دکوراسیون پذیرایی 24 متری؛ نکته‌هایی برای رهایی از سردرگمی!

دکوراسیون پذیرایی 24 متری؛ نکته‌هایی برای رهایی از سردرگمی!

به قلم: سمانه زارعی

باز هم صحبت از دکوراسیون پذیرایی خانه است، فضایی که برای اغلب خانواده‌ها اهمیت زیادی دارد. وقتی خبر از ساخت آپارتمان‌های 25 و 30 متری می‌شنویم، وجود یک پذیرایی 24 متری در شهرهای بزرگ و گران قیمت راضی کننده به نظر می‌رسد! در این مطلب نکته‌هایی برای طراحی دکوراسیون پذیرایی 24 متری بیان می‌کنیم. با چیدانه همراه باشید.

کارانا دکور

دکوراسیون پذیرایی24 متری

به خانه‌ی جدیدی نقل مکان کرده‌اید، به این موضوع فک می‌کنید که دکوراسیون پذیرایی 24 متری آن را چگونه طراحی کنید که هم زیبا و شیک باشد و هم از فضا نهایت استفاده را ببرید. انتخاب وسایل متناسب با فضا، رنگ‌ دیوار که در هماهنگی با وسایل باشند، سبک دکوراسیون متناسب با پذیرایی، چیدمان درست مبلمان و.. از مهم‌ترین نکته‌های طراحی دکوراسیون پذیرایی 24 متری هستند.

 

1. دکوراسیون پذیرایی؛ به چه سبکی؟

برای چیدمان پذیرایی بهتر است در ابتدا، سبک دکوراسیون منزل را مشخص کنید. هماهنگی بین سبک طراحی وسایل و نوع چیدمان باعث یکپارچگی و شیک شدن فضا می‌شود. متداول‌ترین سبک‌های طراحی دکوراسیون، دکوراسیون کلاسیک و مدرن هستند. با این حال محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید با توجه به سلیقه، مساحت فضا و سبک وسایل زندگی‌تان انواع سبک‌های مختلف و یا دکوراسیون تلفیقی را انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی؛ خانه‌ای متفاوت با این ایده‌ها

 

2. رنگ در دکوراسیون پذیرایی 24 متری

رنگ‌ها تاثیر زیادی در بزرگ و کوچک نشان دادن فضا دارند. رنگ‌های روشن فضای پذیرایی 24 متری خانه‌تان را بزرگتر نشان می‌دهد. می‌توانید برای دیوارها از رنگ و یا کاغذ دیواری روشن استفاده کنید ولی مبلمان و وسایل دیگر را به رنگی که دوست دارید بخرید. حواستان باشد در استفاده از رنگ‌های تیره افراط نکنید تا فضا کوچک و دلگیر شود.

 

3. انتخاب فرش برای پذیرایی 24 متری

در خرید فرش برای پذیرایی 24 متری به فرم فضا توجه کنید؛ مهم است که شکل پذیرایی مستطیل است یا شکل نامنظم و شکسته دارد. اگر از افرادی هستید که پوشیده بودن کل سطح زمین با فرش را می‌پسندید، لازم است از فرش‌هایی استفاده کنید که همه فضا را بپوشاند. ولی انتخاب به روز و مدرن‌تر، پهن کردن فرش روی زمین به طوری ‌است که بخش‌هایی از فضا خالی بماند. به جز ابعاد، رنگ فرش هم جزو ویژگی‌های مهمی است که در دکوراسیون پذیرایی باید به آن توجه کنید. برای انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی به رنگ فضا و وسایل دیگر توجه کنید.

 

4. مبلمان در پذیرایی 24 متری

با توجه به فرم فضا، میزان استفاده و رفت و آمد لازم است مناسب‌ترین مبل انتخاب شود. با توجه به اینکه پذیرایی 24 متری، فضای بزرگی محسوب نمی‌شود. در این حالت هم می‌توانید یک دست مبلمان مدرن خریداری کنید و یا اگر به مدل‌های کلاسیک علاقه‌مند هستید؛ به جای مبلمان سلطنتی و مجلل که جای زیادی می‌گیرند، مبلمان نئوکلاسیک انتخاب بهتری است. اگر دو دست مبلمان برای پذیرایی دارید؛ مطلب روش چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل، مربع و ال را بخوانید.

 

5. چه اکسسوری‌هایی برای پذیرایی 24 متری مناسبند؟

انتخاب اکسسوری ارتباط زیادی به سبک دکوراسیون دارند. بهتر است برای دکوراسیون پذیرایی 24 متری، از وسایل دکوری و اکسسوری‌های بزرگ که جای زیادی می‌گیرند، استفاده نکنید. اکسسوری‌های کوچک و ساده فضای خانه را شیک‌تر می‌کنند. ایجاد یک نقطه سبز با استفاده از یک گیاه آپارتمانی بزرگ در گوشه‌ای از پذیرایی به جذابیت فضا کمک می‌کند.

 

کلام آخر:

نکته‌هایی برای طراحی دکوراسیون پذیرایی 24 متری را بیان کردیم. به جز زیبایی فضا، راحتی خود را هم در نظر بگیرید. دیدن تصاویر و ایده‌های مختلف دکوراسیون پذیرایی، به شما کمک می‌کند تا با در نظر گرفتن شرایط فضای پذیرایی منزل، انتخاب بهتری داشته باشید. اگر به فکر یک طراحی خاص و منحصر به فرد هستید، از یک طراح دکوراسیون کمک بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه