کابینت ممبران طوسی، این آشپزخانه خاص‌تر است!

کابینت ممبران طوسی، این آشپزخانه خاص‌تر است!

به قلم: سمانه زارعی

چشمهایتان را ببندید، کلمه‌ی آشپزخانه را با خود تکرار کنید، اولین عناصری که به ذهنتان می‌رسد چه چیزهایی‌ است؟ حتما در تصورات خود کابینت‌ آشپزخانه را مجسم کرده‌اید. کابینت ممبران طوسی یکی از انواع کابینت‌هاست که در اولویت‌های لیست انتخابی افرادی است که به دنبال طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل خود هستند. در این مطلب نمونه‌هایی از مدل کابینت ممبران طوسی را ببینید، شاید اولین انتخاب شما شد!

قالیشویی ادیب

 

درباره تکنولوژی ساخت کابینت ممبران طوسی

ممبران یک لایه از جنس PVC است که روی ساختار اصلی کابینت (درهای کابینت) کشیده می‌شود. این لایه باعث می‌شود سطح درهای کابینت نفوذ ناپذیر شوند و همچنین ظاهری زیباتر داشته باشند. کابینت ممبران که به آن وکیوم می‌گویند در واقع روش ساخت متفاوتی با مدل‌های دیگر دارد ولی جنس بدنه‌ی کابینت مثل انواع دیگر کابینت‌ها ام‌دی‌اف و یا در کابینت‌های با کیفیت پایینتر از جنس نئوپان است. کابینت ممبران می‌تواند در رنگ‌های متنوعی تولید شود که کابینت ممبران طوسی در کنار کابینت ممبران سفید یکی از پرطرفدارترین انواع کابینت‌های آشپزخانه است.

 

مزایا و معایب کابینت ممبران طوسی

 وقتی می‌خواهید کابینت ممبران طوسی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنم، قبل از تصمیم راجع به همه ویژگی‌ها و مزایا و معایب آن اطلاعات داشته باشید:

مزایای کابینت ممبران طوسی:

  • کابینت ممبران طوسی برای انواع دکوراسیون کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن کاربرد دارد. با کمی تغییرات در نوع طراحی و تزئینات آن، می‌توانید این کابینت را برای آشپزخانه استفاده کنید.
  • این نوع کابینت در برابر برخورد اشیا تیز و جذب رطوبت، مقاومت خوبی دارد.
  • کابینت ممبران طوسی رنگ، به دلیل رنگ خنثی که دارد، شما را دلزده نمی‌کند.
  • انواع وسایل سفید و سیلور با کابینت ممبران طوسی، هماهنگی دارند. رنگ طوسی رنگی خنثی و ملایمی است و شما به راحتی می‌توانید رنگ دوم آشپزخانه را انتخاب کنید.
  • کابینت ممبران طوسی می‌تواند نوعی از کابینت‌های کلاسیک باشد، این نوع در مقایسه با کابینت‌های تمام چوب قیمت کمتری دارد.

معایب کابینت وکیوم طوسی:

  • اگر آشپزخانه بزرگی دارید، کابینت‌های وکیوم طوسی را به شکل یکدست برای همه کابینت‌ها به کار نبرید. زیرا باعث دلگیری فضا می‌شود. می‌توانید از کابینت ممبران طوسی سفید در این فضا استفاده کنید.
  • کابینت ممبران طوسی اگر تزئینات و برجستگی‌های زیادی داشته باشد، تمیز کردن آن کار راحتی نیست. مخصوصا اگر به مرور آن را تمیز نکنید، تمیز کردن کابینت‌ها در یک روز کار خسته‌کننده‌ای خواهد بود.

 

کابینت ممبران طوسی سفید، تنوع ایجاد کنید.

فرقی نمی‌کند دکوراسیون آشپزخانه مدرن باشد یا نئوکلاسیک و کلاسیک، در هر یک از این سبک‌ها می‌توانید کابینت ممبران طوسی سفید را انتخاب کنید. ترکیب رنگ سفید و طوسی، باعث دلباز و زیباتر شدن آشپزخانه می‌شود. در این ترکیب می‌توانید رنگ‌های سفید و طوسی را برای کابینت‌های بالا، کابینت‌های پایین و جزیره کابینت کلاسیک انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: کابینت ممبران سفید، جدیدترین مدل های خاص و پرطرفدار

 

کابینت وکیوم طوسی، مات یا براق؟

برای انتخاب این کابینت دو انتخاب دارید، اینکه کابینت‌های آشپزخانه مات باشند و یا براق. کابینت‌های وکیوم به اندازه کابینت هایگلاس براق نخواهد بود، ولی درخشندگی و سطح صاف آن می‌تواند متفاوت باشد. کابینت ممبران طوسی مات، آشپزخانه شما را شیک‌تر خواهد کرد ولی باید تعادل رنگی آن را رعایت کنید تا فضا دلگیر نشود. البته انتخاب کابینت ممبران براق و یا مات بستگی به سلیقه افراد و شرایط نورگیری و مساحت آشپزخانه دارد.

 

کابینت ممبران طوسی برای آشپزخانه بزرگ یا کوچک؟

کابینت‌های وکیوم برای انواع آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک کاربرد دارند. ولی مساحت آشپزخانه در انتخاب رنگ و براق و مات بودن کابینت‌ها موثر است. برای آشپزخانه‌ کوچک می‌توانید از کابینت وکیوم طوسی روشن استفاده کنید. در آشپزخانه بزرگ دست شما برای انتخاب کابینت ممبران طوسی تیره‌ باز است. در این حالت می‌توانید با انتخاب رنگ مناسبی برای صفحه کابینت و وسایل برقی، تعادل رنگی در آشپزخانه را برقرار کنید. دیدن نمونه‌هایی از انواع کابینت ممبران جدید، دست شما را در انتخاب کابینت باز می‌گذارد.

 

قیمت کابینت ممبران

همانطور که در بخش قبل متن اشاره کردیم، کابینت ممبران نسبت به کابینت‌های کلاسیک تمام چوب قیمت کمتری دارد. ولی در عین حال نسبت به کابینت‌های ام‌دی‌اف ساده و هایگلاس گرانتر است. پس نمی‌توانیم بگوییم کابینت ممبران کابینت ارزانی است یا گران! بستگی دارد با چه نوع کابینت دیگر مقایسه شود. و از طرفی قیمت کابینت ممبران به عوامل دیگری مانند؛ طرح و نقش به کار رفته در آن، جنس ابزار و یراق آلات کابینت و تعداد و ابعاد کابینت‌های آشپزخانه دارد.

 

کلام آخر:

کابینت ممبران طوسی، موضوع این مطلب از چیدانه است. نمونه‌هایی از انواع طرح‌های کابینت وکیوم طوسی را در این مطلب مرور کردیم. طراحان داخلی و متخصصان در این زمینه به شما برای انتخاب بهترین مدل کابینت آشپزخانه کمک خواهند کرد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه