تونل توحید تهران در فهرست زیباترین خیابان‌های جهان قرار گرفت!

تونل توحید تهران در فهرست زیباترین خیابان‌های جهان قرار گرفت!

تونل توحید تهران، در بین زیباترین خیابان‌های جهان

تونل توحید تهران به‌دلیل قرارگیری در یک منظره بی‌نظیر با پشت زمینه برج میلاد و کوه البرز به‌عنوان یکی از زیباترین خیابان‌های جهان توسط مجله معتبر گردشگری Condé Nast Traveller شناخته شده است. این مجله معتبر، چندین شهر را از پاریس تا تهران از نظر زیبایی شهری در سطح جهان ارزیابی کرد. تا فهرستی از خیابان‌های زیبای جهان را تهیه کند. برخی از خیابان‌ها به‌دلیل سنگفرش‌های منحصربه‌فرد یا خانه‌های رنگارنگ انتخاب شدند و بعضی دیگر به‌دلیل طرح‌های معماری، زیبا شناخته شدند.

سرویس خواب بالسا

در این مطلب به بررسی چند مورد از زیباترین خیابان‌های جهان از نظر مجله معتبر گردشگری Condé Nast Traveller  پرداخته می‌شود. که تونل توحید تهران هم در بین این‌ها مشاهده می‌شود. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

کولمار، فرانسه در بین زیباترین خیابان‌های جهان

کولمار فرانسه در نزدیکی مرز با آلمان، یکی از جذاب‌ترین شهرهای اروپاست. با این حال زیباترین مناطق در شهر کولمار، خیابان‌های Old town است که معماری دست‌نخورده‌ای دارند و با سازه‌های چوبی رنگارنگ نمایانگر ویژگی معماری آلزاسی هستند.

کولمار، فرانسه در بین زیباترین خیابان‌های جهان

زیباترین خیابان‌ جهان در برینز، سوئیس

معروف‌ترین خیابان در دهکده زیبای برینز سوئیس، Brunngasse است. کلبه‌های قرن هجدهم این خیابان، حکاکی‌های چوبی خاصی را به‌نمایش می‌گذارند که روستای برینز سوئیس به آن‌ها شهرت دارد. بالکن‌های جعبه‌ای پر از شمعدانی‌های رنگارنگ نماد این منطقه است.

مطلب پیشنهادی: ساخت ماده‌ عجیبی که با کشش بزرگتر می‌شود با الهام از معماری ایرانی!

برینز، سوئیس از زیباترین خیابان‌های جهان

Setenil de las Bodegas، اسپانیا از زیباترین خیابان‌های جهان

Setenil de las Bodegas در جنوب اسپانیا، بین سویا و مالاگا، شهر کوچکی است که به‌طور تقریبی 3 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر به خانه‌های سفیدرنگش مشهور است. نکته‌ای که این شهر را خاص می‌کند این است که سازه‌ها به‌طور مستقیم در صخره‌های سنگی اطراف منطقه ساخته شده‌اند. صخره‌های طبیعی برفراز خیابان‌ها گویی آویزان هستند و سایه و مناظر خیره‌کننده‌ای را ایجاد می‌کنند.

Setenil de las Bodegas، اسپانیا از زیباترین خیابان‌های جهان

زیباترین خیابان‌ جهان در آگوئدای پرتغال

پروژه آسمان چتری آگوئدای پرتغال، به‌عنوان بخشی از جشنواره سالانه هنر Ágitagueda در سال ۲۰۱۱ میلادی آغاز شد. هر تابستان که دمای هوا افزایش می‌یابد، تعدادی از خیابان‌های باریک آگوئدا دارای سایبان‌هایی از چترهای رنگارنگ می‌شود که برای عابران پیاده سایه و البته زیبایی فراهم می‌آورند.

زیباترین خیابان‌های جهان در آگوئدای پرتغال

زیباترین خیابان‌ جهان در بروکلین، نیویورک

برای افرادی که در خیابان سنگ‌فرش محله دامبوبروکلین قدم می‌زنند، منظره ناگهانی پل منهتن شگفت‌انگیز است. در تقاطع خیابان واشنگتن و واتراستریت، مردم محلی و گردشگران می‌توانند زیبایی باشکوه پلی را که منهتن و بروکلین را به هم متصل می‌کند، تماشا کنند. البته، ساختمان‌های متقارن در دو طرف خیابان واشنگتن، چشم‌انداز را زیباتر می‌کنند و یکی از بهترین فرصت‌های عکاسی معماری را در این منطقه ایجاد می‌کنند.

زیباترین خیابان‌های جهان در بروکلین، نیویورک

رسیف، برزیل در بین زیباترین خیابان‌های جهان

رسیف شرقی‌ترین شهر بزرگ برزیل است و “روآ دو بوم ژسوس" یکی از شرقی‌ترین بخش‌های این شهر است. خیابان رنگارنگ قرن پانزدهمی که با درختان بلند نخل پوشیده ‌شده و هر گوشه‌اش مملو از تاریخ است.

رسیف، برزیل در بین زیباترین خیابان‌های جهان

زیباترین خیابان‌ جهان در میکونوس، یونان

قدم‌زدن در خیابان‌های میکونوس، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است. این شهر به‌دلیل خیابان‌های سنگ‌فرش شده با دیوارهای سفید و البته چشم‌ اندازهای بی‌نظیر از دریا معروف است.

زیباترین خیابان‌های جهان در میکونوس، یونان

خیابان جینلی، چین از زیباترین خیابان‌های جهان

خیابان جینلی در چنگدوی چین در تمام سال زیباست. با این حال، هیچ زمانی بهتر از سال نو چینی برای دیدن جادو و زیبایی‌های این منطقه وجود ندارد. زیرا در این مدت مردم محلی خیابان‌ها را با تزئینات تشریفاتی محلی شبیه چراغ‌های فانوسی قرمز آراسته می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی، توسط هنرمند فرانسوی!

خیابان جینلی، چین از زیباترین خیابان‌های جهان

تونل توحید تهران در بین زیباترین خیابان‌های جهان

رشته کوه‌های البرز باشکوه در شمال تهران در یک پرتره عالی توسط ردیفی از ساختمان‌های مسکونی، برج میلاد و تونل معروف توحید، سومین تونل طولانی خاورمیانه، قاب شده است. وجود کوه‌ها و برج‌ها در کنار ساختارهای بتنی شهری، تضادی زیبا از طبیعت و شهر در منطقه تونل توحید فراهم آورده است. این منظره زیبا، از بین ۷۱ خیابان مورد بررسی، رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داده است.

تونل توحید تهران در بین زیباترین خیابان‌های جهان

و در آخر

مجله معتبر گردشگری Condé Nast Traveller، چندین شهر را از پاریس تا تهران از نظر زیبایی شهری در سطح جهان بررسی و ارزیابی کرده است. تونل توحید تهران از ایران به‌دلیل قرارگیری در یک منظره بی‌نظیر با پشت زمینه برج میلاد و کوه البرز نیز در فهرست زیباترین خیابان‌های جهان مشاهده می‌شود.

برای آشنایی با جدیدترین اخبار روز معماری جهان مطلب طراحی داخلی متفاوت فروشگاه جدید اپل استور در کوالالامپور را از دست ندهید.

منبع خبر: سایت تحلیلی خبری عصر ایران


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه