تغییر دکوراسیون حمام، این 8 راه را امتحان کنید

تغییر دکوراسیون حمام، این 8 راه را امتحان کنید

به قلم: سمانه زارعی

این روزها زیباسازی فضای منزل، فقط مربوط به پذیرایی یا آشپزخانه نمی‌شود. تغییر دکوراسیون حمام، یکی از کارهایی است که لذت دوش گرفتن را برایتان زیاد می‌کند. تغییر دکوراسیون حمام می‌تواند خیلی اساسی و به صورت بازسازی انجام شود مانند تغییر جای سرویس بهداشتی در خانه و یا با انجام چند کار کوچک و نه چندان سخت، دکوراسیون حمام را تغییر دهید. در این مطلب نمونه‌هایی از کارهایی که می‌توانید برای تغییر دکوراسیون حمام انجام دهید را آورده‌ایم.

مبلمان اداری راحتیران

 

1. تعویض کاشی‌ در تغییر دکوراسیون حمام

یکی از کارهایی که ظاهر حمام را به کلی تغییر می‌دهد، تعویض کاشی‌های حمام است. این کار جزو مراحلی از بازسازی حمام است. دیوارهای حمام می‌تواند با دیوارپوش سرامیکی و یا کاشی پوشانده شود. اگر حمام کوچکی دارید، کاشی و سرامیک‌های رنگ روشن، انتخاب خوبی برای دلباز شدن فضای حمام است. برچسب کاشی حمام راهی برای تغییر دکوراسیون حمام است.

 

2. تغییر دکوراسیون حمام با تغییر کفپوش‌

کفپوش حمام، بخش بسیار مهمی از آن است. زیرا به جز ظاهر آن مهم است که در برابر نفوذ آب مقاوم باشد. کاشی، سرامیک، سنگ و کفپوش پلاستیکی انواعی از کفپوش‌های حمام هستند که می‌توانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. به تازگی برخی از انواع کفپوش چسبی حمام به بازار آمده است که می‌تواند یک تغییر ارزان قیمت باشد.

 

3. اکسسوری‌های جدید برای تغییر دکوراسیون حمام

یکی از راه‌های ساده‌تر که می‎توانید در تغییر دکوراسیون حمام به کار ببرید، به کار بردن اکسسوری‌های جدید است. به فکر خرید آینه، جای حوله، شلف مخصوص وسایل حمام جدید و متناسب با فضای حمام باشید.

4.تغییر نورپردازی در دکوراسیون حمام

برای نورپردازی فضای داخلی حمام باید از چراغ روشنایی مناسب برای فضای مرطوب استفاده کنید. حباب‌های مخصوص چراغ حمام برای این کار طراحی شده‌اند. اگر حمام منزل شما، بخش‌های بیرونی و رختکن دارد، می‌توانید در آن، انواع چراغ‌های روشنایی زیبا نصب کنید.

 

5. تعویض شیرآلات در حمام

شیرآلات حمام از قسمت‌های پرمصرف در حمام هستند و به این دلیل که در معرض رطوبت زیادی قرار دارند، سطح آنها را رسوب می‌گیرد. و اگر کیفیت شیرآلات پایین باشد ممکن است دچار زنگ زدگی شوند. در این صورت می‌توانید شیرآلات حمام را تعویض کنید.

 

6. تغییر دکوراسیون حمام، فکری برای سقف

شاید در ایجاد تغییر و یا بازسازی حمام به تغییر سقف فکر نکنید. ولی تغییر رنگ سقف می‌تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون حمام بگذارد. در صورتی که سقف حمام آسیب دیده است می‌توانید از تایل‌های سقف حمام استفاده کنید.

 

7. گیاهان را به حمام بیاورید

اگر حمام بزرگی دارید، می‌توانید گوشه‌ای برای قرار دادن چند گلدان در نظر بگیرید. گیاهان در تغییر دکوراسیون حمام تاثیر مثبت می‌گذارند و انرژی و نشاط را به فضای حمام می‌آورند. در مطلب گیاهان آپارتمانی مناسب حمام ، چند گیاه برای فضای حمام معرفی کرده‌ایم.

8. تغییر دکوراسیون حمام با تعویض پرده

ممکن است ساختار حمام طوری طراحی شده باشد که درکابین دوش و یا پنجره، دارای پرده باشد. با تعویض پرده، می‌توانید حال و هوای حمام را تغییر دهید. رنگ و طرح پرده، باید در هماهنگی با طرح و نقش و رنگ بخش‌های دیگر حمام باشد.

کلام آخر:

در این مطلب 8 راهکار برای تغییر دکوراسیون حمام بیان کردیم. با کارهای کوچک و ساده هم می‌توانید حمامی جذاب داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه