ساخت ویلا با کانتینر، خانه‌ی فلزی جذاب!

ساخت ویلا با کانتینر، خانه‌ی فلزی جذاب!

به قلم: سمانه زارعی

وقتی راجع به ساخت ویلا صحبت می‌کنیم، مواد و مصالح متداول مانند آجر، سنگ و سیمان و… به نظرمان می‌رسد. ولی در این مطلب می‌خواهیم راجع به ساخت ویلا با کانتینر صحبت کنیم. بله! می‌شود با کانتینر هم ویلا ساخت. کانتینرهای تجاری که می‌توانند مانند یک خانه قابل سکونت باشند.

تابلو فرش ریحان

 

ساخت ویلا با کانتینر، یک طبقه یا دوطبقه؟

کانتینرها مکعب‌های فلزی بزرگی هستند که در حمل و نقل کالاها از طریق کشتی، قطار، هواپیما و یا ماشین‌های باری استفاده می‌شوند. کانتینرها می‌توانند ساختار اصلی ویلا را تشکیل دهند. چیزی شبیه به ویلای پیش ساخته که هزینه ساخت ویلا را کاهش می‌دهند. ویلاهایی که با کانتینر ساخته می‌شوند می‌توانند در یک یا دو طبقه ساخته شوند.

 

ساخت ویلا با کانتینر، این ویلا چقدر فضا دارد؟

برای استفاده از کانتینر در ویلاسازی، لازم است بستر قرارگیری آن مسطح و بدون مانع باشد تا کانتینر به خوبی روی آن قرار گیرد. اغلب از کانتینر برای ساخت ویلا ارزان و کوچک استفاده می‌شود. برای ساخت ویلا با کانتینر از مکعب‌های فلزی 20 و یا 40 فوتی استفاده می‌شود. با توجه به نیازتان به فضا، تعداد کانتینرها می‌تواند بیشتر شود. اگر مساحت بستر قرارگیری کانتینر کم باشد می‌توانید به یلا دو طبقه فکر کنید. دو کانتینر روی هم قرار می‌گیرند و یک ویلای جذاب را می‌سازند. راه پله‌ی بین دو طبقه در داخل و یا خارج کانتینرها نصب می‌شوند.

 

امکانات در ساخت ویلا با کانتینر

مطمئنا نمی‌توانید از ویلایی که با کانتینر ساخته شده انتظار امکانات یک ویلای لاکچری و دوبلکس داشته باشید. ولی ویلای کانتینری می‌تواند همه نیازهای افراد را برطرف کند. ویلا می‌تواند با کانتینر ثابت و یا متحرک که در آن چرخ‌هایی تعبیه شده است، ساخته شود. در ساخت ویلا با کانتینر می‌توان امکانات مختلفی مانند اتاق خواب، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حتی بالکن در نظر گرفته شود.

 

مزایای ساخت ویلا با کانتینر

ساخت ویلا با کانتینر علاوه بر جذابیت و خاص بودن، نسبت به ویلاسازی رایج با مواد و مصالح ساختمانی، مزیت‌هایی هم دارد:

  • ساخت در کوتاهترین زمان: به دلیل اینکه کانتینرها در کارخانه ساخته می‌شوند زمان کمی صرف ساخت ویلا با کانتینر می‌شود.
  • نیاز به هزینه کمتر: ساخت ویلا با کانتینر نسبت به ساخت ویلای معمولی، نیاز به هزینه کمتری دارد.
  • قابل حمل و جابه‌جایی: یکی از ویژگی‌های ویلاهای کانتینری، قابلیت جابه‌جایی آنهاست. اگر می‌خواهید جای دیگری ویلا داشته باشید، می‌توانید کانتینرهای ویلایی متحرک را به زمین جدیدتان منتقل کنید.

 

کلام آخر:

ساخت ویلا با کانتینر، ایده‌ای برای کاهش هزینه‌های ویلاسازی است. در ایران شرکت‌هایی برای تهیه کانتینر برای ساخت ویلا فعالیت می‌کنند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه