دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره، 7 نکته برای دلبازتر شدن خانه!

دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره، 7 نکته برای دلبازتر شدن خانه!

به قلم: سمانه زارعی

جریان نور و هوای تازه در خانه، موضوع بسیار مهمی است که افراد هنگام خرید خانه به آن توجه بسیاری دارند. وجود پنجره در هر بخش از خانه، فضا را دلباز و زیبا می‌کند. ولی گاهی هم مجبور هستیم در خانه‌ای زندگی کنیم که پذیرایی یا اتاق خواب بدون پنجره دارد. چه کار کنیم که در پذیرایی بدون پنجره حس خوبی داشته باشیم؟ چگونه دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره طراحی کنیم؟ در این مطلب ترفندهایی برای جذاب و کاربردی‌تر شدن دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره آورده‌ایم.

 

بالسا

پذیرایی بدون پنجره؛ با این فضا چه کار کنم؟

برای آنهایی که عاشق نور طبیعی و هوای تازه هستند، نبود پنجره در پذیرایی یک مشکل محسوب می‌شود. این نوع فضاها حس کوچک بودن و دلگیری را القا می‌کنند و این یکی از معایب خانه بدون پنجره است. انتخاب رنگ، مبلمان مناسب، چیدمان وسایل و.. تاثیر زیادی در بزرگتر نشان دادن فضا و دلباز شدن پذیرایی بدون پنجره دارند. قبلا در مطلب با خانه بدون پنجره خود چه کنیم؟ نکته‌هایی برای طراحی دکوراسیون فضاهای بدون پنجره بیان کردیم. در این مطلب ترفندهایی برای دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره بیان شده است که حتما به کارتان می‌آیند.

 

1. رنگ‌های روشن، اولین کلید دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره

قبل از اینکه به فکر چیدمان وسایل در پذیرایی بدون پنجره خانه باشید؛ به رنگ دیوارها فکر کنید. رنگ‌های روشن فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان می‌دهد. حتی اگر پذیرایی بدون پنجره مساحت زیادی داشته باشد، استفاده از رنگ تیره آن را دلگیر خواهد کرد. پس یک رنگ روشن برای دیوارهای پذیرایی در نظر بگیرید.

 

2. نورپردازی در پذیرایی بدون پنجره

در پذیرایی بدون پنجره احتمالا مجبورید در طی روز هم فضا را با نور مصنوعی روشن کنید. پس میزان نور و نوع نورپردازی در آن اهمیت پیدا می‌کند. بهتر است به جز یک نور اصلی که اغلب به شکل لوستر و یا لامپ اصلی نصب می‌شود از نورهای نقطه‌ای و یا مخفی استفاده کنید.

3. آینه‌ها نجات دهنده فضاهای بدون پنجره

مسئله اصلی در دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره، کمبود نور طبیعی است. آینه‌ها از جمله وسایلی هستند که برای تامین نور کافی به کمک شما می‌آیند. این سطوح صیقلی و کاربردی با انعکاس نور ابعاد و عمق فضا و نور را بیشتر می‌کنند.

4. در پذیرایی بدون پنجره، از شلوغی بپرهیزید!

بهتر است در دکوراسیون بدون پذیرایی فضا را خیلی شلوغ نکنید. مخصوصا اگر پذیرایی به صورت غیر مستقیم از طریق پنجره آشپزخانه و یا نشیمن نور می‌گیرد، چیدمان وسایل زیاد جلوی ورود نور را خواهد گرفت. این موضوع برای دکوراسیون پذیرایی‌ کوچک اهمیت بیشتری دارد.

5. چیدمان مبلمان در پذیرایی بدون پنجره

در چیدمان پذیرایی بدون پنجره، حتی نوع مبلمان و چیدمان آنها روی دکوراسیون فضا تاثیر می‌گذارد. بهتر است مبلمانی جمع و جور و ساده برای فضای بدون پنجره انتخاب کنید. همانطور که قبلا هم گفتیم؛ انتخاب مبلمانی با رنگ روشن برای فضایی که نورگیری طبیعی ندارد منطقی‌تر است.

6. گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره

درست است که گیاهان عاشق نور هستند و به فضاهای با نور کافی علاقه دارند؛ ولی از قرار دادن گیاهان در پذیرایی بدون نور ناامید نشوید. برخی از گیاهان خانگی سایه دوست می‌توانند در نور خیلی کم به خوبی رشد می‌کنند. بهتر است فضاهای کم نور را با گیاهان زیادی پر نکنید.

7. وسایل دکوراتیو در دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره

با اینکه قرار شد در سادگی و خلوت نگه‌داشتن پذیرایی بدون نور تلاش کنیم. ولی قرار نیست فضای پذیرایی خالی بماند! چند اکسسوری ساده و جذاب لازم داریم. اگر می‌خواهید از بوفه و یا کمد در پذیرایی استفاده کنید، مدل‌های کوچکتر و شیشه‌ای مدل‌های بهتری هستند. همچنین می‌توانید از تابلوهای نوری و یا بک‌لایت برای پرنور شدن فضا و ایجاد زیبایی بهره ببرید.

کلام آخر:

در این مطلب 7 نکته برای طراحی دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره را بیان کردیم. با توجه به اینکه پذیرایی منزلتان چقدر نور دریافت می‌کند، هر ترفند به درد شما می‌خورد. با کمی خلاقیت می‌توانید بهترین دکوراسیون را برای پذیرایی طراحی کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه