9 روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما

9 روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما

به قلم: مژگان احمدی

روش های ارزان عایق کاری در و پنجره: درست است که پنجره‌ ها با عایق دوجداره به حفظ گرما در خانه در طول زمستان کمک می‌کنند، اما گاهی خانه شما دارای پنجره‌های قدیمی است که قابل تعویض نیستند؛ شاید مالک یک خانه تاریخی با وسایل ارزشمند و قدیمی هستید که باید حفظ شوند، یا بودجه شما به‌شدت محدود است. اما عدم توانایی در استفاده از به‌روزترین و آخرین مدل پنجره‌ها و درها به این معنی نیست که نباید در جهت ذخیره انرژی گام بردارید. از نوارهای دور پنجره گرفته تا چارچوب‌های لوکس که دارای امکانات زیادی در زمینه ذخیره انرژی هستند. با چیدانه همراه باشید تا در این مطلب 9 ایده کاربردی و ساده برای یک طراحی مقرون به صرفه را به شما معرفی کنیم.

قالیشویی ادیب

مطالب بیشتر: عایق رطوبتی ساختمان، از قیمت های روز خبر دارید؟

پنجره افق
انواع پنجره دوجداره جدید
پنجره افق

1. استفاده از نوارهای دور پنجره و درزگیری

اولین گام در حداکثر استفاده از پنجره‌ها و درها فعلی خانه‌یتان جلوگیری از ورود هوا از طریق درزها است. یکی از روش های ارزان عایق کاری در و پنجره این است که داخل و خارج پنجره‌ها را درزگیری کنید و در قاب پنجره از نوارهای مخصوص این کار استفاده کنید.

مطالب بیشتر: عایق کردن پنجره برای روزهای سرد، 6 روش فوری فوتی

2. روش های ارزان عایق کاری در و پنجره: پرده‌های سنگین

مانند پوشیدن یک پولیور خوب و دل‌چسب هنگام سرما، پرده‌های سبک مخصوص تابستان را با پرده‌های سنگین‌تر در زمستان تعویض کنید. استفاده از پرده‌های لوکس و شکیل، مانند مخمل یا لینن، در زمستان ایده بسیار خوبی است و هم‌چنین پارچه عایق اضافی در جلوی پنجره ایجاد کرده و مانع ورود هوای سرد می‌شود.
مطالب بیشتر: انتخاب مدل پرده، 3 نکته‌ که نمی دانید!

امیر صادقی
عکاسی خانه ی رنگی باغستان کرج
امیر صادقی

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی بابل
استودیو پر

3. روش های عایق کاری در و پنجره: نصب پرده در ورودی

سعی کنید درهای ورودی شیشه‌ای را با یک پرده مخملی سرتاسری بپوشانید؛ کنارزدن این پرده‌ها در طول روز، فضای زیبایی می‌آفریند، و وقتی در شب کشیده می‌شود، باعث ایجاد لایه‌ای اضافه از گرما میان شیشه و در خارجی می‌شود.

مطالب بیشتر: کدام پرده برای کدام فضا در دکوراسیون منزل مناسب است؟

4. روش های عایق کاری در و پنجره: نصب پرده کرکره

این نوع پوشش پرده‌ای از پارچه‌هایی ساخته شده است که لایه‌های چندگانه‌ای ایجاد می‌کنند که مانند عایقی در برابر پنجره‌ها، همانند یک لحاف پف‌کرده، عمل می‌کنند.

مطالب بیشتر: پرده کرکره ای و مزایای آن در دکوراسیون داخلی منزل!

5. روش های عایق کاری در و پنجره: چارچوب‌های لایه‌ای

به‌منظور ایجاد فضایی گرم در خانه می‌توانید از پرده‌ها یا کرکره‌های سرتاسری استفاده کنید. این نوع پرده‌ها علاوه‌بر این‌ که عایق خوبی در برابر سرما هستند، فضایی زیبا در خانه به وجود می‌آورند.

مطالب بیشتر: ایزولاسیون رطوبتی، حالا دیگه می تونی از بارون لذت ببری!

امیر صادقی
عکاسی خانه ی زیبای شهرک نفت
امیر صادقی

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی میدان هروی
استودیو پر

6. روش های ارزان عایق کاری در و پنجره: استفاده از پادری

 این وسایل به نظر قدیمی می‌آید، اما هیچ‌چیز مانند انداختن پارچه ای تا شده، نمی‌تواند به‌سادگی و به‌ سرعت از ورود هوای سرد از زیر در خانه جلوگیری کند. خوش‌ بختانه اکنون پادری ها  در طرح‌ها و اشکال گوناگون و زیبا تولید می‌شوند.

مطالب بیشتر: 10 پادری مدرن و مقرون به صرفه برای ورودی خانه

7. روش های ارزان عایق کاری در و پنجره: روکش عایق

چسباندن پلاستیک به شیشه پنجره یکی از روش های ارزان عایق کاری در و پنجره است. این محصول مستقیما بر روی پنجره چسبانده می‌شود و یک لایه محافظتی اضافی ایجاد می‌کند. البته توجه داشته باشید که استفاده از روکش پنجره تمیز کردن آن را مشکل می‌کند و در نتیجه بهتر است از این روکش‌ها در پنجره‌هایی از خانه استفاده کنید که زیاد در دید نیستند.

مطالب بیشتر: با انواع عایق حرارتی در ساختمان آشنا شویم!

8. پنجره‌هایی با کرکره چوبى بادشکن

این پنجره‌ها نسبت به موارد دیگر گران‌تر هستند اما تاثیرات بسیار خوبی دارند. طبق آمار سازمان حفاظت از محیط زیست، اضافه‌کردن یک پنجره زمستانى با کرکره چوبى بادشکن به یک پنجره قدیمی که درزگیری شده است انرژی را مانند یا بهتر از یک پنجره دوجداره جدید ذخیره می‌کند.

مطالب بیشتر: پنجره دوجداره یو پی وی سی upvc، لحظه های پاییزی را از همه جا نظاره گر باشیم

9. روش های عایق کاری در و پنجره: درهای خارجی

یکی از روش های عایق کاری در و پنجره استفاده از درهای خارجی است. استفاده از درهای ضخیم بر روی درهای شیشه‌ای بیرونی خانه بسیار در حفظ انرژی موثر است. این مسئله در همه خانه‌ها قابل اجرا نیست اما اگر اجرا شود بسیار تاثیرگذار است.

مطالب بیشتر: 

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه