذایش را هم می‌خورد. خیلی هم آدم‌های مقیدی باشند روی اپن آشپزخانه روی صندلی‌هایی که نشستن روی‌شان مهارت می‌خواهد می‌نشینند و غذا را کنار هم می‌خورند و می‌روند. این تصویری است که این روزها وقتی فضای محدود خانه داشتن یک میز غذاخوری را محال کرده در خانه خیلی‌ها دیده می‌شود. این جور مواقع فقط باید دنبال ایده بود؛ ایده‌هایی که خانه‌های کوچک امروزی را صاحب یک میز مشترک کند و اعضایش را کنار هم بنشاند.با چیدانه همراه باشید .

1- یک تیر و دو نشان. کافی است همین الان به نزدیک‌ترین نجاری محل بروید و از او بخواهید برای‌تان یک طاقچه بسیار ساده بسازد که قسمت کناری آن با لولا جدا شده باشد. حتی می‌توانید این کار را روی یکی از شوفاژهای خانه هم انجام دهید؛ طاقچه‌ای که روی رادیاتور را می‌پوشاند و قطعه‌ای که قسمت پایین رادیاتور‌ها را پوشش می‌دهد. با این کار فقط تا اینجا یک نشان را زده‌اید. هدف دوم داشتن یک میز ناهارخوری ساده است که با طراحی خاصی که در این آپارتمان ساده نیویورکی می‌بینید می‌توان به آن هم رسید. میز آماده‌ای که می‌تواند در گوشه هال یا پذیرایی یا حتی قسمتی از آشپزخانه به دیوار نصب شود بدون اینکه جای زیادی را هم بگیرد. سختی کار فقط دو عدد صندلی است که باید همیشه دم دست باشد.

2- سوئدی‌ها معمولا آدم‌های ساده‌ای هستند که خانه‌های آن‌قدر بزرگی هم ندارند. برای همین خیلی‌های‌شان به استفاده از فضای بهینه از خانه روی آورده‌اند. این طراحی عجیب میز ناهارخوری در آشپزخانه هم متعلق به یکی از خانه‌های سوئد است. میز غذاخوری مانند یک کشوی بسیار باریک در فضای بین دو کشوی بزرگ آشپزخانه قرار گرفته است. پایه‌های آن هم طوری ساخته شده‌اند که هیچ برخوردی با کشوهای پایینی نداشته باشند. فقط کافی است سر صبح میز کشویی را بیرون بکشید و صندلی‌ها را دورش بچینید. کارتان هم که تمام شد، میز سرجایش برمی‌گردد بدون اینکه کوچک‌ترین اثری از شلوغی در آشپزخانه باقی مانده باشد.

3- معمولا در کافه‌ها دنج‌ترین جا کنار پنجره است. میزی کوچک و صندلی‌های کناری و یک فنجان قهوه؛ تصویری که شاید عده کمی از ما در خانه‌های‌مان بتوانیم تجربه کنیم؛ مگر اینکه واقعا خانه کوچکی داشته باشیم و پنجره‌ای بزرگ که از قضا کشویی باشد. آن وقت می‌توان با خیال راحت گوشه دنج کافه را به خانه آورد. این ترفندی است که این روزها طراحان دکوراسیون برای خانه‌های کوچک بدون فضای کافی برای میز غذاخوری استفاده می‌کنند. آنها روی پنجره‌های کشویی یک قطعه چوب بزرگ نصب می‌کنند؛ فکر ساده‌ای که شاید کمتر کسی جسارت انجام آن را در خانه‌اش داشته باشد. خیلی‌ها هم پنجره‌ای با چهارچوب کشویی ندارند که آن وقت باید بین نداشتن یک میز غذاخوری یا پنجره‌ای همیشه بسته یکی را انتخاب کرد.

4-این روزها طراحی کابینت‌های آشپزخانه با قدیم‌ترها خیلی فرق کرده است. پیش از این کابینت‌های فلزی با دسته‌های هلالی بودند و شکل و شمایل یک‌دستی که داشتند؛ چند ردیف پایین آشپزخانه و چند تایی هم روی دیوارها. نهایت ایده‌ای که خرج می‌کردند ساختن دو، سه تا کشو بود. بعدها که کابینت‌های ‌ام‌دی‌اف آمد باز هم طراحی‌ها زیاد فرقی نکرد فقط اینکه آشپزخانه‌ها اپن شدند و می‌شد برای‌شان کاری کرد. اما حالا طراحی‌ها ناب و بکر شده‌اند؛ طرح‌هایی که هم زیبایی مدرن خودشان را دارند و هم کلی از مشکلات را حل می‌کنند. مانند این آشپزخانه فرانسوی که یکی از کابینت‌هایش به خاطر فضای محدود خانه کلا به شکل میز در کنار بقیه کابینت‌ها جاساز می‌شود. این‌طوری هر وقت کسی به میز غذا نیاز داشت فقط کافی است در مخفی کابینت روان را پیدا کند و آن را به هر قسمتی از خانه که خواست ببرد حتی جلوی تلویزیون!

5- اگر خانه‌تان این‌قدر کوچک است که از مبل‌ها یا تخت‌های تاشو استفاده می‌کنید، بهتر است نگاهی به این طراحی خاص داشته باشید. در نگاه اول میز ساده‌ای که با طراحی خاصی از دیوار کناری جدا شده است. میزی که هر وقت استفاده از آن تمام شد با یک حرکت به سمت دیوار برمی‌گردد و جزئی از بدنه دیوار می‌شود. نکته اینجاست که در این طراحی میز از دیوار جدا نشده است بلکه از زیر بدنه تختخواب تاشو بیرون آمده است؛ یعنی صاحبخانه بعد از اینکه خوابش را کرد، تخت را جمع می‌کند و از زیر تخت، میز را با یک حرکت بیرون می‌آورد. بعد هم تا قبل از خواب تا شب از میز هم برای صرف غذا استفاده می‌کند و هم کار. شب هم که شد میز سرجایش برمی‌گردد و می‌شود قطعه‌ای از تختخواب؛ به همین راحتی!

6- نیمکت‌ها در خانه‌های کوچک یک‌جورهایی عصای دست طراحان داخلی هستند. آنها هر وقت فضایی داشته باشند که به هیچ دردی نخورد با گذاشتن یک نیمکت قضیه را تمام می‌کنند. نیمکت‌ها این روزها در خانه‌های مدرن حتی با اسباب و لوازم لوکس هم زیاد دیده می‌شوند چه برسد به خانه‌هایی که بیشتر از 50 تا 60 مترمربع نیستند! پس اصلا نگران شکل و شمایل خانه نباشید فقط کافی است فضایی بدون استفاده داشته باشید. آن‌وقت حتما باید از یک نیمکت کمک بگیرید به‌خصوص آن وقت‌هایی که میز غذاخوری هم ندارید، یک نیمکت ساده یا پارچه‌ای گلدار با میز چوبی رنگین ظاهر هر خانه‌ای را کاملا عوض می‌کند حتی اگر در گوشه آشپزخانه و بین فضای کابینت‌ها هم باشد!

7- وقتی صحبت از خرید میز غذاخوری در آشپزخانه می‌شود بی‌اختیار همه به یک میز چهارنفره گرد فکر می‌کنند و صندلی‌هایی که دور آن چیده شده است. این تصویری است که بیشتر ما داریم. برای اینکه ما بچه‌های نسل خانه‌های بزرگ هستیم و آشپزخانه‌هایی که به اندازه هال و پذیرایی خانه وسعت داشتند اما حالا جریان فرق کرده است. وقتی کل خانه روی هم رفته به اندازه مطبخ خانه پدری نیست پس بهتر است به جای رویا بافتن برای میز ناهارخوری بزرگ به فکر یک میز جمع و جور باریک باشیم حتی اگر فقط به اندازه یک نفر جا داشته باشد. مهم انتخاب محلی مناسب برای آن است. این‌طوری هم دیگر مجبور نیستیم صبحانه‌ها را سر پا روی کابینت آشپزخانه بخوریم و هم اینکه کمی فضای بیشتری برای آشپزخانه داریم.

8- این روزها طراحی کابینت‌های آشپزخانه طوری است که بیشتر خانه‌ها هرقدر هم که کوچک باشند به خواست صاحبخانه جزیره کوچک جدا افتاده‌ای دارند؛ همان اپن‌های سابق بر این‌که امروز از کابینت‌های دیگر جدا می‌شوند تا دست صاحبخانه برای هر نوع چیدمانی در آشپزخانه باز باشد. این وسط بهترین استفاده از جزیره‌ها برای درست کردن یک میز ناهارخوری است. فقط کافی است کابینت‌ساز یک میز کشویی دوپایه‌ای ساده از فضای کناری جزیره برای‌تان بیرون بیاورد. آن‌وقت با دور چیدن صندلی‌ها می‌توانید در چشم به هم‌زدنی یک میز غذاخوری مجلل داشته باشد. به این ترتیب دیگر نیازی به خرید میز اضافه ندارید و همان داشتن صندلی‌ها کفایت می‌کند!

 [[nid:51263 view_mode=col1]]

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون های زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید.

مطالب بیشتر:مهم ترین عنصر در فضای غذا خوری!
راهنمای خرید صندلی غذاخوری
باید ها و نباید های چیدن میز غذا خوری در مهمانی ها !
در این ناهارخوری های لوکس شاهانه غذا بخورید!
روش های درست چیدمان میز غذا در مهمانی ها

منبع: مجله منزل | نویسنده: لیدا هادی

نویسنده:

دبیر اجرایی مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
۸ میز غذاخوری کوچک در خانه ای با دکوراسیون مدرن

۸ میز غذاخوری کوچک در خانه ای با دکوراسیون مدرن

چیدمان وسایل تزیینی، مثلثی بچین ببین چی میشه!

چیدمان وسایل تزیینی، مثلثی بچین ببین چی میشه!

میزناهارخوری کوچک و کم جا، 6 ایده که به کوچکی خانه تان کاری ندارد!

میزناهارخوری کوچک و کم جا، 6 ایده که به کوچکی خانه تان کاری ندارد!

کسب و کارها پیشنهادی
خانه پالاز موکت و کاغذ دیواری و لمینیت certificate
خانه پالاز موکت و کاغذ دیواری و لمینیت

خانه پالاز موکت و کاغذ دیواری و لمینیت

محوطه‌سازی و فضای سبز فلات سبز certificate
محوطه‌سازی و فضای سبز فلات سبز

محوطه‌سازی و فضای سبز فلات سبز

تعمیرات مبل الیران certificate
تعمیرات مبل الیران

تعمیرات مبل الیران

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent