فضای چند کاربردی در آپارتمان، از کلوزت روم تا فضای نشیمن!+ فیلم

فضای چند کاربردی در آپارتمان، از کلوزت روم تا فضای نشیمن!+ فیلم

به قلم: سمانه زارعی

چندین دهه می‌شود که خانواده‌ها خود را با زندگی در خانه‌های کوچک وفق داده‌اند. یکی از ایده‌های جالب که برای این فضاها پیشنهاد می‌شد، وسایل چند منظوره  وتاشو هستند. ولی این بار ایده‌ی جدیدتری ترند شده است و در طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک طرفدار دارد. در این مطلب از چیدانه نمونه‌ای از این طراحی را ببینید.

تابلو فرش ریحان

فضای چند کاربردی در آپارتمان

خانه‌ای کوچک که از یک سالن و یک آشپزخانه کوچک تشکیل شده است. خب حالا وسایل را چطور بچینیم؟ اتاق خواب و کمد لباس‌ها و تلویزیون و… همه باید در این فضای کوچک جا شوند. دیوار جابه‌جا شونده ایده‌ی بسیار جالبی است. شاید باورش کمی سخت باشد که اتاق نشیمن، اتاق خواب، کلوزت روم و لاندری همه در یک سالن جا گرفته است. طراحی این فضای چند کاربردی در آپارتمان، نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد. این نوع طراحی یک فضای خلوت و مینیمال برای شما می‌سازد.

مطلب پیشنهادی: وسایل کمجا در منزل، یک پاف یا پنج صندلی؟ + فیلم

 

ایده فضای چند کاربردی با دیواری که جابه‌جا می‌شود

یک دیوار با استفاده از ام‌دی‌اف با کیفیت به شکل یک کلوزت روم ساخته شده است و در قسمت پایینی آن تختخواب قرار گرفته است. با فشردن یک کلید، دیوار به سمت جلو حرکت می‌کند و پشت آن فضای کلوزت روم قرار گرفته است. زمانی که لازم است از تختخواب استفاده شود، با یک دکمه دیگر،اتاق  بزرگتر می‌شود و تخت زیر کلوزت روم بیرون می‌آید و حالا یک اتاق خواب راحت خواهیم داشت. فیلم این تغییر فضایی جالب را در زیر ببینید.

 

منبع ویدئو: صفحه اینستاگرام ori_living

کلام آخر:

استفاده از یک فضا برای چند کاربرد با ایده‌های مختلف پارتیشن بندی یا استفاده از وسایل کمجا امکان پذیر است ولی در ایده فضای قابل تغییر، فضایی که لازم داریم با تغییر جای دیوار متحرک و بزرگتر شدن فضا، دلبازتر خواهد بود.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه