آپارتمان مسکونی سعادت آباد، آجرکاری مدرن در تهران!

پروژه های برجسته: پروژه آپارتمان مسکونی سعادت آباد، واقع در خیابان سعادت آباد، توحید یکم می باشد. که توسط دفتر معماری دَش درسال ۹۳ طراحی شده است. ساختمان شامل ۵ واحد مسکونی ۱۸۰ متری و امکاناتی نظیر سالن اجتماعات، سالن استخر، سونا و جکوزی و بام سبز و... می باشد که طراحی نمای این پروژه به خواست کارفرما به صورت مدرن و با تلفیق مصالح سنگ و آجر صورت گرفته است. با چیدانه همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار این پروزه سری بزنیم و با جزییات طراحی آن از زبان معمار پروژه آشنا شویم با ما همراه باشید.

blog post

نمای ساختمان مسکونی

مشخصات عمومی پروژه طراحی آپارتمان مسکونی

 • نام پروژه: ساختمان مسکونی سعادت آباد
 • موقعیت: شهرک غرب، تهران، ایران
 • دفتر معماری: مهندسین مشاور دَش
 • معمار مسئول: رضا اسلامی، مجتبی میرحسینی،امیر حسین رستمی زاده
 • تاریخ شروع و اتمام طراحی: تیر ۹۳ تا اسفند ۹۳
 • تاریخ شروع و اتمام اجرا: فروردین ۹۳ تا شهریور ۹۵
 • مساحت سایت پروژه: ۲۶۰ متر مربع
 • مساحت کل ساخته شده: ۱۲۵۰ متر مربع
 • نوع ساختمان: مسکونی
 • کارفرما: شرکت برتر سازان
 • بودجه: ۳ میلیارد تومان
 • مهندس تأسیسات مکانیکی: مهندس حسامی
 • مهندس تأسیسات الکتریکی: مهندس حسامی
 • مدیر اجرایی پروژه: مهندس صادقی یامی
 • دستگاه نظارت: مهندسین مشاور دَش
 • اجرا: شرکت برتر سازان
 • مدیر اجرایی پروژه: مهندس صادقی یامی
 • دستگاه نظارت: مهندسین مشاور دَش
 • عکاس: رضا اسلامی

blog post

ساختمان مسکونی سعادت آباد

blog post

ساختمان مسکونی سعادت آباد

آپارتمان مسکونی سعادت آباد و خواست کارفرما

طراحی این آپارتمان مسکونی که در خیابان سعادت آباد ، توحید یکم می باشد، پس از اتمام اسکلت در سال ۹۳،به شرکت ما سفارش داده شد،در خواست کارفرما نمایی کلاسیک و مطابق نماهای متداول مناطق شمالی تهران بود که پس ازجلسات متعدد و ارائه آلترناتیو های فراوان کارفرما را به ساخت ساختمانی مدرن و بدون تزیینات متداول کلاسیک ترغیب کردیم،ساختمان شامل ۵ واحد مسکونی ۱۸۰ متری و امکاناتی نظیر سالن اجتماعات ، سالن استخر، سونا و جکوزی و بام سبز می باشد که تمامی فضا ها به صورت کامل طراحی و سه بعدی سازی شده و مطابق با نقشه های جزییات اجرا گردیده اند.

blog post

ساختمان مسکونی سعادت آباد

blog post

راه پله ورودی

طراحی نمای این پروژه به صورت مدرن و با تلفیق مصالح سنگ و آجر انجام شده است. آجر کاری نمای پروژه الهامی از سنت دیرین آجرکاری در معماری ایرانی است که به شیوه ای امروزی و مدرن باز آفرینی شده است. این آجر کاری از نما به درون دستگاه پله امتداد پیدا کرده و در امتداد پله به طبقه همکف و لابی رسیده و از در ورودی به خارج از ساختمان راه می یابد و در مقیاس انسانی قابل لمس و درک توسط استفاده کنندگان بنا و همچین عابران می باشد.

blog post

پنجره سرتاسری پذیرایی

طراحی فضای داخلی آپارتمان مسکونی سعادت آباد

طراحی داخلی واحد های مسکونی به شکلی مدرن و با جزییات خاص و مینیمال طراحی شده است،بخش از آجر کاری های نما با لبه هایی که به سمت بیرون داده شده است در فضای داخلی نیز قابل مشاهده است،در واقع طراحی نما در دید از داخل و طراحی داخلی نیز نقش ایفا می کند،برای حفظ امتداد بصری بین فضای بیرون و داخل،قسمتهایی از دیوار های داخلی نیز با آجر پوشانده شده اند.

blog post

طراحی آشپزخانه کوچک

موقعیت مکانی آپارتمان مسکونی به گونه ای بود که در نظر گرفتن پنجره های وسیع و قدی به سمت جنوب برای بهره بردن از دید گستره و فوق العاده سمت جنوب منطقی و ضروری بود،به همین دلیل در چیدمان کلی پلان،فضاهای اصلی آشپزخانه و نشیمن در کنار این پنجره ها در نظر گرفته شده اند؛ طراحی آشپزخانه به گونه ای انجام شده تا دسترسی مستقیم به تراس جنوبی و دید به بخش عمومی خانه با حفظ حریم خصوصی حفظ شود و بخش های خصوصی آشپزخانه مانند محل پخت و پز و یخچال پشت دیوار جداکننده آشپزخانه از دید مهمان محفوظ ماند و حداکثر کابینت و کمد فراهم شود.

blog post

ساختمان مسکونی سعادت آباد

آپارتمان مسکونی سعادت آباد و سیستم تاسیسات

تاسیسات برودتی در طراحی سقف کاذب آپارتمان مسکونی کاملا پنهان شده تا جریان هوا بهینه شده و ارتفاع سقف کاذب تا حد امکان (زیر تیرهای فرعی فلزی) افزایش یابد. همچنین جزییات گچی به گونه ای طراحی شده که به حفظ آرامش محیط کمک می کند و حس سقف های سبک چوبی اروپایی را منتقل می کند.

blog post

ساختمان مسکونی سعادت آباد

blog post

ساختمان مسکونی سعادت آباد

بررسی پلان آپارتمان مسکونی سعادت آباد

با دیدن بخشی از دیاگرام های طراحی آپارتمان مسکونی سعادت آباد با جزییات بیشتری از طراحی این فضا آشنا خواهید شد  و با بررسی پروفایل گروه معماری دش می توانید تصویری کامل تر از بخش های مختلف این آپارتمان شاخص در تهران داشته باشید. 

برای اینکه بتوانید پروژه ی خود را در بخش پروژه های برجسته چیدانه با نام خودتان ثبت کنید کافی است، عکس پروژه و مشخصات خود را به تلگرام چیدانه ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال کنید. اهالی فن چیدانه مکانی است که معماران و متخصصان حوزه ساخت و دکوراسیون داخلی می توانند عضو شده و پروژه های خود را به نمایش بگذارند. اگر شما هم صاحب کسب و کاری در این زمینه هستید، هر چه زودتر دست به کار شوید و پروژه ی خود را با مردم ایران به اشتراک بگذارید.

نویسنده: مهندسین مشاور دَش | تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
ساختمان با سقف شیب دار، ساختمان مسکونی 106 مهرشهر

ساختمان با سقف شیب دار، ساختمان مسکونی 106 مهرشهر

معماری آپارتمان مسکونی، ساختمان 213 در مشهد

معماری آپارتمان مسکونی، ساختمان 213 در مشهد

آپارتمان مسکونی سعادت آباد، آجرکاری مدرن در تهران!

آپارتمان مسکونی سعادت آباد، آجرکاری مدرن در تهران!

1395/11/12 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
سرویس خواب سنا چوب certificate
سرویس خواب سنا چوب

سرویس خواب سنا چوب

دفتر معماری و دکوراسیون داخلی بوبارس certificate
دفتر معماری و دکوراسیون داخلی بوبارس

دفتر معماری و دکوراسیون داخلی بوبارس

آقای فرش certificate
آقای فرش

آقای فرش

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent