بهترین رنگ‌ ترند 2024 برای اتاق ‌خواب دخترانه

بهترین رنگ‌ ترند 2024 برای اتاق ‌خواب دخترانه

به قلم: نرگس مهردادیان

رنگ‌ ترند 2024 برای اتاق ‌خواب دخترانه

نوژا دیزاین

انتخاب رنگ ترند اتاق خواب دخترانه مانند انتخاب لباس برای یک مهمانی بزرگ است. هم باید زیبا باشد و هم مطابق با شخصیت و سبک شخصی دختران! رنگ‌ها نقش کلیدی در تعریف فضایی دارند که قرار است شاهد رویاها، خنده‌ها و آرامش دختران باشد. مد روز ترکیب‌بندی‌های رنگی جدید و هیجان‌انگیزی را خلق کرده. از رنگ‌‌های نرم و آرامش‌بخش گرفته تا رنگ‌های شاد و جسورانه که انرژی و نشاط به فضا می‌بخشند.

کاغذدیواری آیدی

در این مطلب رنگ‌های ترند 2024 برای اتاق خواب دخترانه معرفی می‌شوند. رنگ‌هایی که باعث می‌شوند اتاق خواب‌ دختران جایی نه فقط برای استراحت بلکه برای الهام و نشاط آن‌ها باشد. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

رنگ‌های ترند 2024 برای اتاق خواب دخترانه

جدیدترین رنگ‌های ترند 2024 برای اتاق خواب دخترانه

تقریبا هر رنگی را می توان برای اتاق دخترانه به‌کار برد اما باید توجه داشت که رنگ‌های مکمل درستی را در کنار رنگ اصلی استفاده کرد. رنگ‌های انتخابی باید با سلیقه، علایق و روحیات دخترتان ارتباط نزدیکی داشته باشد. در گذشته بیشتر رنگ صورتی به‌عنوان رنگ اتاق خواب دخترانه شناخته می‌شد. اما در چند سال گذشته رنگ‌های زیبای دیگری هم استفاده شده‌اند. در ادامه با بهترین رنگ‌ها برای طراحی اتاق‌خواب دخترانه 2024 آشنا خواهید شد:

مطلب پیشنهادی: انتخاب بهترین سرویس خواب نوجوان پسرانه

جدیدترین رنگ‌های ترند 2024 برای اتاق خواب دخترانه

رنگ مرجانی ترند 2024 برای اتاق خواب دخترانه:

مرجانی به‌عنوان رنگ ترند 2024 انتخاب شده و بهترین رنگ برای اتاق‌خواب‌‌های دختران است. رنگ مرجانی که ترکیبی از صورتی و نارنجی است، به فضای اتاق‌خواب سرزندگی و نشاط می‌بخشد. این رنگ به خوبی با رنگ‌های ساحلی مانند بژ و خاکی ست می‌شود. بچه‌ها باید اتاق‌هایشان را دوست داشته باشند.

رنگ مرجانی ترند 2024 برای رنگ اتاق خواب دخترانه:

رنگ سال هلویی برای اتاق خواب دخترانه:

رنگ سال هلویی برای اتاق خواب دخترانه‌ای که تمایل به استفاده بیشتر از رنگ سفید دارد مناسب است. از رنگ‌های مکمل هلویی گرم و آرامش‌بخش می‌توان به کرم اشاره کرد که یادآور لطافت بیشتر دختران است. رنگ آبی پاستلی نیز در کنار هلویی بی‌نظیر خواهد بود. دیوارهای هلویی با جزییاتی به رنگ‌های خاکستری و نقره‌ای نیز ترکیب بی‌نظیری ایجاد خواهد کرد.

رنگ سال هلویی برای اتاق خواب دخترانه:

رنگ سبز برای اتاق خواب دخترانه:

ترکیب رنگ سبز و زرد، جلوه‌ای پرشور به اتاق می‌بخشد. سبز مغز پسته‌ای مناسب دختران هنرمند است، آن‌هایی که ساز می‌نوازند یا به‌صورت حرفه‌ای نقاشی می‌کنند. البته تناژهای دیگر این رنگ مانند سبز نعنایی و سبز زیتونی نیز گزینه مناسبی برای اتاق‌خواب دختران است. با سبز نعنایی اتاقی شاداب و درعین‌حال آرامش‌بخش و دخترانه به فرزندتان خواهید بخشید. در کنار سبز نعنایی، کفپوش‌های چوبی یا پارکت تیره رنگ و مبلمان یا سرویس‌خواب چوبی بسیار زیبا خواهد بود. استفاده از رنگ سفید نیز در کنار سبز نعنایی منحصر به فرد و زیبا خواهد بود.

رنگ سبز برای اتاق خواب دخترانه:

رنگ بنفش و یاسی بهترین رنگ برای اتاق دخترانه:

بنفش از گذشته تاکنون جزو رنگ‌های اشرافی و لاکچری به‌شمار می‌رود. با انتخاب هر یک از طیف‌های رنگ بنفش می‌توان اتاق خواب را شیک و لوکس و لاکچری طراحی کرد. البته در استفاده از این رنگ نباید زیاده‌روی کرد چراکه آرامش را کاهش خواهد داد. برای مثال یکی از دیوارها را بنفش کنید تا به دیوار شاخص تبدیل شود. در کنار آن با اکسسوری‌های طلایی جلوه فوق‌العاده زیبایی به اتاق ببخشید. اتاق خواب دخترانه یاسی از دیگر انتخاب‌های مناسب برای فضاهای کوچک با نور طبیعی کم است. اغلب دختران نوجوان و کودک به رنگ یاسی علاقه‌مند هستند. اما بنفش تیره بیشتر مورد علاقه دختران جوان است که برای دیوار، روتختی و اکسسوری‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.

رنگ بنفش و یاسی بهترین رنگ برای اتاق خواب دخترانه:

اتاق خواب دخترانه به رنگ آبی کلاسیک:

به‌کارگیری آبی کلاسیک باعث افزایش اعتمادبه‌نفس در دختران می‌شود و به هر دختری حس شاهزاده بودن را می‌بخشد. رنگ آبی آرامش‌بخش را می‌توانید با رنگ‌های خنثی دیگر استفاده کنید تا ترکیب زیبایی داشته باشید. آبی کم‌رنگ یا آسمانی و صورتی دو رنگی هستند که برای کودکان اوتیستیک توصیه می‌شوند. آبی آسمانی اثری آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده دارد که با آرامش در فضای باز در یک روز روشن و آفتابی قابل مقایسه است.

اتاق خواب دخترانه به رنگ آبی کلاسیک:

روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه

آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه تاثیر بسیار زیادی دارد. انتخاب رنگ‌هایی مانند صورتی و آبی پاستلی برای اتاق‌خواب احساس آرامش به افراد منتقل می‌کند. رنگ‌هایی مانند نارنجی و قرمز شور و نشاط را در اتاق‌خواب دختران برمی‌انگیزند. رنگ‌های خنثی مانند سفید و کرم خنثی بهتر است با رنگ‌های دیگر تلفیق شوند. حتی می‌توان برای اتاق‌خواب دختران از ترکیب‌ رنگ‌ها استفاده کرد. برای مثال صورتی و آبی پاستلی ترکیب بی‌نظیری برای اتاق خواب دخترانه خواهند بود.

مطلب پیشنهادی: آرامبخش‌ترین رنگ‌ها برای دیزاین اتاق خواب

روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه

تاثیر مد روز برای انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه

دختران با دنبال کردن رنگ مد روز به رنگ ترند سال توجه نشان می‌دهند. برای در سال ۲۰۲۴ رنگ مرجانی و هلویی رنگ سال بوده و تم یک رنگ ترند شده و برای اتاق خواب دختران انتخاب مناسبی است. حتی با ترند شدن برخی سریال‌ها، دخترها به سمت تم رنگی آن گرایش پیدا می‌کنند. برای مثال در سال ۲۰۲۲ با پخش سریال ونزدی، دختران نوجوان به تم‌های رنگی تیره و به‌ویژه مشکی علاقه‌مند شدند. در سال ۲۰۲۳ با اکران فیلم باربی، صورتی در صدر قرار گرفت.

تاثیر مد روز برای انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه

انتخاب رنگ‌ها براساس ابعاد اتاق‌خواب دخترانه

یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ اتاق‌خواب دخترانه، توجه به ابعاد فضاست. اگر فضای اتاق کوچک است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های روشن، نور را بازتاب داده و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. برای مثال دیوارها را آبی پاستیلی و تخت‌خواب و میز تحریر را سفید انتخاب کنید. اما اگر فضا بزرگ باشد، در انتخاب رنگ آزاد هستید و می‌توانید از پالت رنگ‌های تیره‌ هم استفاده کنید.

انتخاب رنگ براساس ابعاد اتاق‌خواب دخترانه

نور در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه

نور یکی از کلیدی‌ترین موارد در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه است. می‌توان با بررسی نور طبیعی، رنگ اتاق خواب را انتخاب کرد. اگر اتاق‌خواب به‌اندازه کافی یا به‌مقدار زیادی نور دارد، هر رنگی را می‌توان انتخاب کرد. اما اگر نور طبیعی کمی به اتاق‌خواب راه دارد با رنگ‌های روشن فضا را بزرگ‌تر نشان دهید.

نور در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه

و در آخر

برای انتخاب رنگ ترند اتاق‌خواب دخترانه می‌توان پس از مشورت با دختران، یکی از رنگ‌های شاداب مانند مرجانی، هلویی یا نارنجی را در کنار رنگ‌های خنثی یا مکمل کرم و سبز، هر کدام که مورد علاقه آن‌هاست، استفاده کرد. رنگ‌های سبز مغز پسته‌ای، بنفش، آبی و صورتی پاستلی نیز فضایی شاداب، مدرن و البته آرامش‌بخش به اتاق‌خواب دخترانه می‌بخشند.

برای آشنایی با ترندهای روز در دکوراسیون داخلی مطلب فرش‌های ترند 1403؛ جلوه‌ای زیبا در دکوراسیون داخلی خانه را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه