نرده آویز گلدان، 10 ایده جذاب برای قرار دادن گلدان‌ها

نرده آویز گلدان، 10 ایده جذاب برای قرار دادن گلدان‌ها

به قلم: سمانه زارعی

همه ما گلدان‌های روی نرده‌ی بالکن خانه‌ی مادربزرگ را یادمان هست. گلدان‌های شمعدانی که داخل جا گلدانی دایره شکل قرار می‌گرفتند و زیبایی بالکن و بهارخواب را چند برابر می‌کرد. این روزها که سبک و سیاق طراحی تراس و بالکن تغییر کرده است، این جا گلدانی‌های فلزی کمتر دیده می‌شوند و یا حذف شده‌اند. ولی نگران نباشید هنوز هم می‌توانید گلدان‌ها را در لبه‌ی نرده‌ها قرار دهید. در این مطلب از چیدانه چند ایده‌ی جذاب برای نرده آویزهای گلدان ببینید.

سرویس خواب بالسا

 

نرده آویز گلدان چیست؟

هر نوع آویز گلدان که روی نرده‌ها نصب می‌شود و امکان قرار دادن گلدان روی نرده‌ها را امکان‌پذیر می‌کند نرده آویز گلدان است. انواع مختلفی از جای گلدان آویز وجود دارد. نرده‌ آویز‌های فلزی گرد از انواع متداول برای قرار دادن گلدان روی آنها و نصب روی نرده هستند. گاهی فرم خود گلدان‌ها طوری طراحی شده است که روی نرده قرار می‌گیرد.

 

انواع نرده آویز گلدان

نرده آویز گلدان می‌تواند به شکل دایره‌ای با قطر مشخص طراحی شود، و شما گلدان‌های متناسب با قطر آن را روی این آویز گلدان قرار دهید. همچنین برخی از انواع نرده آویز گلدان به شکل مستطیلی طراحی می‌شوند و شما می‌توانید دو یا سه گلدان داخل آن قرار دهید و آن را روی نرده متصل کنید. نحوه اتصال نرده آویز گلدان، یا از طریق دسته‌های به فرم منحنی در دهانه گلدان است و یا می‌تواند به شکل دسته‌هایی طولی به نرده وصل شوند. نرده‌ آویزهای گلدان اغلب از جنس فلز هستند تا استحکام کافی برای نگهداری گلدان را داشته باشند. ممکن است انواع چوبی و پلاستیکی آن را هم دیده باشید.

مطلب پیشنهادی: تزئین حیاط خانه با گلدان، 14 پیشنهاد بهاری!

 

نرده آویز گلدان، ایده‌ای برای تزئین بالکن

نرده آویز گلدان امکان گذاشتن گلدان روی نرده بالکن، تراس و حتی پشت پنجره‌ای که در آن میله مستحکم فلزی وجود دارد را ایجاد می‌کند. نرده آویز گلدان برای طراحی فضای سبز بالکن وسیله‌ای مفید و کاربردی است. اگر جایی برای قرار دادن فلاورباکس و گلدان در سطح بالکن ندارید، سبزینگی را روی نرده‌ها ایجاد کنید. قبل از قرار دادن گلدان روی نرده، از استحکام و قرارگیری صحیح نرده آویز روی آن مطمئن شوید.

 

نرده آویز گلدان راه پله داخل خانه را سبز کنید!

اگر داخل خانه راه پله‌ای دارید که به فکر طراحی و تزئین آن هستید، نرده آویز گلدان کار شما را راحت می‌کند. چند گیاه آویز مانند پتوس، گندمی یا برگ بیدی در گلدان بکارید و داخل نرده آویز راه پله قرار دهید.

مطلب پیشنهادی: کدام گلدان مناسب دکوراسیون داخلی منزل شماست؟

 

کلام آخر:

نرده آویز فلزی گلدان، ایده‌ای برای قرار دادن گلدان‌ها روی نرده است. در این مطلب تصاویری از این وسیله کاربردی را ببینید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه