Chidaneh.com placeholder image

میز جلو مبلی در دکوراسیون منزل، ویژگی ها و سبک ها

به قلم: تحریریه چیدانه

مبلمان: میز جلو مبلی در کنار مبلمان منزل قرار گرفته و می توان گفت جزئی جدایی ناپذیر و مهم در دکوراسیون خانه است. علاوه بر اینکه میز جلو مبلی از نظر ظاهری می تواند تکمیل کننده فضا باشد، عملکرد و کاربرد مثبت آن در خانه را هم نباید نادیده گرفت. با ما همراه باشید تا با استفاده از تجربیات گروه مبلمان یاشیل موارد مهمی را در مورد میز جلو مبلی برایتان بازگو کنیم:

گروه مبلمان یاشیل
میز جلو مبلی در دکوراسیون منزل
گروه مبلمان یاشیل

سرویس خواب بالسا

میز جلو مبلی نوعی میز کشیده و با ارتفاع کوتاه است و به گونه ای طراحی می شود که روبروی مبلمان قرار گیرد. میز جلو مبلی برای قرار دادن کتاب، روزنامه، ظروف پذیرایی، لوازم دکوری و مانند آنها که در حین نشستن روی مبل کاربرد دارد، استفاده می شود. زمانی که روی کاناپه و مبل نشسته و در حال مطالعه کتاب و نوشیدن چای هستید، نیاز به سطحی در کنار خود دارید که در ارتفاع مناسب باشد و بدون نیاز به بلند شدن و جابجایی بتوانید از سطح میز جلو مبلی بهره ببرید.

زمانی که می خواهید میز جلو مبلی دکوراسیون خانه خود را تهیه کنید به فاکتورهایی باید توجه کنید:

گروه مبلمان یاشیل
میز تلویزیون و جلو مبلی یاشیل
گروه مبلمان یاشیل

بودجه: در سبک مدرن محدوده وسیعی از انتخاب بر اساس بودجه مورد نظر وجود دارد.

فرم: انتخاب فرم مناسب با فضای داخلی خانه در بهتر شدن دکوراسیون اهمیت بسیار دارد. فضای کوچک و باریک دارید یا فضای بزرگ و پهن؟ آیا کودک درخانه دارید؟ پس بهتر است فرم میز جلو مبلی بیضی و بدون گوشه را انتخاب کنید. اگر از فرم مستطیل استفاده می کنید حداقل 80 سانتیمتر بین میز جلو مبلی و تلویزیون فاصله بگذارید تا رفت و آمد بدون دردسر داشته باشید.

اندازه: ارتفاع میز جلو مبلی مشخص است. سطح میز جلو مبلی باید 5 سانتیمتر بالاتر از ازتفاع مبلمان کناری خود باشد. به گفته گروه مبلمان یاشیل میز جلو مبلی در حالت عادی و استاندارد 40 تا 45 سانتیمتر ارتفاع دارد ولی اگر ارتفاع مبلمان شما بیشتر است بهتر است از میز جلو مبلی مرتفع تری استفاده کنید.

میز جلو مبلی مدرن در سبک دکوراسیون مدرن

عملکرد: در قدم اول باید هدف اصلی خود را برای میز جلو مبلی مشخص کنید. آیا از آن استفاده تزیینی دارید؟ به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل استفاده می کنید؟ و یا واقعا قصد استفاده کاربردی را دارید؟ میز جلو مبلی می تواند دارای طبقه یا کشوهایی باشد تا بتوانند وسیله یا ظروف را در خود ذخیره و نگهداری کنند.

جنس یا متریال: میز جلو مبلی دارای تنوع در متریال بوده و معمولترین متریال برای میز جلو مبلی چوب است. چوب گرد، راش، افرا، بلوط و … را می توانید برای میز جلو مبلی داشته باشید. فلز، شیشه، استیل ضد زنگ از متریال دیگر برای میز جلو مبلی هستند.

میز جلو مبلی اکثرا در دکوراسیون پذیرایی و فضای نشیمن استفاده می شود. مانند تمام اجزای خانه و دیگر مبلمان میز جلو مبلی هم دارای تنوع بسیار می باشد. نشستن دور میز و گپ و گفت احساس صمیمیت بیشتری ایجاد می کند و در این میان خوردنی و نوشیدنی های متنوعی که روی میز جلو مبلی قرار دارد، نقش مهمی را ایفا می کنند! در کنار ویژگی هایی که میز جلو مبلی دارد، سبک های متنوع در دکوراسیون منزل می تواند در ظاهر میز جلو مبلی هم دیده شود.

میز جلو مبلی به سبک کلاسیک در دکوراسیون پذیرایی

سبک سنتی

در خانه هایی با دکوراسیون به سبک مدرن، از میز جلو مبلی سنتی و کلاسیک استفاده می شود. در این مدل چوب کار شده، منبت کاری و تزیین شده طرفداران بسیاری دارد و یادآور گذشته هستند. میز جلو مبلی کلاسیک از چوب ساخته می شود و به دلیل هنرهای انجام شده بر روی چوب آن دارای هزینه نسبتا بالایی هستند.

دکوراسیون مدرن و میز جلو مبلی چوبی

سبک مدرن

میز جلو مبلی مدرن در دکوراسیون به سبک مدرن استفاده می شود و نسبت به باقی سبک های میز جلو مبلی طرفداران بیشتری دارد چرا که همخوانی بیشتری حتی با دیگر سبک های دکوراسیون به وجود می آورد. به گفته گروه مبلمان یاشیل میز جلو مبلی مدرن دارای ظاهری ساده و با خطوط منظم است و زیبایی و عملکرد را کنار هم پیش می برد.

سبک روستیک میز جلو مبلی در دکوراسیون داخلی منزل

سبک روستیک

میز جلو مبلی به سبک روستیک ظاهری روستایی و قدیمی به وجود می آورد. از متریال چوب ساخته می شود ولی الگوهای طراحی آن نسبت به میز جلو مبلی مدرن و کلاسیک ساده تر هستند.

میز جلو مبلی به سبک صنعتی  از چوب و فلز

سبک صنعتی

میز جلو مبلی صنعتی یادآور اجزای صنعتی هستند. متریال چوب و فلز را معمولا در کنار هم می توان در میز جلو مبلی صنعتی دید که  ظاهری خشن را نیز به بیننده القا می کنند. در سبک صنعتی و تلفیقی می توان از میز جلو مبلی صنعتی استفاده کرد.

به پروفایل اهالی فن گروه مبلمان یاشیل در وبسایت چیدانه مراجعه کنید تا علاوه بر داشتن اطلاعات تماس، از محصولات بیشتری از این گروه هم دیدن فرمایید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه