Chidaneh.com placeholder image

سریع ترین راه های از بین بردن بوی بد توالت در خانه

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: بعد از مدت‌ها با کلی صرفه‌جویی توانستیم یک واحد نقلی جمع و جور بخریم و از مستاجری و اجاره‌نشینی خلاص شویم. با کمک همسرجان خانه کوچک‌مان را مطابق سلیقه‌ دکور کردیم؛ این درست که کوچک است اما باز هم از مستاجری و اجاره‌نشینی خیلی بهتر است. اما از قضا یک روز که خسته و درب و داغون از سرکار به خانه بازگشتیم به محض باز کردن در متوجه موضوع ناراحت‌کننده‌ای شدیم؛ بوی بد فاضلاب تمام خانه‌مان را پر کرده بود و ما هیچ رغبتی برای وارد شدن به آنجا نداشتیم؛ تازه بد موضوع اینکه آن شب مهمان هم داشتیم و هر سری که بوی بد توی فضا می‌پیچید، ما خجل و شرمنده‌تر می‌شدیم. بعد از این ماجرا بود که به فکر چاره افتادم و با کلی جست و جو و پرسیدن از افراد باتجربه و دوستان راه هایی از بین بردن بوی بد توالت پیدا کردم. حالا اگر مشکلی که برای من پیش آمد، دغدغه شما هم هست، پیشنهاد می‌کنم چند سطری با من و چیدانه همراه شوید شاید گره از مشکل‌تان باز شد.  

راه های از بین بردن بوی بد توالت

مبلمان اداری راحتیران

راه های از بین بردن بوی بد توالت: دستگاه بخور

یک راه از بین بردن بوی بد توالت در خانه استفاده از دستگاه بخور است. گیاهان معطری مثل وانیل، پرتقال، لیمو، اکالیپتوس، گل رز، دارچین، میخک، ترنج و… را در دستگاه بخور بریزید. چند دقیقه بعد از بالا رفتن دما، خانه‌تان مملو از بوی خوش می‌شود. اگر دستگاه بخور هم ندارید، می‌توانید این گیاهان را در ظرفی پر از آب ریخته و روی حرارت قرار دهید. بعد از رسیدن به نقطه جوش، حرارت را پایین بیاورید. حالا بوی عطر خوشی تمام خانه‌تان را فرا می‌گیرد.

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: گیاهان و گل‌های خوشبو

گل‌ها و گیاهان خانگی نقش مهمی در تصفیه هوای اتاق دارند؛ در ضمن اگر این گل‌ها معطر باشند، علاوه بر تمیز کردن هوای محیط باعث انتشار رایحه خوش در فضا می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم از گل‌ها و گیاهان تازه و خوشبو در نقاط مختلف خانه‌تان برای از بین بردن بوی بد توالت استفاده کنید.

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: استفاده از اسانس

راه دیگر آغشته کردن دستمال گردگیری به اسانس مورد علاقه‌تان و تمیز کردن خانه با آن دستمال است تا بوی خوش همه خانه را پر و شما را در از بین بردن بوی بد توالت کمک کند.

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: عودهای خوشبو

یک پیشنهاد دیگر اینکه در منزل‌تان عود روشن کنید. عودهایی با اسانس‌های مختلف در بازار موجود است که مطابق سلیقه‌تان می‌توانید آنها را تهیه کنید و در دکوراسیون داخلی منزل تان از آن ها استفاده کنید. 

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: سرکه سفید

روش دیگر قرار دادن یک ظرف سرکه سفید در گوشه‌ای از اتاق است. هر چند وقت یک‌بار سرکه را عوض کنید. سرکه سفید در از بین بردن بوی بد توالت و بوی بد فضا به شما کمک و ذرات بدبو را جذب می‌کند.

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: شمع های معطر 

می‌توانید از شمع‌های معطر هم در جای‌جای خانه‌تان استفاده کنید. در سرویس بهداشتی، اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه و… شمع بگذارید. با این کار هم از زیبایی و گرمای شمع در دکوراسیون داخلی خانه‌ تان کمک گرفته‌ و هم فضای منزل‌تان را معطر کرده‌اید و از بوی بد توالت خلاص شده اید. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: ۷ ایده استفاده از شمع در دکوراسیون منزل

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: آبلیمو وسرکه

یک راه‌حل فوری این است که مقدار یکسانی آب، سرکه و آبلیمو را داخل بطری اسپری ریخته و محلول به دست آمده را در محیط خانه‌تان اسپری کنید. هرچه میزان آبلیمو یا سرکه بیشتر باشد، این محلول قدرت بوگیری بیشتری دارد. در ضمن علاوه بر از بین بردن بوی بد توالت، بوی بد ناشی از دود سیگار نیز با این روش به سرعت محو شده و از بین می‌رود.

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: گلوله‌های پنبه‌ای

خوب است یک‌بار هم برای معطر کردن فوری اتاق‌ها، گلوله‌های پنبه را داخل مخلوط وانیل یا اسانس دلخواه‌تان فرو ببرید. بعد آنها را داخل ظرف زیبایی قرار داده و در هر جایی از دکوراسیون داخلی منزل تان که دوست دارید، بگذارید و معجزه خوشبو شدن خانه‌تان را حسابی حس کنید. این یک راه حل مدرن برای از بین بردن بوی بد توالت است. 

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: چوب کبریت

برای از بین بردن بوی بد توالت، هیچ چیزی مانند چوب کبریت کارساز نیست. برای این کار کافی است یک یا چند کبریت را روشن و سپس خاموش کنید. گوگردی که از سوختن چوب کبریت آزاد می‌شود، بوهای ناخوشایند را جذب کرده و خیلی سریع از بین می‌برد.

راه های از بین بردن بوی بد توالت

راه های از بین بردن بوی بد توالت: لامپ اتاق 

آخرین راه‌حل پیشنهادی اینکه عطر و اسانس مورد علاقه‌تان را روی لامپ اتاق‌تان زمانی که خاموش است، بچکانید. پس از روشن و گرم شدن لامپ، رایحه خوش آن در فضای خانه می‌پیچد و بوی بد توالت را از بین می رود. 

شما می توانید راه های خلاقانه خود برای از بین بردن بوی بد توالت را از طریق لینک همکاری با تحریریه چیدانه با ما به اشتراک بگذارید ا از آن مطلبی تهیه کرده و در اختیار دیگر دوستان و همراهان قرار دهیم. 

مطالب بیشتر: ​ساخت ظرف معطر برای خوشبو کردن خانه باگل های خشک
از بوی بد سرویس بهداشتی خلاص شوید!
۳ رایحه مطبوع برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش
با این سه راه حل از شر بوی بد فاضلاب آشپزخانه خلاص شوید!
با این راه حل ها با بو های ناخوشایند خانه خداحافظی کنید!

نویسنده: سمانه مومن برمنی| تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه