گیاه آپارتمانی با برگهای سبز و قرمز، ترکیب رنگ منحصر به فرد

گیاه آپارتمانی با برگهای سبز و قرمز، ترکیب رنگ منحصر به فرد

به قلم: سمانه زارعی

گیاهان آپارتمانی اغلب سبز رنگ هستند، ولی در این بین گیاهان آپارتمانی با برگ‌های سبز و قرمز وجود دارند که جلوه دیگری به دکوراسیون خانه می‌دهند. اگر می‌خواهید تنوعی به رنگ سبز گیاهان آپارتمانی بدهید؛ بد نیست چند گیاه آپارتمانی با برگ‌های سبز و قرمز را بشناسید. در این مطلب از چیدانه تعدادی از گیاهان آپارتمانی با برگ‌های سبز و قرمز را معرفی کردیم.

 

قالیشویی ادیب
آگلونما قرمز

1. آگلونمای قرمز، گل آپارتمانی با برگ‌های سبز و قرمز

قبلا در مورد گیاه آگلونما صحبت کرده‌ایم، این گیاه زیبا جزو پرفروش‌ترین گل‌های آپارتمانی قرار می‌گیرد. گونه‌ای از آگلونما وجود دارد که برگ‌های ابلق با رگه‌های قرمز به آن ظاهری خاص و جذاب می‌دهد. اسمش آگلونمای قرمز است ولی گیاه آپارتمانی با برگ‌های سبز و قرمز است. این گیاه به میزان آب متوسط احتیاج دارد و در نور کم به خوبی رشد می‌کند.

 

2. کروتون از زیباترین گیاهان برگ قرمز

احتمالا اغلب افراد در این مورد اتفاق نظر داشته باشیم که کروتون جزو گیاهان آپارتمانی با برگ های سبز و قرمز جذاب است. گیاهی که می‌توانید در یک زمان در برگ‌های آن رنگ‌های مختلف؛ زرد، قرمز، نارنجی و سبز را ببینید. در نگهداری از این گیاه باید دقت کنید؛ زیرا این گیاه به جابه‌جایی حساس است و لازم است نیازهای نوری، آبیاری، دما و رطوبت آن به طور کامل برآورده شود. کروتون انتخابی عالی برای کسی است که به دنبال گل آپارتمانی با برگهای رنگی است.

 

سینگونیوم صورتی

3. سینگونیوم صورتی، گیاه آپارتمانی با برگ های سبز و صورتی

اگر عاشق رنگ صورتی هستید؛ گل سینگونیوم صورتی، یک انتخاب عالی شماست. سرعت رشد سینگونیوم صورتی تقریبا زیاد است. این گیاه به آبیاری مرتب نیاز دارد ولی باید در زمستان آب کمتری به آن بدهید. این گیاه نسبت به انواع سینگونیوم سبزرنگ به نور بیشتر ولی غیر مستقیم احتیاج دارد.

 

4. بنت قنسول، گل آپارتمانی با گل‌های قرمز

گیاه بنت قنسول یک گل آپارتمانی با گل‌های قرمز است که نظر هر کسی که وارد گل فروشی می‌شود را به خود جلب می‌کند. زیرا دارای براکته‌هایی به رنگ قرمز پررنگ است. در واقع بنت قنسول برگ‌های قرمز رنگ ندارد و آنچه که به رنگ قرمز خوشرنگی در بالای ساقه خودنمایی می‌کند؛ گل‌های آن است.

 

5. کالادیوم، گیاه زیبای سبز و قرمز

اگر در خانه حیوان خانگی نگه‌داری می‌کنید از نگهداری این گیاه صرف نظر کنید. زیرا برگ‌های آن سمی هستند. این گیاه جالب به نام فیل‌گوش هم معروف است. کالادیوم به سرما حساس است. در نور غیرمستقیم و کافی به خوبی رشد می‌کند.

 

6. کالاتیا، گیاه آپارتمانی خاص به رنگ سبز و صورتی

کالاتیا سندرینا، گیاهی سبز رنگ با رگه‌های صورتی است. این گیاه زیبا نور کافی اما غیرمستقیم نیاز دارد. اگر این گیاه را در خانه دارید و یا می‌خواهید بخرید؛ باید فکری برای تامین رطوبت آن هم بکنید. این گل دو رنگ آپارتمانی را شاید در همه گل فروشی‌ها نتوانید پیدا کنید. فروشگاه‌های بزرگ و معتبر گل و گیاه، این گیاه را عرضه می‌کنند.

 

7. فیتونیا با برگ‌های کوچک سبز و قرمز

یکی دیگر از گیاهان با برگ‌های سبز و قرمز، فیتونیا است. برگ‌های نسبتا کوچک با رگه‌‌های قرمز رنگ دارد که در سطح آنها پرزهایی وجود دارد و باید حواستان باشد که برخورد دستتان باعث از بین رفتن این پرزها نشود. ممکن است این گیاه را به نام پوست ماری به شما معرفی کنند.

 

8. دراسنا، برگ‌های شمشیری سبز و قرمز

دراسنا جزو درختچه‌های همیشه سبز آپارتمانی است. این گیاه آپارتمانی نگهداری آسانی دارد و شاید بتوانیم آن را جزو گیاهان جان سخت معرفی کنیم. درسانای قرمز یکی از گیاهان آپارتمانی با برگ‌های سبز و قرمز است.

 

9. گل سنگ قرمز، گیاه برگ قرمزی شبیه سنگ

گل سنگ قرمز، گیاهی با برگ‌های قرمز و سبز است. رگه‌های سبزرنگ آن در زمینه‌ای قرمز رنگ قرار دارد. به آبیاری این گیاه حساس باشید، نه زیاد خاک آن را خیس کنید و نه بگذارید خشک بماند.

 

10. بگونیا گراندیس، گیاه آپارتمانی برگ قرمز

بگونیا از انواع گیاهان آپارتمانی است که تنوع گونه‌های آن زیاد است. یکی از انواع با برگ‌های قرمز و سبز آن، بگونیا گراندیس است. این گل آپارتمانی با برگ‌های رنگی برگ‌های سبز رنگ با رگه‌هایی قرمز دارد. زیر این برگ‌ها هم قرمز رنگ است. این گیاه زیبا بین گیاهان سبزرنگ دیگر، به خوبی خواهد درخشید.

کلام آخر:

در این مطلب 10 گیاه آپارتمانی با برگ‌های سبز و قرمز معرفی شدند. این نوع گیاهان تنوع خوبی به گیاهان سبز شما می‌دهند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه