ساخت ویلا ارزان، واقعا امکان‌پذیره؟

ساخت ویلا ارزان، واقعا امکان‌پذیره؟

به قلم: سمانه زارعی

به نظر شما ساخت ویلا ارزان امکان‌پذیر است؟ در طی چند دهه اخیر که توسعه شهری شدت گرفته و زندگی در شهرهای بزرگ و شلوغ سخت‌تر شده است، افراد زیادی به فکر داشتن یک ویلا در فضایی به دور از شهر افتاده‌اند. ولی هزینه‌های ساخت ویلا یکی از موانع خرید و ساخت ویلا است. ولی آیا ساخت ویلای ارزان ممکن است؟ بله! اگر ویلا را یک ساختمان و باغ لاکچری و لوکس در نظر نگیریم ساخت ویلا ارزان امکان‌پذیر است. در این مطلب ایده‌هایی برای کاهش هزینه‌های ساخت ویلا را بیان کرده‌ایم.

اسکای اسکرپر

 

چه عواملی در ساخت ویلا ارزان تاثیر دارند؟

به طور کلی عوامل هزینه‌بر زیادی وجود دارد که یک ویلا می‌تواند ارزان و یا با قیمت بالا ساخته شود. عوامل موثر بر هزینه‌های ساخت ویلا ارزان عبارتند از:

  • کیفیت مواد و مصالح
  • مساحت زمین و ساختمان ویلا
  • قیمت زمین
  • نوع محوطه سازی
  • امکانات و تجهیزات ویلا
  • مدت زمان ساخت و هزینه کارگران

تاثیر مساحت زمین در ساخت ویلا ارزان

اولین قدم برای ساخت ویلا، خرید زمینی مناسب با این کاربری است. مطمئنا زمینی که در خوش آب و هواترین شهرهای شمالی قرار دارد، هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. از طرفی مساحت زمینی که قرار است ویلا در آن ساخته شود، در هزینه‌های آن تاثیر دارد. می‌توانید یک زمین جمع و جور برای ساخت ویلا ارزان تهیه کنید تا هزینه کمتری برای آن صرف کنید.

 

ساخت ویلا ارزان با ساختمان کوچک

بخش مهمی از هزینه‌های ویلا مربوط به ساختمان ویلا است. اگر به دنبال ساخت باغ ویلا ارزان هستید، به جای ساختمانی بزرگ، یک ساختمان جمع و جور با امکانات کافی برای ویلا در نظر بگیرید. در ساخت ساختمان ویلا از امکاناتی که ممکن است سالی یک بار هم از آن استفاده نکنید، بپرهیزید. در ابتدا هزینه‌های امکانات ضروری را در نظر بگیرید و در صورتی که بودجه اضافی داشتید برای تجهیزات و امکانات لوکس‌تر برنامه‌ریزی کنید.

ویلای پیش‌ساخته، ایده‌ای برای ساخت ویلا ارزان

اگر به فکر ساخت ویلای کوچک در باغ هستید، ویلای پیش‌ساخته یکی از ایده‌های کاهش هزینه برای ساخت ویلا ارزان است. ویلای پیش ساخته ساختمانی است که همه بخش‌های آن از قبل در کارخانه ساخته می‌شود و در فضای مورد نظر روی هم مونتاژ می‌شوند. این نوع ساختمان قابل جابه‌جایی است. ویلای پیش ساخته امکانات کافی به عنوان یک ساختمان راحت را دارد.

 

محوطه سازی ارزان در ساخت ویلا ارزان

یکی از ویژگی‌های خاص ویلا که آن را از یک خانه معمولی متمایز می‌کند محوطه‌سازی آن است. افراد سعی می‌کنند علاوه بر ایجاد امکانات کافی در ویلا، فضای بیرونی زیبا و کاربردی را طراحی کنند تا در زمان استراحت و اوقات فراغتی که در ویلا هستند، نهایت لذت را ببرند. راهکارهای مختلفی برای کاهش هزینه‌های محوطه سازی وجود دارد که این راهکارها را در مطلب محوطه‌سازی باغ با کمترین هزینه بیان کرده‌ایم.

کلام آخر:

ساخت ویلا ارزان امکان پذیر است. با در نظر گرفتن نکته‌های بیان شده در این مطلب می‌توانید ویلایی ارزان ولی با امکانات کافی و زیبا داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه