تی برقی چیست؟ راهی برای خانه تکانی آسانتر

تی برقی چیست؟ راهی برای خانه تکانی آسانتر

به قلم: سمانه زارعی

یکی از کارهای سخت که از ما انرژی زیادی می‌گیرد، تمیز کردن و تی کشیدن کف زمین است. انواع مختلفی از جاروبرقی و تی‌ برای تمیز کردن کف خانه وجود دارد. یکی از جدیدترین انواع آنها، تی برقی است. هر روز یک وسیله هوشمند و برقی جدید به کمک افراد می‌آید تا کار بدنی افراد برای کارهای خانه را کم کند. تی برقی هم یکی از آنهاست. در این مطلب از چیدانه با این وسیله جذاب آشنا شوید، شاید بخواهید برای خانه‌تکانی سال جدید آن را تهیه کنید.

قالیشویی ادیب

تی برقی، وسیله برقی تازه وارد به خانه‌ها

تی برقی، نسل جدیدی از زمین‌شوی‌ها و لوازم نظافت منزل است که کاربرد زیادی در کارهای خانه دارد. قبلترها که بخش‌های زیادی از خانه با فرش و موکت پوشیده می‌شد، جاروبرقی کاربرد زیادی داشت، ولی امروزه که در طراحی دکوراسیون داخلی، بخش‌هایی از کف زمین به صورت سنگ و سرامیک باقی می‌ماند و پوشیده نمی‌شود، تی برای تمیز کردن بسیار کاربرد دارد.

مطلب پیشنهادی: سطل زباله هوشمند خانگی چیست؟ + فیلم

طرز کار تی برقی

با استفاده از تی برقی نیازی به صرف انرژی زیاد بدنی نخواهید داشت. این وسیله دو پد در قسمت پایین دارد که با استفاده از انرژی برق حرکت کرده و به راحتی کف زمین را تمیز می‌کند. این زمین شوی برقی باتری دارد که قابل شارژ است. دسته‌ی تی برقی، در مدل‌های مختلف ممکن است ارتفاع مختلفی داشته باشد. به طور مثال در بعضی از مدل‌های تی برقی، بین 120 الی 150 سانتیمتر متغیر است و فرد با توجه به راحتی خود ارتفاع مناسب را تنظیم می‌کند.

مطلب پیشنهادی: بهترین راه‌ها برای تمیز کردن کف خانه

مزایای تی برقی

این وسیله مزیت‌های زیادی دارد که باعث شده است، افراد برای تمیز کردن خانه آن را تهیه کنند:

  • سهولت و سرعت در نظافت منزل
  • قدرت تمیزکنندگی بالا
  • شستشوی خودکار پدها
  • عدم نیاز به دستکش و خم شدن

 

امکانات زمین‌شوی‌های برقی

تی برقی یا زمین‌شوی‌های برقی انواع مختلفی دارند، که یکی از آنها تی‌هایی با سرهای چرخان است. همانطور که در فیلم بالا می‌بینید، این نوع تی نیاز به فعالیت بدنی بالایی ندارد و فقط کافی است دستگاه را با دسته ب سمتی که مورد نظرشماست هدایت کنید. از ویژگی‌های مهم این نوع تی می‌توان به آب جمع کن، گردگیری کف و اسپری آب اشاره کرد. یکی از معایب این نوع تی و زمین‌شوی‌ها، قیمت بالای آنهاست. به همین دلیل هنوز این وسیله به همه خانه‌ها وارد نشده است.

مطلب پیشنهادی: تمیز کردن کفپوش لمینت، این روش و امتحان کردی؟

کلام آخر:

در این مطلب با یک وسیله جالب و جدید آشنا شدیم که حتما در نظافت و خانه تکانی ما را شگفت زده خواهد کرد. تی برقی وسیله‌ای برای تمیز کردن کف خانه است که با کمترین فعالیت بدنی در تمیز کردن خانه همراه ماست.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه