Chidaneh.com placeholder image

طراحی خلاقانه کتابخانه برای کودکان

به قلم: تحریریه چیدانه

فضاهای آموزشی و فرهنگی: کودک شما در 2 سالگی ممکن است مشتاق داشتن هر چیزی باشد. او به کتابی نیاز دارد که متعلق به خود او باشد. حتی اندازه و شکل این کتاب برای او مهم است. او به کتاب مورد علاقه خود صدها بار نگاه می‌کند و آن را نیز به دوستانش نشان می‌دهد. برای نگهداری از کتابهای کودکتان به او کتابخانه ای هدیه کنید. در این مطلب چیدانه در خصوص کتابخانه ای مخصوص کودکان با شما سخن می گوید.

تابلو فرش ریحان

شما می‌توانید یک کتابخانه برای کودک خود بسازید، اما قبل از هر چیز کتاب‌هایی ساده و دارای تصویرسازی خوب به او هدیه بدهید. هیچ‌گاه به او یک کتاب عمومی و با کاغذهای کلفت ندهید. کتابی برای او بخرید که واقعا زیبا باشد، کتابی که او از داشتنش خوشحال باشد و بخواهد آن را به دیگر دوستانش نشان دهد. 

مطلب پیشنهادی: شش راز طراحی یک اتاق کودک استثنایی!

چگونه کودک با دکوراسیون، رشد کند؟ تا به حال این سوال را از خودتان پرسده اید؟! و فکر کرده اید که اهمیت طراحی داخلی در این باره چقدر است؟! کتابخانه مخصوص کودکان باید بی‌نهایت زیبا باشد. یک کتابخانه با طراحی خوب می‌تواند کودک را به خواندن کتاب تشویق کند و کتاب خواندن تبدیل به عادتی همیشگی برای او شود. چیزی که مهم است ساختن کتابخانه‌ای است که با شخصیت کودک شما هماهنگ است.

در این مطلب می‌توانید نمونه‌هایی از طراحی کتابخانه برای کودکان را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید یک کتابخانه خوب به معنی یک کتابخانه پرخرج نیست، بلکه با ایده های مقرون به صرفه باید علاوه بر داشتن طراحی فیزیکی خوب دارای خدمات مناسب و مدیریت درست و نیز مجموعه‌ای از کتاب‌های مناسب کودکان باشد.

مطلب پیشنهادی: ایده های رنگی و ارزان برای جشن تولد کودکان

اگر شما در خانه کودک دارید، فراموش نکنید که می‌توان کتابخانه را در اتاق زیرشیروانی و یا اتاق دیگری از خانه ساخت. می‌توانید کتابخانه کودکان را با دیوارهای رنگارنگ و مبلمان کودکانه تزئین کنید.

مطلب پیشنهادی: رنگ‌هایی که کودکان دلبندتان را خلاق می‌کند

هنگام طراحی فضای داخلی کتابخانه از دیوارهای رنگی استفاده کنید که کودک را به خود جذب کند و بر روی آن کلمات، حرف‌ها، و یا اعداد را بچسبانید. همانطور که در یکی از عکس‌های زیر می‌بینید کتابخانه کودکان می‌تواند دارای بالشتک‌های رنگارنگ با حروف الفبا باشد به طوری که کودک بتواند حروف الفبا در حافظه تصویری خود ثبت کند.

اگر فضای کافی در خانه برای ساخت کتابخانه‌ای برای کودک خود ندارید، می‌توانید او را تشویق به استفاده از کتابخانه‌های عمومی‌ای بکنید که فضای مخصوص کودکان در خود دارند.

سوالات خود را در مورد طراحی دکوراسیون اتاق کودک، خانه و محل کارتان در مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا کارشناسان و اهالی فن به شما پاسخ گویند.

اگر مشغول ساخت خانه، طراحی دفتر کار و یا بازسازی و تغییر دکوراسیون آنها هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید.

مطالب بیشتر: اتاقی هیجان انگیز برای آقا کوچولوها
کودک خلاق می‌خواهید؟دیوارهای اتاقش را رنگی کنید
فنگ شویی اتاق کودک ، چیدمان آرامش بخش
۱۵ اتاق کودک با دست سازه های ساده و رنگی

منبع: tapja | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
avina در تاریخ 05 خرداد 1393
فوق العاده بود. اگر حتی طراحی شبیه این برای کتاب خونه بزرگسالان هم باشه دیگه همه کتاب خوندن براشون لذت بخش میشه

ثبت دیدگاه