آبپاش گیاه آپارتمانی، ابر کوچکی بالای گلدان شما

آبپاش گیاه آپارتمانی، ابر کوچکی بالای گلدان شما

به قلم: سمانه زارعی

بعضی از گیاهان آپارتمانی با پاشیدن آب بر روی برگ‌هایشان حس سرزندگی پیدا می‌کنند ولی برخی دیگر، نباید غبارپاشی شوند و قطرات آب روی برگ‌هایشان قرار بگیرد و این موضوع ممکن است باعث بیماری و آسیب به برگ‌ها شود. در این مطلب از چیدانه یک وسیله فانتزی و جالب برای آبپاشی گیاهان معرفی کرده‌ایم. با آبپاش ابری کوچک آشنا شوید.

تابلو فرش ریحان

آبپاش گیاه آپارتمانی، وسیله دکوری یا کاربردی؟

آبپاشی به شکل یک ابر کوچک است که توسط یک فرد باذوق طراحی شده است. این وسیله هم آبیاری گیاه آپارتمانی را به آهستگی انجام میدهد و هم مانند یک اکسسوری تزئینی روی گلدان شما خواهد بود.

 

آبپاش گیاه آپارتمانی برای چه گیاهانی مناسب است؟

برای گیاهانی که دوست دارند قطرات آب روی برگ‌هایشان بریزد، می‌توانید این آبپاش را تهیه کنید. فراموش نکنید این نوع آبیاری برای بعضی از گیاهان مانند حسن یوسف و یا کاکتوس‌ها و.. مناسب نیست. قبل از قرار دادن آن داخل گلدان، راجع به نیازهای گیاه و نوع رطوبت رسانی به آن اطلاع کافی بدست بیاورید.

مطلب پیشنهادی: روش‌های آبیاری باغچه، کدام یک بهتر است؟

 

طرز کار آبپاش گیاه آپارتمانی

داخل این ابر کوچک فضایی برای قرارگیری آب وجود دارد و در زیر آن سوراخ‌هایی برای خارج شدن آب تعبیه شده است. مخزن ابری شکل روی دو پایه‌ای که داخل خاک گلدان قرار می‌گیرند نصب شده است. وقتی داخل مخزن پر باشد آب به شکل بارانی حدود 5 الی 10 دقیقه روی گیاه می‌بارد. در کنار بعضی از این آبپاش‌ها اکسسوری‌های تزئینی به شکل خورشید، ماه و یا رعد و برق وجود دارد. اگر گلدان کوچک باشد، این آبپاش پایه‌ای دارد که گلدان داخل آن قرار می‌گیرد و پایه‌های ابر در کناره‌های پایه آبپاش متصل می‌شود. در فیلم زیر روش کار آن را ببینید.

 

منبع ویدئو: صفحه اینستاگرام mariehgrows

کلام آخر:

در این مطلب یک وسیله فانتزی جالب که برای آبپاشی گیاهان آپارتمانی کاربرد دارد، معرفی شد. این وسیله آب را مانند قطرات باران به گیاه می‌رساند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه