visibility 2242 today 1396/4/11

نمایشگاه دکوراسیون داخلی 95 تهران، وقت را از دست ندهید!

نمایشگاه بین‌المللی میدکس (خانه مدرن – معماری – دکوراسیون داخلی) که سالانه، در هفته‌ی آخر دی‌ماه برگزار می‌شود فرصتی است تا صاحبان صنایع در این محیط تخصصی و تجاری، گرد هم‌آیند تا با محصولات و توانمندی‌ها آشنا شوند. 
نمایشگاه میدکس می‌تواند برای دانشجویان معماری و طراحی بسیار مفید باشد چون در بیشتر مواقع، عدم آشنایی با محصولات  گوناگون است که موجب شده ایده پردازی درستی نسبت به طراحی‌هایشان نداشته باشند.
۲۵/ دی/۹۵ اولین روز از این نمایشگاه بود که تا ۳‌شنبه ۲۸ دی‌ماه ادامه دارد. در ادامه نگاهی به گوشه و کنار غرفه‌های سالن‌های مربوطه میندازیم. با چیدانه همراه باشید...

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

کفپوش در هفتمین نمایشگاه بین المللی دکوراسیون داخلی

در بدو ورود به  فضای داخلی، کف به‌اندازه‌ی دیوارها، خیره‌کننده و مهم است چراکه چشم ها را (با اندکی تغییر در شدت رنگ)  به تمام ریز فضاها (اتاق-آشپزخانه و ...) هدایت می کند، پس در اینجا با "مسیر حرکت" مواجه ایم که ناخودآگاه، بدون توجه به دیوارها، به سمت مسیر می رویم. حال که فهمیدیم انتخاب مواد و روکش هایشان مهم هستند در ادامه به معرفی یکی از آنها می پردازیم:

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

کف‌پوش مایع

این نوع از کف‌پوش‌ها که جنسشان از پلی کربنات است به صورت تایل در کنار هم قرارگرفته و با حرکت بر روی آن، مایع قرارگرفته در زیر تایل، حرکت می کند. استفاده از این تایل ها به دلیل سختی بالا، می تواند در طراحی داخلی باشگاه خانگی نیز جالب و هیجان انگیز باشد.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

چند نمونه از دیوار پوش های نمایشگاه میدکس 1395

اِی بی اس (ABS) پلاستیکی پرکاربرد

درواقع پلیمری پایدار است که علت اصلی پرکاربرد بودن آن، خواص ترکیبی آن است که در ترکیب با پی‌وی‌سی، آلیاژی با مقاومت بالایی در برابر خش، ضربه تولید می شود. جذب رطوبت کم از مزایای دیگر این ماده است که جایگاه ویژه ای در صنعت خودرو، لوازم‌خانگی و ... دارد. این پنل ها به صورت صلب و یا دارای خلل و فرج‌هایی هستند که این نوع از پشت نورپردازی شده و حس و حالی ۳‌بعدی به دیوارها القا می‌کنند.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

کاغذدیواری

کاغذدیواری‌ها معمولاً به‌صورت لت (یا رولی) فروخته و نصب می‌شوند. طرح‌های این نوع روکش، معمولاً بر روی کاغذ پی‌وی‌سی و...  چاپ می‌شوند. (البته برخی از کاغذدیواری‌ها دست‌ساز هستند.) 

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

پوستر دیواری

در نگاه اول، تشخیص آن از کاغذدیواری کمی مشکل است. معمولاً ارتفاع آن به‌طور ثابت ۳ متر (ارتفاع مسکونی) در نظر می‌گیرند و عرض آن متغیر و به انتخاب مشتری است.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

تایل استیل

این نوع تایل ها ضدزنگ و ضد آب بوده و باروکش نانو سرامیک ساخته‌شده اند، که برای پوشش سقف و دیوار مناسب هستند. به دلیل دارا بودن فناوری نانو، آلودگی را به خود جذب نمی‌کند و لک روی آن باقی نمی‌ماند. ضد آتش بودن از دیگر ویژگی هاست. نصب این نوع تایل ها سریع و آسان بوده، هم چنین از تنوع رنگی بالایی برخوردار است.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

پَنِل های مشبک و طرح دار

این نوع پنل ها که به‌عنوان پارتیشن و یا دیوارپوش قرار می‌گیرند قالبی از جنس ام دی اف یا پی‌وی‌سی دارند که باروکش رنگ یا طرح مواد طبیعی هم چون چوب، سنگ و... کاور می شوند. پنل های مشبک با طرح دلخواه سی ان سی شده و ۳‌بعدی آن‌ها نیز، توسط دستگاه حکاکی شده‌اند (اصطلاحاً هَچ و کات می‌شوند). چفت شدن نر و مادگی این پنل ها کنار هم، سطح دیوارپوش را فراهم می آورد. برخی از این پنل های دکوراتیوی ۳‌بعدی ،با ابعاد ثابت از جنس چرم، موجود هستند.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

Green Wall / Roof Garden (بام سبز یا دیوار سبز) در نمایشگاه میدکس 1395

با توجه به پروژه‌تان که داخل (INDOOR) و یا خارج (OUTDOOR) است با متخصصین این حوزه صحبت کرده تا خواسته‌ی شمارا متناسب با خیلی از مسائل هم چون بودجه، اقلیم، کاربری ساختمان و تعداد طبقات و... اجرا شود.
به‌طور مثال در دیوارهای سبز فضای داخلی، قالب سازه به‌صورت طبقه- طبقه طراحی‌شده که شما حتی  بعد از مدت‌زمانی می‌توانید گیاه را خارج کرده و به آن رسیدگی کنید. انتخاب گیاه در فضاهای داخلی با حساسیت انتخاب‌شده که بدیهی است هزینه‌ی زیادی صرف این نوع از گیاهان می‌شود اما در دیوارهای سبزِ فضاهای خارجی، می‌توان از سازه‌هایی تخت استفاده کرد که انتخاب گیاهانی چون رونده، برای این نوع از دیوارها مشکلی را ایجاد نمی‌کند.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

ابزارهایی هم چون قرنیز، گچ‌بری‌های پیش‌ساخته، گیره‌های پرده،پرده‌های زیرا و ... از جزییات طراحی دکوراسیون هستند که بخش‌هایی از غرفه‌های میدکس را در برگرفته‌اند.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

برخی از نمایندگانِ دکوراتیوهای جذاب در نمایشگاه بین المللی خانه مدرن

شومینه های برقی

این نوع از شومینه‌ها که بیشتر جنبه‌ی دکوراتیوی دارند  برای کسانی مناسب هستند که  فضای خانه‌شان حدود ۴۰-۵۰ متر است ، چون در قسمت زیرین این پنل ها هیتری قرارگرفته که گرمای ۹‌چندان قابل‌توجهی را تولید می‌کند و تا متراژ بالا راکمی گرم می‌کند. این نوع شومینه‌ها دارای قاب‌ها با جنس‌های مختلفی هم چون کوریَن، چوب و ... است ،انتخاب متر یال جلوی LED (سنگ، چوب و ...) و رنگ نور آتش مصنوعی (یخی یا گرم) نیز  به انتخاب مشتری هست. باید به این موضوع توجه داشت که انتخاب طرح کلاسیک با ابعاد بزرگ‌تر نیز امکان‌پذیر است اما از طرفی  ممکن است برای صاحب‌خانه توجیه اقتصادی نداشته باشد.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

رادیاتورهای دکوراتیوی

رادیاتورهای دکوراتیوی با جنس آلومینیوم و شیشه قابل‌عرضه هستند که در نوع شیشه‌ای آن می‌تواند تصویر دلخواه را سفارش داده تا چاپ شود.
این نوع از رادیاتورها، زیبایی خاصی دارند که در نگاه اول،  فردی که وارد خانه‌تان می‌شود  متوجه رادیاتور بودن آن نمی‌شود چون در ناخودآگاه هر فرد، رادیاتور ظاهری خشن و سرد را دارد که نمی‌توان آن را پنهان و یا حذف کرد(به دلیل تخریب و پی آمد های آن). رنگ کردن رادیاتور های معمولی خانه و یا انتخاب این نوع ،کمک زیادی به زیباتر شدن سطوح دیوارها  می‌کند.

blog post

هفتمین نمایشگاه میدکس 95

آثار هنرمندان ایران و جهان با تابلوهای چاپی!

برخی از مردم علاقه‌ی زیادی به هنر نقاشی دارند اما نمی‌توانند هزینه‌ای را برای علاقه‌شان بپردازند. این دلیل نمی‌شود که فرد، دیوارهای خانه‌اش را از علاقه‌اش محروم کند. راه حل پیشنهادی می تواند چاپ اثر بر روی کاغذ های مخصوص باشد.
معمولاً جنسِ روکش این  تابلوها، از کاغذ کِنواس (Canvas) بوده که ما به کاغذِ بوم نقاشی می‌شناسیم، این کاغذها که وزن سنگین و محکمی دارند را می توان از پشت تصویر نورپردازی کرد. (Light Box)

گزارشگر و عکاس: مرجان نراقی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
بهترین گیاهان خانگی را از نمایشگاه گل و گیاه 95 تهران بخرید!

بهترین گیاهان خانگی را از نمایشگاه گل و گیاه 95 تهران بخرید!

نمایشگاه دکوراسیون داخلی 95 تهران، وقت را از دست ندهید!

نمایشگاه دکوراسیون داخلی 95 تهران، وقت را از دست ندهید!

بازسازی آپارتمان 95 متری، دکوراسیون دیدنی و جذاب!

بازسازی آپارتمان 95 متری، دکوراسیون دیدنی و جذاب!

کسب و کارها پیشنهادی
گامرون چوب certificate
گامرون چوب

گامرون چوب

مبلیران اصل certificate
مبلیران اصل

مبلیران اصل

مبلینا certificate
مبلینا

مبلینا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent