تبلیغات
F فارست
امتیاز: 4.5 0 نظر | ثبت نظر

16 اردیبهشت 1398

دکوراسیون اتاق خواب مینیمال، این سادگی خسته‌کننده نیست!

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی را با رنگ های سفید و مشکی همراه با خاکستری می شناسید. سبکی که بر پایه سادگی محض شکل گرفته است. سبک مینیمال شاید در ابتدا کمی کسل کننده به نظر برسد، اما برای آپارتمان های کوچک بسیار کارا و زیباست. اتاق خواب فضای کوچکیست که وسایل زیادی را در خود جای می دهد. فلفل نبین چه ریزه! سبک مینیمال، می تواند دکوراسیون اتاق خواب را از آشفتگی نجات دهد. این سبک گرم، صمیمی، شاد و رنگی هم می تواند باشد. با چیدانه راحت بخوابید!

رنگ اتاق خواب در سبک مینیمال

مهم ترین اصل دکوراسیون مینیمال در رنگ دیوارها پدیدار می شود. دیوارها باید رنگ سفید داشته باشند. انتخاب رنگ سفید می تواند دو دلیل داشته باشد. دلیل اول: فضای اتاق خواب بزرگ تر جلوه می کند و نور طبیعی به خوبی در محیط منعکس می شود. دلیل دوم: اتاق خواب تمیز به نظر می رسد. اگر فکر می کنید رنگ سفید بیش از حد ساده است، می توانید از رنگ های خاکستری، بژ و قهوه ای مایل به زرد استفاده کنید.

رنگ روتختی در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال

در انتخاب رنگ روتختی، بالش ها و ملحفه ها در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال دقت کنید. رنگ ملحفه ها بیش تر از آنچه که فکر می کنید در ایجاد آرامش تاثیر می گذارد. به جای اینکه خودتان را در میان رنگ ها غرق کنید یا از تنوع بافت و جنس پارچه ها سرگیجه بگیرید، به یک راه حل اساسی فکر کنید. خودتان را کمی محدود کنید! از پالت رنگ سبک مینیمال دو یا سه رنگ را انتخاب کنید. هرچه بافت پارچه ها ساده تر باشد، دکوراسیون راحت تری خواهید داشت.

نکته: در واقع یکی از ویژگی های سبک مینیمال، مقرون به صرفه بودن آن است. ملحفه ها و روتختی های ساده تر هم قیمت مناسبی دارند و هم اتاق خواب را شلوغ نمی کنند.

رنگ شاد در اتاق خواب مینیمال

یک رنگ شاد به اتاق خواب مینیمالتان اضافه کنید!

بعد از خواندن پاراگراف بالا حتما با خودتان گفتید: " وای مینیمال چه دکوراسیون حوصله سر بر و خشکیه!" . زود قضاوت کردید! مینیمال شاید در سادگی زیاده روی کند، اما هیچ وقت کسل کننده نیست. یک رنگ روشن و شاد را انتخاب کنید. شما می توانید صندلی، میز پاتختی، لوستر، آباژور و حتی قفسه کتاب هایتان را به رنگ مورد نظرتان خریداری کنید. فقط یک یا دو وسیله را با رنگ شاد خریداری کنید. سبک اتاق خوابتان مینیمال است!

اکسسوری در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال

نکته: استفاده از رنگ برای اکسسوری های اتاق خواب مانعی ندارد. فقط تعداد اکسسوری ها باید کم و محدود باشد. نمی توانید یک دیوارتان را به گالری عکس های خانوادگی تبدیدل کنید. دو قاب عکس در کنار هم کفایت می کنند. برای اکسسوری های دیگر می توانید از یک شلف استفاده کنید. تنها یکی!

مطلب مرتبط: دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک، 7 ایده از زوج های ایرانی!

چوب در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال

مصالح گرم به اتاق خواب مینیمال اضافه کنید!

یکی دیگر از راه های ایجاد گرما در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال، وارد کردن مصالحی مانند چوب است. وقتی صحبت از آوردن چوب می شود منظور چوب با رنگ گردویی روشن یا تیره است. وسایل اتاق خواب را می توانید از جنس چوب انتخاب کنید. منظورمان از لوازم چوبی، یک تخت خواب چوبی کلاسیک با تزئینات زیاد نیست! سادگی باید حفظ شود! استفاده از کف پوش های چوبی هم ایده خوبی است. کف پوش های چوبی مرغوب بسیار زیبا والبته کمی گران هستند. به جایشان می توانید از چوب های مصنوعی یا کفپوش های رایج تر در بازار مانند پارکت و لمینت استفاده کنید. کف پوش چوبی ظاهر اتاق خواب مینیمالتان را لوکس تر می کند.

اگر به دنبال متخصص برای کفسازی منزلتان می گردید از گزینه ثبت درخواست کالا و خدمات در چیدانه استفاده کنید!

روح زندگی به اتاق خواب مینیمال اضافه کنید!

از گیاهان آپارتمانی در گوشه اتاقتان استفاده کنید. گیاهان سخاوتمندانه روح زندگی را به محیط اتاقتان می بخشند. رنگ سبز در کنار رنگ های خنثی به دکوراسیون اتاق خوابتان جذابیت می بخشد. البته می توانید از گیاهان مختلف با رنگ های متنوع استفاده کنید، اما گیاهان آپارتمانی سبز انتخاب بهتری هستند.

اهمیت نور طبیعی در اتاق خواب مینیمال

نور طبیعی را به اتاق خواب مینیمال بیاورید!

یک اتاق خواب مینیمال کاملا مرتب است. منظورمان از مرتب، نبودن وسایل اضافی و جاگیر است. در دکوراسیون این نوع اتاق خواب از رنگ بسیار کم استفاده می شود. شاید فکر کنید، هیچ زیبایی ندارد! اما زیبایی سبک مینیمال پنهان است تا زمانی که اصلی ترین عنصر را به آن اضافه کنید. نور طبیعی! از پرده های حریر استفاده کنید تا نور خورشید روزها اتاق را روشن کند. در نور طبیعیست که دکوراسیون مینیمال اتاق خوابتان چشم نوازی می کند.

مطلب مرتبط: 10 وسیله که باید از دکوراسیون اتاق خواب حذف شوند!

نورپردازی اتاق خواب مینیمال

از نور روز که بگذریم به نورپردازی در شب می رسیم. نورپردازی در یک دکوراسیون مینیمال بسیار مهم است. نورپردازی در اتاق خواب مینیمالتان علاوه بر کاربردی بودنش یک تزئین به حساب می آید. این عنصر تزئینی بر زیبایی اتاق بسیار تاثیر گذار است پس بهتر است نکات زیر را بدانید:

  • از نورهای تاکیدی استفاده کنید. سبک مینیمال با نورپردازی یکنواخت کسل کننده خواهد شد. از نورهای تاکیدی برای قاب های دیواری، هدبورد تخت و دو طرف میز آرایش استفاده کنید.
  • چراغ یا لوستر را ساده انتخاب کنید، اما جنس هایی مانند مس یا استیل را هم در نظر بگیرید. اگر از چوب در دکوراسیون مینیمالتان استفاده نمی کنید، اکسسوری های فلزی انتخاب شایسته ای هستند.
  • مطمئن شوید نورپردازی های انتخابیتان تمام اجزای اتاق خواب را به شایستگی نشان می دهند. قبل از رفتن مهندس برق یا برقکار از منزلتان، نورپردازی را امتحان کنید.

اگر به دنبال یک متخصص برای نورپردازی اتاق خوابتان می گردید از گزینه ثبت درخواست کالا و خدمات در چیدانه کمک بگیرید! چیدانه رایگان به شما کمک می کند تا بهترین اهل فن را پیدا کنید!

تبلیغات

نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
  • 1112 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 16 اردیبهشت 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173