سطل زباله هوشمند خانگی چیست؟ + فیلم

سطل زباله هوشمند خانگی چیست؟ + فیلم

به قلم: سمانه زارعی

این روزها مدل هوشمند همه وسایل خانه را می‌توان در فروشگاه‌ها پیدا کرد. از مبل هوشمند گرفته تا وسایل برقی و پرده و… یکی از این وسایل هوشمند، سطل زباله هوشمند خانگی است. در این مطلب با این سطل زباله هوشمند آشنا شوید.

مبلمان اداری راحتیران

سطل زباله هوشمند خانگی چیست؟

سطل زباله‌های هوشمند، هم به شکل مخزن‌های شهری وجود دارند و هم به صورت سطل‌های کوچکتر خانگی. این سطل‌های خانگی هوشمند، طوری طراحی شده‌اند که درِ آنها به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود. جایی برای قرارگیری رول کیسه زباله دارند و به شکل اتوماتیک کیسه زباله داخل آنها قرار می‌گیرد. این سطل‌ها وزن زیادی ندارند. جایی برای قرارگیری باتری دارند و همچنین قابل شارژ شدن با کابل USB هستند. برخی از انواع سطل‌های هوشمند، قابل اتصال به اینترنت گوشی و وای‌فای هستند که از راه دور قابل کنترل کردن باشند.

مطلب پیشنهادی: اپلیکیشن هوشمندسازی ساختمان، با گوشی، خانه را کنترل کنید!

 

مزایا و معایب سطل زباله هوشمند خانگی

برخی از مزیت‌های سطل زباله هوشمند عبارتند از:

  • بدون تماس دست می‌توانید درِ سطل زباله را باز و بسته کنید.
  • بدون دخالت انسان کیسه زباله‌ را بسته‌بندی می‌کند.
  • حسگر لرزشی آن باعث باز شدن درِ سطل زباله می‌شود.
  • این سطل دارای چراغ ال‌ای‌دی است که با باز شدن سطل روشن می‌شود.
  • در هر فضایی حتی فضاهای مرطوب مانند حمام و دستشویی قابل استفاده است.

معایب سطل زباله هوشمند خانگی:

  • این سطل زباله، قیمت بالایی دارد.
  • کیسه زباله با استفاده از سیستم حرارتی بسته و پرس می‌شود، که برخی معتقدند این نوع بسته‌بندی جای گره زدن سرِ کیسه زباله را نمی‌گیرد و محکم نیست.

مطلب پیشنهادی: جاروبرقی هوشمند، چه مزایا و معایبی دارد؟

 

منبع ویدئو: صفحه اینستاگرام amaingsydnylife

طرز کار سطل زباله هوشمند خانگی

جنس این سطل، پلاستیکی است و وزن زیادی ندارد. با استفاده از سنسور لرزشی، با کمی لرزش و حرکت، در سطل باز می‌شود. وقتی کیسه زباله پر شود با فشار دادن دکمه‌ای کیسه زباله به طور خودکار جمع شده و سرِ کیسه با حرارت بسته می‌شود. مجددا کیسه زباله جدید از قسمتی که رول نایلون قرار دارد داخل سطل باز می‌شود. نگهدارنده نایلون از چروک و جا‌به‌جا شدن کیسه جلوگیری می‌کند. در واقع همه کارهای این سطل زباله به صورت اتوماتیک و هوشمند انجام می‌شوند.

 

این ویدئو که از صفحه temu.com برداشته شده است. مدل دیگری از سطل زباله هوشمند را نمایش می‌دهد که با حرکت دست باز می‌شود و کیسه زباله آن با استفاده از یک بند بسته می‌شود.

کلام آخر:

در این مطلب با یک وسیله هوشمند جالب و هیجان انگیز یعنی سطل زباله هوشمند خانگی آشنا شدیم. این سطل زباله را می‌توان برای خانه، اداره و مطلب استفاده کرد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه