کابینت ممبران نئوکلاسیک، مدل‌های جذاب برای آشپزخانه‌های زیبا

کابینت ممبران نئوکلاسیک، مدل‌های جذاب برای آشپزخانه‌های زیبا

به قلم: سمانه زارعی

کابینت یکی از مهم‌ترین بخش‌های آشپزخانه است و اغلب با وارد شدن به آشپزخانه، اولین چیزی که در نگاه اول به چشم می‌خورد، کابینت‌های آشپزخانه هستند. کابینت ممبران می‌تواند هویت آشپزخانه‌ی کلاسیک و نئوکلاسیک را شکل دهد. در این مطلب با کابینت ممبران نئوکلاسیک آشنا خواهیم شد.

اسکای اسکرپر

 

کابینت ممبران نئوکلاسیک چیست؟

کابینت‌ها در انواع سبک‌های مختلف طراحی می‌شوند. کابینت‌های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک از انواع رایج کابینت‌های آشپزخانه هستند. کابینت ممبران نئوکلاسیک انواعی از کابینت‌های پرطرفدار آشپزخانه هستند که در آنها، طرح و نقشی ظریف به کار رفته است و نسبت به کابینت‌های کلاسیک ساده‌تر هستند. کابینت‌های ممبران، اغلب از جنس ام‌دی‌اف‌های با کیفیت هستند. پس از ایجاد نقش و نگار روی درهای کابینت، روکشی از جنس ممبران که نوعی روکش پی‌وی‌سی است روی آنها پرس و یا وکیوم می‌شود. کابینت ممبران نئوکلاسیک به دلیل زیبایی ظاهر، طول عمر بالا و قیمت مناسب نسبت به کابینت‌های تمام چوب، جزو انتخاب‌های اغلب افراد برای آشپزخانه است.

 

رنگ کابینت ممبران نئوکلاسیک

بعد از اینکه سبک و مدل کابینت آشپزخانه را انتخاب کردیم، نوبت به انتخاب رنگ کابینت می‌رسد. بهترین رنگ کابینت ممبران نئوکلاسیک به عوامل مختلفی مانند؛ سلیقه کارفرما، مساحت آشپزخانه، نورگیری فضا، رنگ و سبک وسایل آشپزخانه بستگی دارد. ولی چند رنگ در این مدل زیبایی و جذابیت بیشتری دارند و بر حسب تجربه مشتریان و سازنده‌های کابینت، این رنگ‌ها با دکوراسیون آشپزخانه‌های ایرانی تناسب زیادی دارند. برخی از انواع رنگ‌های متداول در کابینت ممبران نئوکلاسیک در زیر آمده است.

کابینت ممبران نئوکلاسیک سفید

اگر به دنبال یک آشپزخانه دلباز و زیبا هستید، کابینت نئوکلاسیک سفید می‌تواند جزو اولویت‌های انتخابی شما باشد. این نوع کابینت برای آشپزخانه نوعروسان، بسیار جذاب است زیرا اغلب افرادی که می‌خواهند خانه و زندگی جدیدی تشکیل دهند خانه‌ای با رنگ روشن و دلباز را می‌پسندند.

کابینت ممبران  نئوکلاسیک طوسی

چند سالی می‌شود که کابینت ممبران طوسی، جزو انتخاب‌های افراد زیادی برای دکوراسیون آشپزخانه شده است. کابینت ممبران طوسی را می‌توان در کنار رنگ سفید استفاده کرد، به این صورت که یا صفحه‌های کابینت و یا جزیره آشپزخانه به رنگ سفید باشد، و یا کابینت‌های دو رنگ که بخشی از آنها طوسی و برخی به رنگ سفید هستند، طراحی شود.

کابینت ممبران نئوکلاسیک سفید طلایی

همانطور که گفتیم، کابینت‌های ممبران، تزئیناتی دارند که کمی ساده‌تر از کابینت‌های کلاسیک هستند. یکی از ایده‌‌های رنگ در کابینت ممبران نئوکلاسیک، استفاده از رنگ طلایی برای تزئینات کابینت‌هاست. کابینت ممبران نئوکلاسیک سفید طلایی برای آنهایی که دکوراسیون لوکس می‌پسندند مناسب است. همچنین اگر خانه‌ای با دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی دارید و آشپزخانه باز و یا جزیره‌دار منزلتان از نشیمن و پذیرایی دیده می‌شود، کابینت ممبران نئوکلاسیک سفید طلایی انتخاب خوبی است.

 

اجزای کابینت ممبران نئوکلاسیک

کابینت ممبران نئوکلاسیک، دارای بخش‌ها و عناصر مختلفی است که این جزئیات ویژگی‌ و فرم‌ این نوع کابینت را می‌سازند. شکل و فرم عناصر مختلف کابینت ممبران نئوکلاسیک، باید با ابعاد و اندازه و تعداد کابینت‌ها و وسایل آشپزخانه تناسب داشته باشند. اجزای کابینت ممبران نئوکلاسیک شامل موارد زیر است:

  • دستگیره‌های کابینت: اغلب از جنس فلز ساخته می‌شوند.
  • تاج و پاخور کابینت نئوکلاسیک: بخش بالای کابینت که فاصله بالای کابینت تا سقف را تشکیل می‌دهد و پاخور قسمت پایینی کابینت است.
  • ستون و سر ستون: جزو تزئینات اغلب کابینت‌های کلاسیک است ولی ممکن است به شکل ساده‌تری در کابینت ممبران نئوکلاسیک هم به کار برود.
  • جزیره کابینت ممبران نئوکلاسیک: جزیره در آشپزخانه‌های باز بسیار کاربرد دارد. طرح و نقش جزیره باید با نقوش کابینت‌های نئوکلاسیک آشپزخانه هماهنگ باشد. گاهی در جزیره کابینت‌هایی برای قرارگیری وسایل تعبیه می‌شود.
  • کاور هود: این قسمت در کابینت‌های کلاسیک و نئوکلاسیک جزو نقطه‌های عطف دکوراسیون آشپزخانه است. کاور هود باعث پوشاندن هود می‌شود و روی آن تزئیناتی به کار می‌رود.

 

قیمت کابینت ممبران نئوکلاسیک

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب کابینت‌های ممبران نئوکلاسیک، قیمت کابینت ممبران نئوکلاسیک نسبت به کابینت‌های تمام چوب و یا روکش چوب است. به طور کلی قیمت کابینت ممبران نئوکلاسیک به؛ تعداد کابینت‌ها، میزان نقوش و جزئیات کابینت‌ها، رنگ کابینت، کیفیت بدنه و رنگ و کیفیت ابزار و یراق‌آلات بستگی دارد.

 

کلام آخر:

در این مطلب راجع به کابینت ممبران نئوکلاسیک خواندیم، این نوع کابینت یکی از مدل‌های پرطرفدار در آشپزخانه‌های امروزی است. برای انتخاب رنگ و مدل کابینت ممبران با یک طراح داخلی مشورت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه