طراحی عجیب‌ترین هتل دنیا با اتاق‌هایی از جنس لوله فاضلاب!

طراحی عجیب‌ترین هتل دنیا با اتاق‌هایی از جنس لوله فاضلاب!

به قلم: نرگس مهردادیان

عجیب‌ترین هتل دنیا با اتاق‌هایی از لوله فاضلاب

تا به حال به این فکر کرده‌اید که زندگی در لوله فاضلاب چگونه ممکن است باشد؟ داسپارک‌هتل Dasparkhotel با طراحی عجیب خود قصد دارد تصور عموم مردم را از لوله فاضلاب تغییر دهد. صاحبان این هتل یکی از منحصربه‌فردترین و خیالی‌ترین اقامتگاه‌های جهان را ساخته‌اند که از چندین اتاق مجزا تشکیل شده است. اتاق‌های هتل در واقع، لوله‌های فاضلاب شهری قدیمی تغییر کاربری داده شده هستند!

سرویس خواب بالسا

برای آشنایی با داستان طراحی و اتاق‌های راحت این هتل عجیب و منحصربه‌فرد با ادامه این مطلب از چیدانه همراه باشید.

داستان طراحی داسپارک‌هتل با لوله‌های فاضلاب!

داستان طراحی داسپارک‌هتل با لوله‌های فاضلاب!

لوله‌های فاضلاب زهکشی صنعتی استاندارد، مستحکم و بسیار بادوام هستند. هنگامی‌که این لوله‌ها دور ریخته می‌شوند، چندین دهه در قبرستان زباله‌ها یا حتی کنار جاده‌ها به حال خود رها می‌شوند. آن‌ها معمولا زیر زمین دفن می‌شوند و شهروندان عادی که در جاده‌ها و پیاده‌روها رفت و آمد می‌کنند، هرگز نمی‌دانند کاربرد آن‌ها در زیر زمین برای زهکشی آب است.

بیشتر بخوانید: عجیب ترین ساختمان های دنیا

 

داسپارک‌هتل با این سازه‌های پنهان

داسپارک‌هتل با این سازه‌های پنهان، نه تنها ابزاری پایدار و ارزان برای راه‌اندازی یک سرمایه‌گذاری تجاری به کار گرفت. بلکه به مسافران فرصت دیدن و تجربه زندگی در‌ بخشی از سازه‌های کاربردی در زندگی شهری را می‌دهد که هرگز آن‌ها را نمی‌بینند یا حتی به آن‌ فکر هم نمی‌کنند. داسپارک‌هتل در واقع هتلی منحصر به فرد برای تفریح در فضایی تفکربرانگیز و قابل استفاده برای اکثر افراد است. این هتل با طراحی و معماری متحصر به فردش یکی از عجیب ترین هتل های دنیا به شمار می‌رود.

حداکثر راحتی در کمترین فضا در اتاق‌های داسپارک‌هتل

حداکثر راحتی در کمترین فضا در اتاق‌های داسپارک‌هتل

اتاق‌های هتل از بیرون بسیار ساده هستند اما طوری طراحی شده‌اند حداکثر راحتی را در کمترین فضا ارائه دهند. با اتاق‌هایی کوچک و در عین حال دنج، مجهز به تخت‌خواب دو نفره، قفسه‌بندی، فضای ذخیره‌سازی، کیسه خواب و نورپردازی! هر فردی که اقامت در این هتل را تجربه کرده باشد می‌تواند بگوید در مکانی متفاوت بوده که قبلا هرگز تجربه‌ زندگی در آن را نداشته است.

فضای مناسب برای استراحت در اتاق های هتل

و در آخر

داسپارک‌هتل،‌ تجربه اقامتی ایده‌آل برای کسانی که عاشق مکان‌های منحصر به فرد و غیرمعمول هستند، فراهم خواهد کرد.

برای آشنایی با دیگر اقامت‌گاه‌های شگفت انگیز دنیا مطلب بی‌نظیرترین خانه غاری جهان را از دست ندهید.

طراحی کاربردی اتاق های عجیب ترین هتل دنیا

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه