10 ایده برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی ال شکل

10 ایده برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی ال شکل

به قلم: سمانه زارعی

پذیرایی ال شکل یکی از انواع فرم‌هایی است که در نقشه‌های آپارتمانی برای پذیرایی‌ها استفاده می‌شود. این نوع پذیرایی مزایا و معایبی در تقسیم‌بندی فضاها دارد. در این مطلب به موضوع دکوراسیون پذیرایی ال شکل پرداخته‌ایم.

 

تابلو فرش ریحان

پذیرایی ال شکل، برای چیدمان فرم خوبیه یا نه؟

اگر به جداسازی فضاهای نشیمن و پذیرایی و یا پذیرایی و نهارخوری علاقه داشته باشید؛ پذیرایی ال شکل می‌تواند یک مزیت باشد. زیرا ال شکل بودن آن امکان تفکیک فضا را ایجاد می‌کند. از طرفی اگر دوست دارید یک سالن بزرگ و دلباز داشته باشید، پذیرایی ال کل برای شما بسیار مناسب نیست. ولی این موضوع بستگی به مساحت پذیرایی هم دارد.

 

فضای نهارخوری در پذیرایی ال شکل

در پذیرایی ال شکل، بهتر است فضای نهارخوری و جای قرار گرفتن میز غذاخوری در قسمت کوچکتر شکل ال باشد تا در سمت دیگر جای کافی برای پذیرایی از مهمان‌ها و مبلمان وجود داشته باشد.

 

چیدمان پذیرایی ال شکل بزرگ

اگر به فکر چیدمان پذیرایی ال شکل بزرگ هستید؛ می‌توانید فضای نشیمن و پذیرایی را از هم جدا کنید. در این صورت، بخش کوچک شکل ال را به عنوان نشیمن در نظر بگیرید و قسمت کشیده‌تر را برای قرار دادن مبلمان پذیرایی و نهارخوری برنامه‌ریزی کنید.

 

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی ال شکل

برای چیدمان مبلمان در پذیرایی ال شکل ایده‌های مختلفی وجود دارد. ممکن است به طراحی فضایی بدون مبلمان فکر کنید، در این صورت می‌توانید یک دست مبلمان در پذیرایی بچینید و سمت دیگر را با فرش بپوشانید. اگر تصمیم به چیدمان دو دست مبل در پذیرایی دارید؛ می‌توانید یک دست مبلمان پذیرایی و یک دست مبلمان راحتی برای نشیمن در نظر بگیرید. برای چیدمان دو دست مبل در پذیرایی ال شکل مساحت اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

 

جای تلویزیون در پذیرایی ال

جای قرارگرفتن تلویزیون در پذیرایی ال شکل، بستگی به این دارد که در خانه شما چه کسانی و چقدر اهل تماشای تلویزیون هستند. ممکن است شما مهمان‌های داشته باشید که هر هفته دورهم جمع می‎شوید و فیلم تماشا می‌کنید. و یا ممکن است بیشترین فردی که تلویزیون می‌بیند مادر خانواده باشد که فردی خانه‌دار است. در نتیجه بهتر است تلویزیون از آشپزخانه دیده شود. اگر می‌خواهید یک دست مبلمان 9 نفره در بخشی از پذیرایی ال شکل قرار دهید، شاید فضای کافی برای تلویزیون وجود نداشته باشد. در این صورت تلویزیون را در قسمت دیگر ال شکل پذیرایی بگذارید.

 

سبک دکوراسیون در پذیرایی ال شکل

اغلب برای چیدمان فضاهای کوچک، سبک مدرن و مینیمال را پیشنهاد می‌دهیم. اگر پذیرایی ال شکل کوچکی دارید، سعی کنید نهایت سادگی را در آن رعایت کنید. از خرید مبلمان کلاسیک و سلطنتی بپرهیزید.

 

تفکیک فضاها در پذیرایی ال شکل

همانطور که گفتیم فرم سالن ال مانند، به خودی خود به تفکیک فضاها کمک می‌کند. در این صورت بهتر می‌توانید راجع به کاربری هر بخش از فضای پذیرایی برنامه‌ریزی کنید. برای جداسازی فضاها در این نوع پذیرایی می‌توانید از ایده‌هایی مانند؛ قرارگیری پارتیشن و یا کتابخانه بین دو فضا، تغییر رنگ دیوارهای دو طرف فضای پذیرایی ال شکل، کاربرد فرش و یا کفپوش در تفکیک فشای دو بخش از پذیرایی ال مانند و… استفاده کنید.

 

کلام آخر:

اگر به دنبال بهترین چیدمان در دکوراسیون پذیرایی ال شکل هستید، به جز در نظر گرفتن نکته‌هایی که در این مطلب خواندید، با کمی خلاقیت می‌توانید چیدمان وسایل را تغییر دهید و با آزمون و خطا بهترین چینش را پیدا کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه