دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید؛ یک فضای دلباز طراحی کنید

دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید؛ یک فضای دلباز طراحی کنید

به قلم: سمانه زارعی

رنگ بخش مهمی از شخصیت خانه را می‌سازد. مخصوصا قسمت پذیرایی منزل که در معرض دید بیشتری است و قسمت مهم خانه محسوب می‌شود. یکی از ایده‌های انتخاب رنگ برای پذیرایی، طراحی دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید است. طوسی و سفید در کنار هم ترکیب جذابی به وجود می‌آورند. در این مطلب در رابطه با دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید صحبت خواهیم کرد.

 

تابلو فرش ریحان

دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید

این ترکیب رنگی در این چند سال اخیر در دکوراسیون خانه‌های ایرانی پررنگ شده و بیشتر دیده می‌شود. استفاده از ترکیب رنگ طوسی و سفید مزیت‌هایی دارد. دکوراسیون طوسی سفید برای سبک‌های طراحی دکوراسیون مدرن و نئوکلاسیک بسیار مناسب است. این دو رنگ از رنگ‌های خنثی هستند و ترکیب آنها در دکوراسیون شما را دلزده نمی‌کند و می‌توانید تا مدتها آن را داشته باشید.

 

دیوار در دکوراسیون سفید طوسی

بعد از اینکه تصمیم برای انتخاب این دو رنگ قطعی شد، باید ببینیم هر قسمت از پذیرایی به چه رنگی باشد. از دیوارها شروع کنید. اگر پذیرایی کوچک و یا متوسط دارید، بهتر است دیوارها را سفید کنید و رنگ طوسی را در وسایل دیگری مانند مبلمان و فرش و.. به کار ببرید. ولی اگر مایل هستید دیوارها طوسی باشند، به ابعاد پذیرایی توجه کنید. رنگ طوسی در دیوار فضا را کوچکتر جلوه می‌دهد و برای پذیرایی با مساحت زیاد مناسب است. هرچه رنگ طوسی دیوارها تیره‌تر باشد؛ فضا کوچکتر دیده می‌شوند.

 

مبلمان و وسایل در دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید

در انتخاب وسایل برای ایجاد ترکیب رنگی طوسی سفید تعادل ایجاد کنید. به این صورت که بهتر است در ابتدا به قرارگیری وسایل در کنار هم دقت کنید. اگر مبلمانی به رنگ طوسی انتخاب کرده‌اید، رنگ فرش و پرده را که در کنار مبلمان قرار دارند، کمی متفاوت‌تر و یا با تنالیته‌های رنگی متفاوت؛ پررنگ‌تر و یا کمرنگتر از همدیگر انتخاب کنید. انتخاب درست رنگ‌ها یکی از موارد ایجاد هماهنگی در دکوراسیون است.

 

دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید؛ رنگ‌های جدید اضافه کنید

رنگ طوسی و سفید دو رنگ خنثی هستند و در کنار همدیگر ممکن است فضایی سرد ایجاد کنند. پس برای ایجاد تنوع، بهتر است از رنگ دیگری در کنار این دو استفاده کنید تا فضای پذیرایی کمی روح بگیرد و گرمتر جلوه کند. رنگ‌های مختلف؛ صورتی، آبی، سبز، بنفش و قرمز در کنار رنگ طوسی و سفید به خوبی خود را جای می‌دهند.

 

دکوراسیون سفید طوسی طلایی

اگر از افرادی هستید که عاشق رنگ طلایی هستید ولی ترکیب طوسی و سفید هم چشمتان را گرفته است. نگران نباشید می‌توانید برای پذیرایی از دکوراسیون سفید طوسی طلایی استفاده کنید. ولی مقدار و ترکیب و هماهنگی رنگ‌ها را فراموش نکنید. در این حالت طوسی و سفید یک پس زمینه برای دکوراسیون هستند که رنگ طلایی به صورت محدودتر در قسمتهایی از فضا بافت مبلمان، گوشه‌هایی از پرده و یا فرش و…دیده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون طوسی طلایی، 21 تصویر خیره کننده

 

دکوراسیون سفید طوسی مشکی

مشکی رنگ دیگری است که می‌تواند فضای پذیرایی را شیک‌تر کند. مشکی در تضاد با سفید و در تعادل با رنگ طوسی، هماهنگی بین این تنالیته‌های رنگی ایجاد می‌کند. همچنین از سردی فضا کم می‌کند. این ایده برای آنهایی که به رنگ‌های مشکی علاقه زیادی دارند مناسب است.

مطلب پیشنهادی: اتاق خواب سیاه و سفید، 40 اتاق با دکوراسیون سفید مشکی

 

دکوراسیون پذیرایی سفید طوسی، قهوه‌ای بهش میاد؟

قهوه‌ای رنگ گرمی است که انتخاب عاقلانه‌ای برای دکوراسیون پذیرایی سفید طوسی به نظر می‌رسد. مخصوصا اگر از بافت چوبی استفاده کنید، ترکیب جذابی ایجاد می‌شود. کفپوش پارکت و یا لمینت که طرح چوبی دارند، حس گرما را به پذیرایی وارد می‌کنند. و یا می‌توانید مبلمان طوسی رنگی که دسته و یا پایه‌هایی چوبی دارند انتخاب کنید.

 

کلام آخر:

قبل از اینکه وسایل خانه را بخرید به ایده‌های مختلف انتخاب رنگ توجه کنید. دکوراسیون پذیرایی طوسی سفید دست شما را برای وارد کردن رنگ‌های دیگر باز می‌گذارد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه