گیاهان آپارتمانی گران قیمت؛ یک هدیه لاکچری

گیاهان آپارتمانی گران قیمت؛ یک هدیه لاکچری

به قلم: سمانه زارعی

تا چند دهه قبل؛ تنوع گیاهان آپارتمانی در چندین گونه خلاصه می‌شد. گیاهانی مانند حسن یوسف، شمعدانی، برگ قاشقی و.. از گیاهانی بودند که در اغلب خانه‌های ایرانی دیده می‌شدند. گیاهان آپارتمانی گران قیمت در کمتر خانه‌ای دیده می‌شد. ولی این روزها به گل فروشی‌ها سر می‌زنیم؛ با گیاهان جدید و خاصی روبرو می‌شویم که بعضی از آنها برایمان تازگی دارند و یا در ابعاد و اندازه‌های بسیار بزرگی به فروش می‌رسند. و یا در یک گلدان خاص و لوکس کاشته شده‌اند. همین مسئله بر روی قیمت گیاهان آپارتمانی تاثیر زیادی گذاشته است. در این مطلب راجع به گیاهان آپارتمانی گران قیمت صحبت خواهیم کرد.

 

تابلو فرش ریحان

گلهای ثروتمندان؛ چرا انقدر گرون؟

با دیدن قیمت بعضی از انواع گیاهان آپارتمانی، متعجب می‌شویم که چرا یک گلدان گل قیمت بالایی دارد؟ دلیل گران قیمت بودن گیاه آپارتمانی به دلایل مختلفی مانند؛ ابعاد و اندازه، نوع و جنس گلدان، کمیاب و یا وارداتی بودن گیاه و شکل و فرم خاص آنهاست. با بعضی از گیاهان آپارتمانی گران قیمت آشنا شوید، تا وقتی برای خریدشان تصمیم گرفتید از قیمت آنها تعجب نکنید!

 

1. گل گران قیمت فیکوس الاستیکا

فیکوس یکی از گل‌های گران قیمت در ایران است که دارای چندین گونه مختلف دارد. برگ‌های چرمی و براق این گیاه، آن را جذاب کرده است.

مطلب پیشنهادی: گل فیکوس لیراتا، چطوری سرحال بمونه؟

 

2. گیاهان لوکس بونسای

بونسای روش خاصی از پرورش گیاهان است. تا اینکه گیاه بونسای به شکل و فرمی زیبا برسد و رشد کند، زمان و انرژی زیادی صرف می‌شود. دلیل گران بودن این گلدان علاوه بر زیبایی و خاص بودنش، روش پرورش آن است. اگر به دنبال گیاه آپارتمانی لوکس هستید، بونسای‌ها انتخاب خوبی هستند.

مطلب پیشنهادی: ساخت گلدان بونسای قدم به قدم

 

3. بنجامین آمستل، گیاه گران گلخانه‌ها

بنجامین‌ها به صورت چندین گونه در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند. وقتی بنجامین آمستل رشد کرده و قد می‌کشد، با برگ‌های پرپشت، زیبایی‌اش چند برابر می‌شود. حالا تصور کنید در یک گلدان زیبا قرار بگیرد.

 

4. زامیفولیا، گیاه گران‌قیمت و زیبا

گیاهی کند رشد است. برگهایش به طور منظم در کنار هم قرار گرفته‌اند. اگر بخواهید با قیمت مناسب‌تری زامیفولیا را بخرید؛ یک گلدان کوچک با یک شاخه از آن را پیدا می‌کنید.

 

5. گیاه گران قیمت بابا آدم

اسم عجیبی دارد ولی به اسم آلوکازیا و فیل گوش هم شناخته می‌شود. برگ‌های بزرگ و جذاب آن شبیه گوش‌های فیل است. من آن را جزو گیاهان آپارتمانی خاص قرار می‌دهم. اگر می‌خواهید این گیاه گران قیمت را برای کسی بخرید، شرایط محیط نگهداری آن را در نظر بگیرید.

 

6. ارکیده، از گرانترین گیاهان آپارتمانی

با کمی جستجو در فروشگاه‌های اینترنتی گیاهان طبیعی، متوجه می‌شوید که این گیاه جزو گرانترین گلهای آپارتمانی ایران هستند. ارکیده‌ها نیاز به نگهداری خاص خود دارند. اگر به خوبی از آن مراقبت کنید، از پرداخت خزینه برایش پشیمان نخواهید شد.

 

قیمت گل‌های گران قیمت

همانطور که گفتیم؛ قیمت گیاهان آپارتمانی به عوامل مختلفی مرتبط است. هنگام خرید گیاه آپارتمانی، مخصوصا گیاهان گران قیمت، آنها را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید. راجع به شرایط نگهداری آنها سوال کنید تا اگر محیط مناسبی برای آن ندارید؛ با خرید گیاه آپارتمانی گران قیمت پولتان را هدر ندهید. به طور کلی گیاهان آپارتمانی از 200 هزار تومان تا بیش از 15 میلیون تومان قیمت دارند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه