محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی که خانه را سبز و با صفا می‌کنند

محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی که خانه را سبز و با صفا می‌کنند

به قلم: سمانه زارعی
انواع گیاهان آپارتمانی
انواع گیاهان آپارتمانی

به نظر شما محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی کدام گیاهان هستند؟ یکی از عواملی که گیاهان آپارتمانی را محبوب و پرطرفدار می‌کند؛ زیبایی و ظاهر آنهاست. از طرفی هم میزان نیاز به نگهداری و رسیدگی در گیاهان به محبوب شدن آنها تاثیر می‌گذارد. گیاهان خانگی و آپارتمانی برای تزیین و بهبود کیفیت هوا در داخل ساختمان‌ها و منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب از چیدانه به برخی از محبوب‌ترین گیاهان خانگی و آپارتمانی می‌پردازیم.

chidaneh ad banner

 

سانسوریا؛ گیاه تصفیه کننده هوا
سانسوریا؛ گیاه تصفیه کننده هوا

1. سانسوریا (Sansevieria)

یکی از گیاهان تصفیه کننده هوا است. برگ‌هایی کشیده دارد به همین دلیل به نام گیاه شمشیری هم معروف است. سانسوریا در دو نوع سبز و ابلغ وجود دارد. این گیاه به کم آبی مقاوم است و نیاز نوری متوسط دارد.

2. پتوس (Devil’s ivy)

گیاهان آپارتمانی با نگهداری آسان است. پتوس سازگاری بالایی با فضاهای مختلف دارد. برگ‌های قبلی شکل آن زیبایی خاصی به آن داده است. اگر در نگهداری از گیاهان آپارتمانی تازه کار هستید، خرید گیاه آپارتمانی را از گیاه پتوس شروع کنید.

3. برگ عبایی (Aspidistra elatior)

اگر به دنبال گیاه آپارتمانی با ظاهری لوکس و شیک هستید، برگ عبایی انتخاب مناسبی است. این گیاه برگ‌های کشیده و نسبتا پهن دارد. برگ عبایی به تغییر شرایط بسیار مقاوم است. این گیاه آپارتمانی زیبا؛ گیاهی کم توقع است. برای آبیاری لازم است خاک آن خشک شود و سپس آن را آبیاری کنید.

 

فیکوس لیراتا، از گیاهان محبوب
فیکوس لیراتا، از گیاهان محبوب

4. فیکوس لیراتا (Fiddle-leaf fig)

به آن فیکوس ویولونی هم می‌گویند. این گیاه آپارتمانی برگ‌های براق به شکل پنج ضلعی با رگبرگ‌های روشن دارد. برگ‌های فیکوس لیراتا در صورت خورده شدن توسط حیوانات و یا کودکان سمی و خطرناک است. نیاز آبی بالایی دارد ولی مراقب آبیاری بیش از حد فیکوس باشید، زیرا باعث از بین رفتن آن می‌شود.

5. زامیفولیا (Zamioculcas)

یکی از گیاهان آپارتمانی زیبا و پرطرفدار است. دلیل محبوب بودن آن نگهداری آسان این گیاه است. زامیفولیا برگ‌های گوشتی و براق دارد.گیاه زی‌زی به کم آبی و نور کم مقاوم است و جزو گیاهان سرسخت است.

6. کراسولا (Crassula)

کراسولاها از گیاهان آپارتمانی با برگ‌های گوشتی هستند. کراسولا انواع زیادی دارد. این گیاه آپارتمانی تا حد زیادی کم آبی را تحمل می‌کند.

 

گیاه آپارتمانی کالاتیا
گیاه آپارتمانی کالاتیا

7. کالاتیا (Calatheas)

گیاه کالاتیا جزو گیاهان آپارتمانی زیبا و خاص قرار دارد. کالاتیا گونه‌های متنوعی دارد. برگ‌های این گیاه در انواع طرح‌های راه راه یا خالدار هستند. گیاه کالاتیا به سرما حساس است. گلدان آن را در فضایی با دمای زیر 18 درجه قرار ندهید. به آبیاری مداوم نیاز دارد. ولی مراقب آبیاری بیش از اندازه آن باشید.

8. فیکوس الاستیکا (Ficus elastica)

یکی دیگر از گیاهان تصفیه‌کننده هوا، فیکوس الاستیکا است. این گیاه آپارتمانی ظاهری مدرن و زیبا دارد. جزو گیاهان با برگ‌های بزرگ و چرمی است. نگهداری فیکوس کار سختی نیست. نیاز به نور غیرمستقیم و کافی دارد. نیاز آبی آن کم است.

 

گیاه سیکاس
گیاه سیکاس

9. سیکاس (Cycas)

سیکاس در واقع یک درختچه است. هم می‌تواند داخل گلدان و در فضای داخلی نگهداری شود و هم در فضای باغچه رشد می‌کند. این گیاه ظاهری شبیه به نخل دارد. گیاه سیکاس محیط گرم و مرطوب را دوست دارد.

کلام آخر:

در این مطلب تعدادی گیاه آپارتمانی محبوب را معرفی کردیم. اگر در نگهداری از گل و گیاه تازه کار هستید؛ از پرورش گیاهان با نگهداری ساده شروع کنید. اگر به موضوع گیاهان علاقه‌مند هستید به بخش گیاهان خانگی سربزنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه