5 ایده برای گیاه آپارتمانی پتوس در دکوراسیون داخلی

5 ایده برای گیاه آپارتمانی پتوس در دکوراسیون داخلی

به قلم: سمانه زارعی

اگر بخواهیم از خوش اخلاق بودن این گیاه آپارتمانی بگوییم! صفحه‌های زیادی می‌شود راجع به آسان بودن نگهداری و تکثیر و قیمت مناسب آن نوشت. گیاه آپارتمانی پتوس یکی از گیاهان واقعا زیبا است که اغلب افرادی که در خانه گل و گیاه دارند، آن را نگهداری می‌کنند. یک جای مناسب برای پتوس، حتما دکور خانه شما را به کلی تغییر می‌دهد.

 

کارانا دکور

پتوس در دکوراسیون داخلی

پتوس گونه‌های مختلف؛ سبز، ابلق و بلک دارد. شباهت زیاد به فیلودندرون، باعث می‌شود نام آنها را به جای هم به کار ببرند. چرا می‌گوییم پتوس یک انتخاب خوب برای دکوراسیون داخلی است؟

  • گیاه پتوس به دلیل رونده بودن؛ امکان تزئین و طراحی دکور سبز را در فضای داخلی فراهم می‌کند.
  • نگهداری آسان از این گیاه، باعث می‌شود زمان زیادی صرف آن نکنید.
  • از طرفی اگر بخواهید آن را در قسمت‌های مختلف منزل و یا محل کار استفاده کنید؛ به راحتی قابل تکثیر و کاشت است.

 

پتوس کجاها کاربرد داره؟

گیاه پتوس را می‌توانید در فضاهای مختلف مانند؛ منزل، محل کار، اداره‌ها، لابی ساختمان، هتل و ساختمان‌های تجاری استفاده کرد. در ادامه ایده‌هایی از کاربرد پتوس در دکوراسیون داخلی را بخوانید. قبل اینکه تصمیم به خرید پتوس بگیرید، مطلب نگهداری گیاه پتوس؛ قلب سبزی در خانه شما را در مورد نیازهای پتوس و چگونگی نگهداری آن بخوانید.

 

1. نگهداری پتوس در آب

پتوس از گیاهانی است که داخل آب هم به خوبی زنده می‌ماند. چند شیشه ساده ولی زیبا تهیه کنید. چند شاخه از پتوس که هرکدام دو یا سه برگ دارند را داخل آنها بگذارید. حتی می‌توانید شیشه‌ها را با سلیقه خودتان و با وسایل مثل؛ نخ کنفی، نقاشی روی شیشه و.. تزئین کنید. شیشه‌ها را در داخل آشپزخانه و یا پشت پنجره‌ی نشیمن، اتاق خواب و یا پذیرایی قرار دهید.

 

2. دیوار سبز بسازید

همانطور که گفتیم؛ گیاه پتوس، گیاهی رونده است. با هدایت ساقه‌های پتوس روی دیوار می‌توانید یک دیوار سبز داشته باشید. با یک گلدان مستطیل شکل و چند نخ متصل به شاخه‌های پتوس داخل گلدان به راحتی گیاه شما فضای دیوار را پر می‌کند. این ایده برای فضای دکور خانه و دکوراسیون اداری کاربرد دارد. مطلب تزیین پتوس روی دیوار با این 30 ایده چشمگیر به شما ایده‌های بیشتری می‌دهد.

 

3. جنگلی از گل پتوس

یک یا دو گلدان پتوس را روی پایه‌های گلدان که می‌تواند فلزی و یا چوبی باشد، قرار دهید، با نگهداری و رسیدگی درست از آنها می‌توانید آنها را پرپشت کنید. هر چه راس ساقه را هرس کنید، ساقه‌های پتوس جوانه بیشتری می‌زنند و گلدان شما پرپشت می‌شود. با رشد سریعی که پتوس دارد خیلی زود می‌توانید یک گلدان پرپشت و سبز از پتوس داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: قیم خزه‌ای، تکیه‌گاهی سبز برای پتوس!

 

4. پتوس در بالکن

در ابتدا به شرایط آب و هوایی منطقه زندگی خود توجه کنید. گیاه پتوس در سرمای زیاد به خوبی رشد نمی‌کند. اگر قصد نگهداری در بالکن دارید؛ باید به دما توجه کنید. اگر دمای بالکن منزلتان معتدل است؛ می‌توانید روی نرده‌های بالکن گلدان پتوس قرار دهید. با رشد پتوس و بلند شدن ساقه‌های آن؛ سطح نرده‌های بالکن پوشیده می‌شود و زیبایی خاصی به فضای بالکن خواهد داد.

 

5. پتوس روی نرده‌های راه پله

در خانه‌های چند طبقه و یا دوبلکس، می‌توانید از گیاه پتوس برای پوشاندن نرده‌های راه پله استفاده کنید. یک گلدان پتوس با چند شاخه‌ای که داخل آن کاشته شده را در بالای راه پله و یا پایین‌ترین پله قرار دهید. با رشد ساقه پتوس، آن را روی نرده‌ها هدایت کنید. حواستان به وجود فضای کافی برای رفت و آمد باشد.

کلام آخر:

با چند ایده برای زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی با گیاه پتوس آشنا شدیم. با کمی خلاقیت می‌توانید فضاهای زیادی برای قرار دادن گیاه پتوس انتخاب کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
نسرین در تاریخ 02 آبان 1402
عالی بود

ثبت دیدگاه