بررسی ۴۸۳۸ درخواست ساخت و ساز در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان!

بررسی ۴۸۳۸ درخواست ساخت و ساز در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان!

بررسی ۴۸۳۸ درخواست ساخت و ساز در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان!

روز شنبه 9 تیر ماه 1403، مسعود اسدی، کارشناس آمار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، از بررسی چهار هزار و هشتصد و سی‌ و‌‌ هشت درخواست مرتبط با ساخت و ساز در 3 ماه ابتدای سال جاری در کمیسیون ماده ۱۰۰ این سازمان خبر داد. مالکان قبل از هر اقدام عمرانی باید به اخذ پروانه ساخت بپردازند. در غیر این‌صورت تخلفشان در کمیسیون ماده ۱۰۰ بررسی خواهد شد.

سرویس خواب بالسا

در این مطلب از چیدانه به بررسی تخلفات و درخواست‌های‌ ساخت و ساز در کمیسیون ماده 100 و آمار درخواست‌ها در سه ماه اول سال جاری به‌صورت تفکیکی در شهر اصفهان پرداخته خواهد شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

درخواست‌های‌ ساخت و ساز در کمیسیون ماده 100

بررسی تخلفات و درخواست‌ ساخت و ساز در کمیسیون ماده 100

شهر اصفهان با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۵ منطقه شهرداری دارد. مالکان املاک و اراضی قبل از هر اقدام عمرانی، مانند تفکیک اراضی یا شروع ساختمان‌سازی، مکلف هستند برای اخذ پروانه ساخت از شهرداری منطقه خود اقدام کنند. در غیر این‌صورت تخلفشان در قالب کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری بررسی خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: اداره کل هنر و معماری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس می‌شود!

بررسی تخلفات و درخواست‌ ساخت و ساز در کمیسیون ماده 100

بررسی آمار درخواست‌های ساخت و ساز در اصفهان به‌صورت تفکیکی

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان به نقل از مسعود اسدی در ادامه افزود: پس از بررسی این درخواست‌ها: 1۳۹۶ رای قطعی، 10۴۳ رای بدوی و ۳۵۳ رای تجدید نظر صادر شد. در این مدت زمان از بین درخواست‌ها ۱۸۴ درخواست از منطقه ۱۰، ۱۵۱ درخواست از منطقه 8، ۱۱۰ درخواست از منطقه ۱۲ و ۱۰۷ درخواست از منطقه 7 به کمیسیون تخصصی “ماده ۱۰۰" ارسال شد. و تمام آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی آمار درخواست‌های ساخت و ساز در اصفهان به‌صورت تفکیکی

کارشناس آمار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با اشاره به آمار تفکیکی اضافه کرد: در فروردین ماه سال جاری ۲۶۱، اردیبهشت ماه ۸۱۵ و در خرداد ماه ۳۲۰ درخواست بررسی و رای هر یک از آن‌ها صادر شد. بر اساس آمار موجود، سال گذشته شصت و نه هزار و صد و چهل و نه رای در حوزه تخلفات ساختمانی کلان‌شهر اصفهان صادر شد. که پنجاه و شش هزار و ششصد و نود و سه مورد معادل حدود ۸۲% به پرداخت جریمه نقدی و پنج هزار و دویست و هفتاد مورد از آن‌ها، برابر با ۷.۶% به تخریب بنا منجر شد.

مطلب پیشنهادی: ساخت ماده‌ی عجیبی که با کشش بزرگتر می‌شود با الهام از معماری ایرانی!

درخواست‌های ساخت و ساز در اصفهان منجر به تخریب بنا

و در آخر

9 تیر ماه 1403، مسعود اسدی، کارشناس آمار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، از بررسی 4838 درخواست ساخت و ساز در 3 ماه ابتدایی سال در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری این استان خبر داد. مالکان املاک و اراضی قبل از هر اقدام عمرانی مانند شروع ساخت و ساز مکلف به اخذ پروانه ساخت از شهرداری منطقه خود هستند. در غیر این‌صورت تخلف آن‌ها در قالب کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری شهر بررسی می‌شود. در نهایت برای بیشتر تخلفات جریمه نقدی در نظر گرفته می‌شود و برخی از آن‌ها به تخریب بنای مورد نظر منجر خواهد شد.

برای آشنایی با اخبار روز معماری ایران و جهان، مطلب تونل توحید تهران در فهرست زیباترین خیابان‌های جهان قرار گرفت! را از دست ندهید.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا، استان اصفهان


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه