دکوراسیون نشیمن آبی، جذابترین ایده‌های طراحی + عکس

دکوراسیون نشیمن آبی، جذابترین ایده‌های طراحی + عکس

به قلم: سمانه زارعی

ناکس هوم

قرار است یک فضای نشیمن جذاب و کاربردی طراحی کنید. کدام رنگ انتخاب شماست؟ یک رنگ گرم و صمیمی یا رنگی ملایم و سرد که با تابش نور خورشید، جذابتر می‌شود؟ رنگ آبی یکی از گزینه‌های شما برای طراحی دکوراسیون نشیمن است. این رنگ فضایی آرام به شما می‌دهد. دکوراسیون نشیمن آبی موضوع این مطلب از چیدانه است. و قرار است چند نمونه طراحی اتاق نشیمن آبی را در این مطلب بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

سرویس خواب بالسا

 

رنگ آبی و سفید در نشیمن

 

رنگ آبی در دکوراسیون نشیمن از نظر روانشناسی

رنگ‌ها در طراحی داخلی آنقدر مهم هستند که با وارد شدن به خانه تاثیر آن بر روح و روان‌مان را متوجه می‌شویم. مطمئنا حسی که از فضایی با رنگ‌های گرم می‌گیریم با تاثیری که رنگ‌های سرد یا ملایم اتاق بر ما دارند متفاوت است. از نظر روانشناسی رنگ آبی تاثیر زیادی بر حس آرامش ما دارد. آبی نماد صلح، آرامش و امنیت است. همچنین برای فضاهایی که افراد نیاز به تمرکز و توجه دارند، آبی رنگ خوبی است.

رنگ آبی تیره در دکوراسیون نشیمن

استفاده از رنگ آبی در چیدمان نشیمن، درست انتخاب کنید.

رنگ آبی طیف‌های زیادی دارد. تاثیر رنگ آبی بر روحیه افراد را در بخش قبلی بیان کردیم، ولی هر نوع از رنگ تاثیر مختلفی بر محیط دارد. شما انتخاب‌های متعددی دارید؛ رنگ آبی کمرنگ، پررنگ، براق و یا مات. کدام انتخاب شماست؟ چند نکته که می‌تواند در انتخاب نوع رنگ آبی به شما کمک کند:

  • برای اتاق نشیمن کوچک؛ آبی پررنگ، آن را کوچکتر نشان می‌دهد و شاید بهتر باشد از تنالیته‌های کمرنگ آن استفاده کنید.
  • اگر اتاق نشیمن جنوبی است و نور خوبی دارد، در انتخاب رنگ آبی تیره دستتان بازتر است.
  • در صورتیکه دکوراسیون نشیمن خانه، به شکل مدرن طراحی شده است، رنگ آبی مات می‌تواند با دکوراسیون متناسب باشد.
  • رنگ آبی کمرنگ آرامش بیشتری را القا می‌کند و فضا را بازتر نشان می‌دهد در حالی که رنگ آبی تیره می‌تواند فضای نشیمن را دنج‌تر جلوه دهد.
  • ترکیب رنگ آبی تیره و روشن اگر با مهارت کافی انجام شود، یک دکوراسیون خاص و جذاب ایجاد می‌کند.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون پذیرایی آبی، همه نکته‌ها و ایده‌ها اینجاست!

رنگ آبی در چیدمان نشیمن

چگونه رنگ آبی را به نشیمن بیاوریم؟

وقتی وارد اتاق نشیمن می‌شویم، رنگی که بیشتر به چشم می‌خورد، رنگ غالب فضا را تشکیل می‌دهد. دکوراسیون نشیمن آبی رنگ را می‌توان با تغییر رنگ دیوارهای اتاق نشیمن و یا اضافه کردن وسایل آبی رنگ مانند پرده، مبلمان و یا فرش آبی به فضا بیاورید.

دیوارهای آبی رنگ نشیمن: می‌توانید همه دیوارها را یکدست آبی کنید و یا یک دیوار اصلی از نشیمن را به رنگ آبی دربیاورید و بقیه رنگی خنثی یا رنگ آبی کمرنگ داشته باشند.

پرده‌های آبی: وقتی از پرده‌های آبی رنگ برای دیزاین نشیمن استفاده می‌کنید، بهتر است وسیله دیگری مانند کوسن مبل و یا فرش هم رنگ آبی را در خود داشته باشد.

مبلمان آبی در نشیمن: با توجه به اینکه رنگ آبی در مبلمان چقدر به کار رفته است، می‌توانید رنگ آبی را برای قسمتی از پرده و یا دیوار استفاده کنید. استفاده از کوسن، شال مبل و یا میز جلومبلی به رنگ مکمل و یا خنثی برای تعدیل رنگ آبی لازم است.

چگونه رنگ آبی را به نشیمن بیاوریم؟

چیدمان نشیمن آبی، با چه رنگ‌هایی ست میشه؟

رنگ اصلی دکوراسیون نشیمن را انتخاب کردید، حالا باید به فکر رنگ‌های دوم و سوم باشید. همانطور که می‌دانید قرار نیست همه وسایل آبی رنگ باشند وگرنه بعد از چند روز از فضای نشیمن خانه دلزده و خسته می‌شوید. حالا سوال این است که کدام رنگ‌ها برای چیدمان نشیمن آبی مناسب هستند؟ در انتخاب رنگ می‌توانید به این سه اصل توجه کنید که رنگ‌های به کار رفته در نشیمن آبی رنگ؛ می‌توانند مکمل رنگ آبی باشند، یا خنثی کننده و یا مشابه رنگ آبی انتخاب شوند. برای تکمیل رنگ‌های دکوراسیون نشیمن آبی می‌توانید از رنگ‌های قهوه‌ای، طوسی، سفید، قرمز، نارنجی و یا زرد به کار ببرید. بهتر است رنگ دوم کمتر از رنگ آبی به کار رود.

ترکیب رنگی آبی و زرد در نشیمن

 

دکوراسیون نشیمن آبی در چه سبک‌هایی کاربرد دارد؟

یکی از عوامل موثر بر انتخاب رنگ‌های دکوراسیون، سبک طراحی فضای نشیمن است. خبر خوب اینکه رنگ آبی را می‌توان در انواع سبک‌های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک و حتی نشیمن سلطنتی به کار برد. ولی در سبک‌های طراحی روستیک و یا صنعتی رنگ آبی کمتر استفاده می‌شود و باید طیف رنگی آن با حساسیت بیشتری انتخاب شود.

رنگ آبی در نشیمن کلاسیک

دیزاین نشیمن آبی رنگ، ایده بگیرید!

دیدن نمونه تصاویر دکوراسیون نشیمن آبی رنگ می‌تواند در انتخاب طیف‌های رنگ آبی و ترکیب آنها با رنگ‌های دیگر به شما کمک کند. در ادامه تصاویری از دیزاین نشیمن آبی را ببینید.

استفاده از طیف های رنگ آبی در نشیمن

 

ترکیب رنگی آبی و نارنجی در نشیمن

 

دیوار آبی رنگ در نشیمن

 

رنگ کرم در کنار رنگ آبی در طراحی نشیمن

 

دیزاین آبی رنگ نشیمن

 

کاناپه آبی رنگ در طراحی نشیمن آبی

 

طراحی نشیمن با آبی کمرنگ

 

طراحی دکوراسیون نشیمن آبی

 

استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون نشیمن کلاسیک

 

آبی کمرنگ و آبی پررنگ در دکوراسیون نشیمن

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه