کابینت مدرن پله ای، این اختلاف سطح آشپزخانه را زیباتر می‌کند

کابینت مدرن پله ای، این اختلاف سطح آشپزخانه را زیباتر می‌کند

به قلم: سمانه زارعی

قبلا راجع به انواع کابینت مدرن در چیدانه صحبت کرده‌ایم. ولی این بار یک مدل متفاوت یعنی کابینت مدرن پله‌ای موضوع بحث این مطلب از چیدانه است. اگر طرفدار کابینت‌های مدرن هستید، قبل از انتخاب  این مدل از کابینت هم آشنا شوید، ممکن است بخواهید آن را انتخاب کنید. این شما و این مدل‌هایی از کابینت مدرن پله‌ای!

مبلمان اداری راحتیران

 

کابینت مدرن پله‌ای چیست؟

کابینت پله‌ای، انواعی از کابینت‌ها هستند که در دو سطح مختلف اجرا می‌شوند. یک سطح با عمق کمتر که پایین‌تر قرار دارد و یک سطح کابینت با عمق بیشتر که بالای کابینت با عمق کم قرار دارد. به کابینت پله‌ای، کابینت غیر هم سطح هم می‌گویند. این نوع کابینت‌ها در گروه کابینت‌های مدرن قرار می‌گیرند و در سبک‌های نئوکلاسیک و کلاسیک جذابیت زیادی ندارند و استفاده نمی‌شود. اگر اسم کابینت شکست‌دار را شنیدید، بدانید منظورشان همان کابینت مدرن پله‌ای است. کابینت پله‌ای می‌تواند به شکل های‌گلاس و یا کابینت ام‌دی‌اف مدرن اجرا شوند. کابینت مدرن پله‌ای برای انواع دکوراسیون آشپزخانه کوچک و بزرگ قابل استفاده است.

 

ابعاد و اندازه در کابینت مدرن پله‌ای

همانطور که گفتیم در کابینت مدرن پله‌دار، دو سطح کابینت، اختلاف عمیق دارند که باعث ایجاد شکستی مانند پله در آنها می‌شود. در کابینت‌های پله‌دار اغلب کابینت‌های پایینی 30 سانتیمتر عمق دارند و کابینت‌های بالایی 40 یا 45 سانتیمتر عمق دارند. کابینت‌های سطح پایین که عمق کمتری دارند، اغلب ظاهری یکپارچه داشته و به صورت عمودی باز و بسته می‌شوند.

 

انتخاب رنگ در کابینت مدرن پله‌ای

کابینت مدرن پله‌ای را می‌توان در رنگ‌های مختلفی اجرا کرد. ولی وقتی دو سطح کابینت در کنار هم قرار می‌گیرند بهتر است از دو رنگ مختلف برای آنها استفاده شود. اگر از این مدل خوشتان می‌آید می‌توانید کابینت سفید طوسی مدرن آشپزخانه را به صورت پله‌ای اجرا کنید. کابینت مدرن پله‌ای را می‌توان در رنگ‌های قهوه‌ای و سفید، قهوه‌ای و طوسی و همچنین سفید و مشکی هم اجرا کرد. انتخاب رنگ بستگی به سلیقه کارفرما هم دارد.

 

نورپردازی در کابینت مدرن پله‌ای

یکی از ویژگی‌های شاخص کابینت‌های مدرن، نورپردازی‌های آن است. نورپردازی خطی که به صورت مخفی اجرا می‌شود، گزینه‌ای ایده‌آل برای روشن کردن فضای کابینت‌ها و شاخص شدن اختلاف دو سطح کابینت پله‌ای است. کابینت مدرن پله‌ای اغلب در قسمتی که سینک ظرفشویی قرار دارد، اجرا می‌شود، نور کافی به شستن ظرف‌ها و برداشتن و گذاشتن ظروف کمک می‌کند.

 

کلام آخر:

کابینت مدرن پله‌ای در انواع رنگ و ابعاد قابل اجراست. کافی است کار طراحی و اجرای کابینت پله‌ای را به یک متخصص بسپارید. کابینت پله‌ای چوبی یکی از طرح‌های زیبا برای این مدل از کابینت است که در کنار رنگ سفید و یا طوسی بسیار زیبا می‌شود.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه