visibility 19662 today 1395/4/5

8 اکسسوری کمد لباس برای نظم دهی آسان و کم هزینه!

کمد و اتاق لباس: کمد لباس درست مثل یک نارنجک است که ضامنش را کشیده‌اند. تا موقعی که درش بسته باشد همه‌چیز ظاهرا سرجای خودش است و خانه مرتب به نظر میرسد. فقط کافی است به هوای پیدا کردن یک لباس در کمد را باز کنیم تا اتفاقی که نباید، بیفتد. در کسری از ثانیه تمام اتاق پر از لباس‌هایی می‌شود که به هوای پیدا کردن یک لباس خاص آنها را ریخته‌ایم بیرون. خیلی وقت‌ها با دانستن چند نکته کوچک می‌شود نارنجک را خنثی کرد. در ادامه با چیدانه همراه باشید تا 8 روش و اکسسوری آسان و کم هزینه برای نظم دهی کمد لباس را به شما معرفی کنیم.

1- نظم دهی کشوی لباس

کمد لباس‌ها را هر مدلی که مرتب کنید باز امکان دارد بعضی از لباس‌ها بروند زیر بقیه و برای پیدا کردن‌شان مجبور شوید کمد را زیرورو کنید. اگر این شکلی لباس‌ها را در کمد بگذارید می‌توانید در یک نگاه هر کدام‌شان را که می‌خواهید پیدا کنید و بردارید.

2- اکسسوری نظم دهنده تاپ ها در کمد لباس

تاپ‌ها لباس‌های دوست‌داشتنی هستند که در این فصل گرما زیاد به کار می‌آیند اما مشکل‌شان این است که به خاطر کم‌حجم بودن‌شان همیشه یک گوشه کشو قایم می‌شوند و پیدا کردن‌شان سخت است. ایده خوب استفاده از یک چوب‌لباسی و تعدادی حلقه یا یک چوب لباسی مخصوص است تا یک‌بار برای همیشه آنها را سر و سامان دهید.

3- نظم دهی شال و روسری ها در کمد لباس

شال و روسری‌ها را خیلی راحت‌تر از چیزی که فکرش را کنید می‌شود نگهداری کرد. فقط کافی است یک چوب‌لباسی، یک تکه چوب، چسب و چندتا گیره لباس دم دست‌تان داشته باشید. آن وقت می‌توانید چیزی شبیه این عکس بسازید که بدون از بین رفتن اتوی روسری‌ها، آنها را برای‌تان نگه دارد. اگر چوب دم دست‌تان نیست می‌توانید گیره‌ها را مستقیما به چوب‌لباسی هم وصل کنید.

مطلب پیشنهادی: با طبقه بندی کمد دیواری نگران کمبود جای لباس ها نباشید!

4- جلوگیری از سر خوردن لباس ها از روی چوب لباسی

یکی از مشکلاتی که با چوب‌رختی‌ها داریم سر خوردن لباس روی میله آنها و در ادامه سقوط‌شان کف کمد است. اگر یک تکه پارچه، نخ کاموا یا کش پول دم دست‌تان داشته باشید می‌توانید مانعی سر راه لباس‌ها درست کنید که از افتادن‌شان جلوگیری کند.

5- اکسسوری کمد لباس برای نظم دهی کیف و کفش ها

برای استفاده هرچه بیشتر از فضای کمد باید در را هم قاطی بازی کرد. کفش، کیف، روسری و کمربند را می‌شود با راهکارهای مختلف از سمت داخل به در کمد آویزان کرد.

6- اکسسوری های نظم دهنده کشوی لباس

برای منظم‌تر شدن کشوهای لباس بهتر است آنها را قفسه‌بندی کنید. این باکس‌های کوچک مخصوص خرده‌ریز‌های کمد لباس مثل جوراب، زیرپوش و... است. می‌توانید با وسایلی که در خانه دم دست‌تان است آن را بسازید. لوله‌های پی‌وی‌سی، مقوای دستمال کاغذی، جعبه‌های کفش، قوطی‌های خالی و هر وسیله که دم دست‌تان است برحسب نیازتان ممکن است به کار بیاید. اگر هم اهل قیچی دست گرفتن نیستید می‌توانید نمونه‌های آماده آن را از بازار بخرید.  

7- اکسسوری های دم دستی برای نظم دهی کمد لباس

بعضی کمدها هم هستند که ارتفاع زیاد و عرض کمی دارند. بهترین راه برای استفاده از فضای این کمدها استفاده از چند طبقه چوبی داخل آنهاست. اما اگر وقت و مهارت کافی برای تعمیرات این‌چنینی ندارید می‌توانید از درهای نوشابه استفاده کرده و این‌طوری دوبرابر حالت عادی لباس آویزان کنید.

8- اکسسوری کمد لباس برای گروه بندی لباس ها

اگر کمدتان مملو از لباس‌های به هم فشرده‌ای است که به چوب‌رختی آویزان شده‌اند و برای پیدا کردن هر لباسی باید چند دقیقه بین چوب‌رختی‌ها دست و پا بزنید، این ایده به کارتان می‌آید. کافی است چند مقوای بزرگ بردارید و روی آنها اسامی مورد نظرتان مثل تابستانی، زمستانی یا مردانه، زنانه و... را بنویسید. بعد هم برحسب اسمی که روی مقواها نوشته‌اید لباس‌های مربوط به آن را پشت همان مقوا آویزان کنید. این‌طوری برای پیدا کردن هر لباسی سراغ همان قسمت خودش می‌روید و سریع شکارش می‌کنید.

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی و دیدن می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: زهره ترابی

نویسنده:

دبیر اجرایی مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مرتب کردن لباس ها، حتی بدون کمد دیواری!

مرتب کردن لباس ها، حتی بدون کمد دیواری!

1399/10/20 ادامه مطلب
مرتب کردن لباس ها، بهترین روش ها حتی بدون کمد!

مرتب کردن لباس ها، بهترین روش ها حتی بدون کمد!

چیدمان دراور، حرفه ای عمل کن!

چیدمان دراور، حرفه ای عمل کن!

کسب و کارها پیشنهادی
دکوراسیون و کابینت لیان certificate
دکوراسیون و کابینت لیان

دکوراسیون و کابینت لیان

گروه معماری بهار بهستانی certificate
گروه معماری بهار بهستانی

گروه معماری بهار بهستانی

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو certificate
اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent