Chidaneh.com placeholder image

اتاقی هیجان انگیز برای آقا کوچولوها

به قلم: تحریریه چیدانه

اتاق کودک: اتاق خواب یک پسر اولین پناهگاه اوست. اتاق خواب یک پسر تنها جایی است که علایق و سلایق او در آن به نمایش گذاشته می‌شود: رنگ‌ها، لباس‌های ورزشی، کتاب‌ها، و شور وشوق. همانطور که در این مطلب خواهید دید، می‌توانید پول زیادی بابت این اتاق هزینه کنید و یا خیلی آن را جدی نگیرید. اگر مرد کوچولوی خانه شما آنقدر خوش‌شانس هست که یک اتاق خواب مخصوص به خود داشته باشد، از ایده‌های موجود در این مطلب برای طراحی اتاق او استفاده کنید تا او شدیدا به وجد بیاید.

 

مبلمان اداری راحتیران

وقتی می‌فهمید که فرزند شما دختر است یا پسر، افکار زیادی به ذهن شما خطور می‌کند. 
این والدین تم دریایی را انتخاب کرده‌اند که دیوارهای آبی تیره نماینده اصلی این تم است. رنگ کردن کمد به همان رنگ دیوار یکی از ایده‌های هوشمندانه این اتاق کودک است.

 

از طراحی اتاق کودک وقتی او هنوز نمی‌تواند نظرات خود را بیان کند لذت بیرید (این لذت تا سه سالگی او بیشتر طول نمی‌کشد). این اتاق کودک که در طراحی آن از رنگ‌های زغالی و زرد استفاده شده است دارای تمی پسرانه و جذاب است. از پتوی سبز رنگ این اتاق خوشتان می‌آید؟

 

چه اتاق شادی است این اتاق برای یک کودک نوپا. رنگ‌ها روشن و لطیف هستند. از رنگ به‌عنوان عنصر اصلی طراحی استفاده شده است و درخت روی دیوار او را به خواندن تشویق می‌کند. با بزرگ‌تر شدن کودکان خود سعی کنید رنگ اتاق را براساس سلایق او تغییر دهید.

 

خوب به این اتاق پسر بچه با رنگ‌های زیبا و خاص نگاه کنید. تنها طرح موجود در این اتاق بالش روی تخت‌خواب و پارچه راه‌راه است. شما می‌توانید طرح‌های بیشتری به این اتاق اضافه کنید اما به نظر خیلی ضروری نمی‌رسد.

 

آیا کودک شما استعداد خوبی در چیدن لگوها دارد و هر جا که باشد خود را مشغول ساختن چیزی می‌کند.می توانید مانند اتاق بالا در تاج تختش را از آثار هنری خودش استفاده کنید. علاوه بر این لگوها، نوارهای سیاه و خاکستری که دور اتاق را گرفته‌اند و رنگ‌های روشن کف زمین ترکیب زیبایی با دیگر اجرای اتاق این کودک به وجود آورده‌اند.

 

حال که در مورد رنگ دیوار صحبت می‌کنیم بیاید نگاهی هم به این دیوار سبزرنگ بیاندازیم.

طراحی اتاق کودک با یک رنگ خاص کار دشواری است اما این کار به طور کامل و زیبا در این اتاق کودک انجام شده است. البته در گوشه‌ای از اتاق شاهد نوارهای آبی و سفید نیز هستیم.

 

همان رنگ‌های اتاق قبل اما با کاربردی متفاوت. در این اتاق نوارهای سفید و آبی یکی از دیوارها را پوشش داده‌اند و در تخت‌خواب تکرار شده‌اند.

 

ایده استفاده از نوارهای راه‌راه رنگی در اتاق پسربچه‌ها معمولا جواب می‌دهد. اما به یاد داشته باشید که از این ایده باید به‌گونه‌ای استفاده شود که کودک در آن دچار سرگیجه نشود.

 

اتاق پسربچه‌ها اجازه طراحی موضوعی را به طراح می‌دهد. من حدس می‌زنم پسر بچه این اتاق عاشق قایقرانی است و به همین دلیل از این موضوع در طراحی اتاق او استفاده شده است. تخت‌خواب‌های کودکان اکنون به شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند و شما می‌توانید براساس علاقه کودک خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

 

به احتمال زیاد اجرای موضوع مورد علاقه پسر بچه‌ای که در این اتاق زندگی می‌کند وقت و توان زیادی را از پدر و مادر او گرفته است. اما واقعا اجرا و ایده این اتاق فوق‌العاده جذاب است. فضای مطالعه که دارای دیوارهایی به شکل تخته سیاه است در پایین و تخت‌خواب در بالا قرار گرفته است.

 

اکثر پسرها اصلا علاقه‌ای به استفاده از دراور و یا کمد لباس ندارند و در نتیجه معمولا لباس‌های آن‌ها در کف زمین پخش است. شاید این کمد فلزی باعث شود که آن‌ها لباس‌های خود را به گوشه‌ای پرتاب نکنند.

 اکثر مادرها نصف عمر خود را در جواب به این سوال پسرانشان سپری می کنند: «مامان، نمی‌تونم کفش‌هام، بولیزهام، کلیدهام، کتاب‌هام، کیفم، کاغذهام، کلاهم، و .. را پیدا کنم؟» اما این کمد فلزی خیلی کاربردی است و فضاهای خوبی هم دارد.

 

این اتاق نمونه کامل بازسازی و استفاده دوباره است. این کامیون احتمالا متعلق به پدربزرگ یا عموی بزرگ پسربچه بوده است. واقعا چگونه آن را وارد خانه کرده‌اند؟

 

استفاده از پرچم‌های چندتایی راهی ارزان و شخصی در طراحی دیوارهای اتاق است. این پرچم‌ها هم طرح و هم رنگ را وارد اتاق می‌کنند و پسربچه‌ها به آن‌ها علاقه زیادی دارند.

 

در این اتاق یکی از طرفداران بیس‌بال زندگی می‌کند. این اتاق بسیار زیباست و قفسه‌ها و دراورهای موجود در آن نمونه استفاده کاربردی از فضا هستند. تخت‌خواب کوچک زیر تخت‌خواب اصلی اتاق مکانی برای دوستان پسربچه است.

 

دیوارهای زغالی این اتاق و طراحی مینی‌مالیستی آن بسیار جذاب و جالب توجه هستند. تبریک به والدینی که چنین اتاق منحصربه‌فردی را برای نوجوان خود طراحی کرده‌اند.

 

استفاده از یک پوستر تبلیغاتی بسیار بزرگ که نوجوان شما به آن علاقه دارد ایده بسیار خوبی در طراحی اتاق است. چنین ایده‌ای نه تنها مدرن و شیک است بلکه می‌توان به راحتی آن را تغییر داد.

 

علامت روی دیوار گویای همه چیز است. برای همه ما هدف از طراحی اتاق‌خواب پسرانمان شبیه اهدافی است که در طراحی اتاق‌های دیگر دنبال می‌کنیم. ما می‌خواهیم فضایی امن و راحت را به وجود آوریم که نشانه‌های شخصیت، علایق، و سلایق فرد ساکن در آن اتاق را در خود دارد.

به هر حال اگر فکر می‌کنید توجه بیش از اندازه به اتاق کودک یا نوجوان شما ضرورت ندارد، چنین تفکری درست نیست. فرزندان شما وقتی بزرگ شوند به شما نشان می‌دهند که توجه بیش از اندازه شما بیهوده و بی‌ثمر نبوده است.

 

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
سهرابی در تاریخ 14 تیر 1393
چقدر این تخت های ماشینیش جالب هستن
nazanin kd در تاریخ 15 تیر 1393
تک تک اتاق ها در نوع خود بی نظیر بودن ولی اتاقی که به شکل ماشین اتش نشانی بود فوق العاده بود.

ثبت دیدگاه