رمز و رازهای اساسی نگهداری گل و گیاه برای مستاجران

رمز و رازهای اساسی نگهداری گل و گیاه برای مستاجران

به قلم: سمانه زارعی
گیاهان آپارتمانی در خانه اجاره ای
گیاهان آپارتمانی در خانه اجاره ای

زندگی مستاجری محدودیت‌ها و شرایط خاص خودش را دارد. اغلب افرادی که در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنند؛ قبل از انتخاب خانه برای زندگی، در ابتدا نکته‌های حقوقی و قوانین اجاره کردن را مد نظر قرار می‌دهند. ولی آنهایی که اهل نگهداری گل و گیاه هستند و تعداد زیادی گیاه آپارتمانی دارند؛ دغدغه‌های زیادی در مورد نگهداری  گیاهانشان در خانه اجاره‌ای برایشان ایجاد می‌شود. در این مطلب قرار است نکته‌هایی برای نگهداری گل و گیاه برای مستاجران را بیان کنیم.

 

کارانا دکور
نگهداری از گیاهان در مستاجری
نگهداری از گیاهان در مستاجری

گل و گیاه در خانه اجاره‌ای، سخت نیست؟

اغلب افرادی که زندگی مستاجری دارند، قید خرید بسیاری از وسایل را می‌زنند، چون فکر می‌کنند که شرایط خانه‌ی بعدی که بتوانند اجاره کنند مشخص نیست. دغدغه این افراد، قابل درک است. ولی با توجه به اینکه خرید خانه در این روزگار سال‌ها طول می‌کشد؛ نمی‌توانند از همه علاقه‌مندی‌های خود دست بکشند. مثلا گل و گیاهان آپارتمانی؛ یکی از آنهاست. تصور کنید؛ شما عاشق گیاهان هستید و در عین حال مستاجرید. با راهکارهایی که در ادامه آمده است؛ می‌توانید با خیال راحت گیاهان خود را پرورش دهید.

 

گل و گیاهان در راه پله
گل و گیاهان در راه پله

گل و گیاهان در راه پله؛ بگذارم یا نه؟

ممکن است خانه‌ای که اجاره کرده‌اید؛ زیاد بزرگ نباشد. حالا شما هستید و تعداد زیادی گلدان که باید جایی برایشان پیدا کنید. یکی از فضاهایی که می‌توانید برای قرار دادن گیاهان به آن فکر کنید، راه پله است. ولی لازم است قبل از گذاشتن گلدان‌ها این نکته‌ها را بررسی کنید:

  • اگر خانه اجاره‌ای شما آپارتمانی است؛ باید راجع به قوانین آپارتمان و اجازه قرار دادن گلدان در راه پله از مدیر ساختمان و صاحبخانه سوال کنید. در برخی از مجتمع‌ها قرار دادن هر وسیله بیرون از خانه ممنوع است.
  • اگر خانه‌ای را اجاره کرده‌اید که صاحبخانه همراه با شما در طبقه‌ی دیگری زندگی می‌کند؛ قبل از اجاره خانه؛ راجع به قرارگیری گلدان‌ها در راه پله؛ از صاحبخانه سوال کنید.
  • در صورتی که امکان قرار دادن گیاهان آپارتمانی در راه پله وجود دارد؛ به نوع گونه‌های گیاهی توجه کنید. گل و گیاه انتخابی باید بتوانند در شرایط هوا و نور راه پله دوام بیاورند.

اسباب کشی و داستان جابه‌جایی گیاهان

یکی دیگر از دغدغه‌های مستاجران در نگهداری از گل و گیاه، جابه‌جایی و انتقال گیاهان به خانه جدید است. گیاهان موجودات زنده‌ای هستند که انتقال آنها باید با توجه و دقت کافی انجام شود. قبلا راجع به حفظ گیاهان در برابر آسیب‌های اسباب کشی صحبت کرده‌ایم. پیشنهاد میکنیم، این مطلب را بخوانید. و در مورد هریک از گیاهان از نکته‌های لازم برای جلوگیری از ایجاد شوک در آنها آگاه باشید.

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم
گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاهان مقاوم را انتخاب کنید

مستاجران هر سال یا هر چند سال یکبار خانه خود را تغییر می‌دهند. با توجه به اینکه شرایط محیطی خانه‌های مختلف؛ با همدیگر متفاوت است، بهتر است گیاهان مقاوم را انتخاب کنید. برخی از گیاهان مانند؛ پتوس، سانسوریا، گندمی و.. از گیاهان با نگهداری آسان و با مقاومت بالا هستند. با داشتن این گیاهان خیالتان راحت است که وقتی آنها را به خانه جدید منتقل می‌کنید؛ کمترین آسیب و پژمردگی را خواهند داشت.

کلام آخر:

در این مطلب، نکته‌هایی در مورد نگهداری از گل و گیاهان برای مستاجران؛ را بیان کردیم. اگر مستاجر هستید، نگران گیاهان خود نباشید. بهتر است گیاهان مقاوم انتخاب کنید تا خیالتان بابت زنده و سرحال بودن آنها راحت باشد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
اذرگون در تاریخ 21 تیر 1402
ایده گلدان روی راه پله خوبه

ثبت دیدگاه