طراحی خانه سیلویی کوچک و جذاب استلا فن بیرز

طراحی خانه سیلویی کوچک و جذاب استلا فن بیرز

به قلم: نرگس مهردادیان

طراحی خانه سیلویی کوچک و جذاب استلا

استلا فن بیرز، با سر و ته کردن یک سیلوی فلزی مزرعه، یک خانه سیلویی کوچک طراحی کرده است. ون بیرز این پروژه را برای مدرک لیسانس خود در آکادمی طراحی آیندهوون طراحی و اجرا کرد و آن را در نمایشگاه فارغ التحصیلی، که در هفته طراحی هلندی در ماه اکتبر برگزار شد، ارائه داد.

سرویس خواب بالسا

در این مطلب به داستان تبدیل سیلوی غلات به خانه دو طبقه کوچک و جذاب و طراحی آن توسط استلا پرداخته می‌شود. پس با چیدانه همراه باشید.

داستان طراحی خانه سیلویی کوچک اما جذاب

داستان طراحی خانه سیلویی کوچک اما جذاب

استلا از کودکی شیفته این سیلوهای فلزی بود که در مناظر روستایی و مزارع هلند به وفور دیده می‌شوند. حالا او فکر می‌کند تمام این گنجانه‌ها می‌توانند تبدیل به خانه‌هایی برای گذراندن زمان‌های کوتاه اوقات فراغت افراد شوند. در سال‌های اخیر نیاز به ذخیره ‌سازی‌ غلات در هلند کاهش پیدا کرده و خیلی از این سیلوهای محلی بدون استفاده باقی مانده‌اند. دستیابی به این سیلوها به علت فراوانی آن‌ها بسیار ساده است. همچنین این خانه‌های سیلویی را می‌توان با پایه‌هایشان به راحتی در هر جایی بدون نیاز به مجوز نصب کرد. اما استلا می‌گوید طراحی خانه استوانه‌ای کمی چالش برانگیز بود.

معماری خانه سیلویی استلا فن بیرز

معماری خانه سیلویی استلا فن بیرز

او برای طراحی خانه سیلویی کوچک یک سیلوی 7 متری تهیه کرد. این سیلوها در ندارند پس یک در روی آن نصب کرد، سپس یک راه پله مارپیچ و نردبان در داخل و راه دسترسی در خارج اضافه کرد. برای استفاده حداکثری از فضای داخل، خانه را در دو طبقه طراحی کرد که با یک راه پله کوچک در داخل به هم راه دارند.

طراحی خانه سیلویی کوچک

طبقه اول شامل فضای نشیمن و یک طاقچه است که به عنوان فضایی برای غذا خوردن یا کار عمل می‌کند. نیم طبقه بالا یک فضای خواب است که به طور کامل با یک تشک پوشیده شده. در هر دو طبقه پنجره‌‌هایی تعبیه شده و یک نورگیر روی سقف دارد که به عنوان دیدبان عمل می‌کند.

استفاده جدید از سیلوهای غیر بازیافتی با طرح استلا

استفاده جدید از سیلوهای غیر بازیافتی با طرح استلا

استلا امیدوار است که با این طرح، استفاده تازه‌ای برای این سیلوها پیدا کرده باشد. چراکه دفع آن‌ها پر هزینه و بازیافت آن‌ها تقریبا غیرممکن است. استلا می‌گوید: “من همیشه وقتی آن‌ها را می‌دیدم دلم می‌خواست بروم و داخل یکیشان را ببینم و حالا فکر می‌کنم آن‌ها کاربردی هستند و واقعا برای یک اقامت موقت به کار می‌آیند."

طراحی خانه سیلویی کوچک و جذاب

و در آخر

در این مطلب با داستان طراحی خانه سیلویی کوچک و جذاب، معماری داخل و طرح کاربردی استلا فن بیرز آشنا شدید. برای آشنایی با خانه‌های جذاب دیگر در جهان مطلب خانه خلاقانه لوتا در تپه‌های شهر پراگ را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه