گرانترین آپارتمان شخصی جهان، در شهری با فقیرترین مردم!

گرانترین آپارتمان شخصی جهان، در شهری با فقیرترین مردم!

به قلم: سمانه زارعی

همیشه ترین‌ها برای ما جذاب بوده، گرانترین آپارتمان جهان، بلندترین آسمان خراش‌ها، کوچکترین خانه دنیا، باریک ترین آپارتمان و… از جمله ترین‌هایی هستند که در موضوع معماری و ساختمان آنها را شنیده‌ایم. در این مطلب راجع به یکی از این ترین‌ها، یعنی گرانترین آپارتمان‌ شخصی جهان در هند بیشتر بدانید.

اسکای اسکرپر

 

برج آنتیلیا کجاست؟

آسمان خراش27 طبقه‌ای به نام برج آنتیلیا، متعلق به خانواده «موکش آمبانی» میلیاردر معروف هندی در بمبئی ساخته شده. موکش آمبانی رئیس شرکت بزرگ ریلاینس است. این ساختمان به دلیل طراحی و عظمت منحصر به فرد خود قابل توجه همه است. بیش از 600 نفر کارگر برای نگهداری و سرویس‌دهی این برج عجیب به صورت شبانه‌روزی در آن کار می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: برج‌های دوقلو سامان فراز، فوق مدرن‌ترین پروژه کشور!+ فیلم

 

امکانات و ویژگی‌های دومین آپارتمان گران جهان

برج بزرگ آنتیلیا در بمبئی، 4531 متر مربع مساحت دارد. ارتفاع آن 52 متر مربع است. این برج بلند، برای مقاومت در برابر زلزله 8 ریشتری مجهز شده است. برج بزرگ آنتیلیا به بهترین امکانات رفاهی از جمله سینما با ظرفیت 50 صندلی و پارکینگ با ظرفیت 160 ماشین مجهز است. در لابی این ساختمان 9 عدد آسانسور قرار دارد. همچنین سکوی فرود هلیکوپتر در روی بام قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی: رونمایی از بزرگترین سازه شهری جهان بیخ گوش ایران!

 

طراحی گرانترین آسمان خراش شخصی

این ساختمان 27 طبقه را شرکت پرکینز اند ویل یکی از بزرگترین شرکت‌های معماری جهان، طراحی و اجرا کرده است. از سال ۲۰۱۴ این ساختمان به عنوان دومین خانه‌ی گران‌قیمت جهان پس از کاخ باکینگهام شناخته می‌شود؛ اما از آن جایی که کاخ باکینگهام یک ملک سلطنتی است، بنابراین آنتیلیا به عنوان گران‌ترین خانه دنیا شناخته می‌شود.

کلام آخر:

در این مطلب را گرانترین آپارتمان شخصی جهان آشنا شدیم. این برج 27 طبقه در شهر بمبئی هند قرار دارد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه