فرش زیبا برای داشتن آشپزخانه مدرن، کدوم یکی رو بخرم؟

فرش زیبا برای داشتن آشپزخانه مدرن، کدوم یکی رو بخرم؟

به قلم: سمانه زارعی

ساقدوش بار

فرش یکی از اجزای آشپزخانه است که شاید در نگاه اول خیلی ضروری و مهم به نظر نرسد. ولی وجود آن در آشپزخانه علاوه بر زیبایی به سلامت افراد کمک می‌کند. مخصوصا اگر خانواده اهل آشپزی باشند و در آشپزخانه زیاد تردد کنند. در این مطلب نکته‌های تهیه فرش مناسب برای آشپزخانه مدرن را بیان کردیم. همچنین می‌توانید مدل‌های مختلف فرش برای آشپزخانه مدرن را ببینید.

سرویس خواب بالسا

 

فرش در دکوراسیون آشپزخانه مدرن، بندازیم یا نندازیم؟

اینکه در آشپزخانه فرش بیندازیم یا نه، بستگی به سلیقه افراد و میزان تردد در آشپزخانه دارد. البته ابعاد و اندازه آشپزخانه هم در تهیه فرش برای کف آشپزخانه مهم است. اغلب خانواده‌های ایرانی به وجود فرش در بخش‌های مختلف خانه اهمیت می‌دهند. برخی از افراد دوست ندارند کف آشپزخانه به شکل سرامیک خالی بماند، مخصوصا کسانی که عادت به پوشیدن دمپایی روفرشی ندارند، پاهایشان در برخورد با کف سرامیکی اذیت می‌شود. از طرفی، وجود فرش در آشپزخانه مدرن علاوه بر زیبایی حس گرما و صمیمیت را به خانه می‌آورد. حالا این شما هستید که تصمیم می‌گیرید آشپزخانه مدرن، فرش داشته باشد یا نه؟

مطلب پیشنهادی: پوشش کف آشپزخانه، فرش یا کفپوش؟

 

تهیه فرش برای آشپزخانه مدرن

اگر تصمیم به تهیه فرش زیبا برای آشپزخانه دارید، نکته‌های زیر را در هنگام تهیه فرش در نظر بگیرید.

ابعاد و اندازه: لازم است فرش آشپزخانه نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک. بهتر است فرشی را انتخاب کنید که حاشیه‌های آن خالی باشد و وسیله‌ای روی آن قرار ندهید تا جابه‌جایی و شستن آن راحت باشد.

سبک طراحی: یک آشپزخانه مدرن نیاز به فرش مدرن دارد. انواع فرش‌های طرح وینتج، ساده و تک رنگ برای آشپزخانه مدرن مناسب هستند.

رنگ فرش: در تهیه فرش، به تناسب رنگ فرش و رنگ دکوراسیون آشپزخانه توجه کنید. اگر آشپزخانه مدرن خانه شما دکوراسیونی به رنگ ملایم و خنثی دارد، می‌توانید یک فرش به رنگ گرم را به آن اضافه کنید تا فضا تنوع رنگی داشته باشد.

جنس فرش: فرش آشپزخانه مدرن می‌تواند از جنس الیاف طبیعی مانند پشم باشد و یا از فرش‌های ماشینی با الیاف پلی‌استر و یا اکرلیک استفاده کنید. از آنجایی که کف آشپزخانه در معرض کثیفی زیادی است، لازم است فرش از الیافی با شستشوی راحت تهیه شده باشد.

فرم فرش آشپزخانه: برای آشپزخانه مدرن می‌توانید فرش‌های به فرم؛ گرد، مربع و یا مستطیل تهیه کنید. با توجه به فرم آشپزخانه و میزان فضای خالی بهترین شکل فرش آشپزخانه را استفاده کنید. مثلا یک آشپزخانه مدرن به شکل مستطیل کشیده می‌تواند با فرش باریکی زیباتر شود.

پرز و بافت فرش آشپزخانه: بهتر است از فرشی با پرزهای کوتاه برای آشپزخانه استفاده کنید. به دلیل اینکه احتمال ریختن موادغذایی و خوراکی روی زمین در آشپزخانه بیشتر است، در نتیجه خرده‌های غذا در بین پرزهای بلند فرش گیر می‌کند و نظافت آن را سخت می‌کند.

قیمت فرش آشپزخانه: مطمئنا هرچه بودجه بیشتری برای خرید فرش در نظر گرفته باشید، می‌توانید فرش با کیفیت‌تری بخرید. هر چه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد قیمت بیشتر خواهد بود.معمولا فرش‌های سبکتر و ارزانتر با شانه کمتر برای آشپزخانه تهیه می‌شوند.

 

گلیم فرش برای آشپزخانه مدرن

گلیم یک انتخاب عالی برای آشپزخانه مدرن است. گلیم‌ها در طرح‌های مختلفی بافته می‌شوند در نتیجه دست شما برای انتخاب طرح گلیم باز است. از طرفی شستن گلیم راحت‌تر از فرش آشپزخانه است.

مطلب پیشنهادی: چه مدل فرشی برای آشپزخانه مناسبتره؟

 

فرش آشپزخانه عروس

حالا که رنگ و طرح کابینت‌های آشپزخانه مشخص شده است. انتخاب یک فرش جذاب و زیبا برای آشپزخانه عروس دکوراسیون آن را کامل می‌کند. اگر یک آشپزخانه مدرن با دکوراسیون رنگ‌های طوسی یا سفید دارید، فرشی با رنگ کمی تیره‌تر و یا روشن‌تر از تنالیته رنگ‌های کابینت و دیوارها انتخاب کنید. بهتر است برای آشپزخانه کوچک، فرش با رنگ روشن تهیه کنید.

 

عکس فرش آشپزخانه مدرن

در ادامه تصاویری از نمونه‌های فرش آشپزخانه را ببینید.

با توجه به نکته‌های بیان شده در این مطلب، و دیدن نمونه‌های فرش آشپزخانه بهترین مدل فرش برای آشپزخانه مدرن را تهیه کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه