امتیاز: 0.9 0 نظر | ثبت نظر

18 دی 1398

9 روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما

درب و پنجره: درست است که پنجره‌ ها با عایق دوجداره به حفظ گرما در خانه در طول زمستان کمک می‌کنند، اما گاهی خانه شما دارای پنجره‌های قدیمی است که قابل تعویض نیستند؛ شاید مالک یک خانه تاریخی با وسایل ارزشمند و قدیمی هستید که باید حفظ شوند، یا بودجه شما به‌شدت محدود است. اما عدم توانایی در استفاده از به‌روزترین و آخرین مدل پنجره‌ها و درها به این معنی نیست که نباید در جهت ذخیره انرژی گام بردارید. از نوارهای دور پنجره گرفته تا چارچوب‌های لوکس که دارای امکانات زیادی در زمینه ذخیره انرژی هستند. با چیدانه همراه باشید تا در این مطلب نه ایده کاربردی و ساده برای یک طراحی مقرون به صرفه را به شما معرفی کنیم.

مطالب بیشتر: عایق رطوبتی ساختمان، از قیمت های روز خبر دارید؟

1.استفاده از نوارهای دور پنجره و درزگیری: اولین گام در حداکثر استفاده از پنجره‌ها و درها فعلی خانه‌یتان جلوگیری از ورود هوا از طریق درزها است. داخل و خارج پنجره‌ها را درزگیری کنید و در قاب پنجره از نوارهای مخصوص این کار استفاده کنید.

مطالب بیشتر: عایق کردن پنجره برای روزهای سرد، 6 روش فوری فوتی

 

2. پرده‌های سنگین‌تر: مانند پوشیدن یک پولیور خوب و دل‌چسب هنگام سرما، پرده‌های سبک مخصوص تابستان را با پرده‌های سنگین‌تر در زمستان تعویض کنید. استفاده از پرده‌های لوکس و شکیل، مانند مخمل یا لینن، در زمستان ایده بسیار خوبی است و هم‌چنین پارچه عایق اضافی در جلوی پنجره ایجاد کرده و مانع ورود هوای سرد می‌شود.
مطالب بیشتر: 6 نکته‌ای که باید قبل از انتخاب پرده‌ها بدانید!

3. پرده‌های در ورودی: سعی کنید درهای ورودی شیشه‌ای را با یک پرده مخملی سرتاسری بپوشانید؛ کنارزدن این پرده‌ها در طول روز، فضای زیبایی می‌آفریند، و وقتی در شب کشیده می‌شود، باعث ایجاد لایه‌ای اضافه از گرما میان شیشه و در خارجی می‌شود.

مطالب بیشتر: کدام پرده برای کدام فضا در دکوراسیون منزل مناسب است؟


4. کرکره: این نوع پوشش پرده‌ای از پارچه‌هایی ساخته شده است که لایه‌های چندگانه‌ای ایجاد می‌کنند که مانند عایقی در برابر پنجره‌ها، همانند یک لحاف پف‌کرده، عمل می‌کنند.

مطالب بیشتر: پرده کرکره ای و مزایای آن در دکوراسیون داخلی منزل!

5. چارچوب‌های لایه‌ای: به‌منظور ایجاد فضایی گرم در خانه می‌توانید از پرده‌ها یا کرکره‌های سرتاسری استفاده کنید. این نوع پرده‌ها علاوه‌بر این‌ که عایق خوبی در برابر سرما هستند، فضایی زیبا در خانه به وجود می‌آورند.

مطالب بیشتر: ایزولاسیون رطوبتی، حالا دیگه می تونی از بارون لذت ببری!

6. پادری: این وسایل به نظر قدیمی می‌آید، اما هیچ‌چیز مانند انداختن پارچه ای تا شده، نمی‌تواند به‌سادگی و به‌ سرعت از ورود هوای سرد از زیر در خانه جلوگیری کند. خوش‌ بختانه اکنون پادری ها  در طرح‌ها و اشکال گوناگون و زیبا تولید می‌شوند.

مطالب بیشتر: 10 پادری مدرن و مقرون به صرفه برای ورودی خانه

7. روکش عایق: این محصول مستقیما بر روی پنجره چسبانده می‌شود و یک لایه محافظتی اضافی ایجاد می‌کند. البته توجه داشته باشید که استفاده از روکش پنجره تمیزکردن آن را مشکل می‌کند و در نتیجه بهتر است از این روکش‌ها در پنجره‌هایی از خانه استفاده کنید که زیاد در دید نیستند.

مطالب بیشتر: با انواع عایق حرارتی در ساختمان آشنا شویم!

8. پنجره‌هایی با کرکره چوبى بادشکن: این پنجره‌ها نسبت به موارد دیگرگران‌تر هستند اما تاثیرات بسیار خوبی دارند. طبق آمار سازمان حفاظت از محیط زیست، اضافه‌کردن یک پنجره زمستانى با کرکره چوبى بادشکن به یک پنجره قدیمی که درزگیری شده است انرژی را مانند یا بهتر از یک پنجره دوجداره جدید ذخیره می‌کند.

مطالب بیشتر: پنجره دوجداره یو پی وی سی upvc، لحظه های پاییزی را از همه جا نظاره گر باشیم

9. درهای خارجی: استفاده از درهای ضخیم بر روی درهای شیشه‌ای بیرونی خانه بسیار در حفظ انرژی موثر است. این مسئله در همه خانه‌ها قابل اجرا نیست اما اگر اجرا شود بسیار تاثیرگذار است.

مطالب بیشتر: 

پنجره هایی که خیلی می فهمند!

با بستن در خانه تان از شلوغی شهر رها شوید!

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: آذین احسانیان

کارشناس معماری داخلی_کاردانی نقشه کشی معماری عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه

نشان کردن
  • 40595 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 18 دی 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
بانی لند بانی لند
2 نمونه کار

تلفن: 09192701238
دکوراسیون گلد دکوراسیون گلد
6 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۴۴۴۲۹۶۱۸
دکوراسیون داخلی بالینکو دکوراسیون داخلی بالینکو
12 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۲۲۱۴۱۰۲۰
فرش سورنا فرش سورنا
38 نمونه کار

تلفن: 03154040
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173